מס' צפיות - 1033
דירוג ממוצע -
שריפת ספרי קודש בארץ הקודש
סגן ראש עיריית אור יהודה אסף מתושבי העיר את ספרי הברית החדשה ושרף אותם בטקס חגיגי. האם ככה מחנכים בישראל 2008 לסובלנות דתית?
מאת: kalligula 20/05/08 (23:56)

לא פעם בארץ שלנו מתגלות תופעות, שמעוררות חלחלה. הדבר הנורא שאלה תופעות שאנחנו בתור בני העם היהודי, שלאורך כל שנות ההיסטוריה האנושית היה נרדף, וחווה אין ספור רדיפות וניסיונות המרה, ועוד מרעין בישין רק בזכות העובדה שהיה שונה, בן דת שונה, וזו היתה כל אשמתו.

 

מסתבר שאנחנו עצמנו בתור עם נרדף שכזה, לא טומנים ידינו בצלחת. יותר מכך אנחנו אפילו לא קרובים לאותה אמרה מתנשאת ושחצנית שאולי עצם קיומה הביא עלינו לא מעט אסונות כגון "אור לגויים כי אם כך נראה אור אני לא רוצה לדעת איך נראה חושך. נראה שאנחנו לא טובים יותר מאף אחד, אולי בעצם אנחנו גרועים יותר, כי בתור אלה שבמשך אלפי שנים היו בצד הנפגע של המתרס, הייתי מצפה שנהיה רגישים שבעתיים לתופעות מכוערות כפי שקורות כאן כאן בארץ.

 

אחרי ההקדמה הארוכה הזו אתם בטח מתפלאים על מה הוא לכל הרוחות מדבר כ"כ הרבה? אתמול אסף סגן ראש עיריית אור יהודה , (כן כן אותה עירייה שעושה חיים קשים לתלמידים אתיופים), מתושבי העיר את ספרי הברית החדשה, וערך טקס במרכז העיר יחד עם תלמידים בו הבעירו מדורה ולתוכה השליכו את ספרי הברית החדשה.

 

אז למי שלא יודע הברית החדשה הוא ספר קדוש לנוצרים, בעבורם הוא המשכו של התנ"ך המקודש שלנו (שמקודש גם אצלם), כמו הקוראן למוסלמים וכו`. הייתם מעלים על דעתכם את התגובות אצלנו לו מישהו במקום מסויים על הגלובוס היה עורך טקס במרכז העיר בו נשרפים ספרי תנ"ך!!! היום היו ניסיונות למצוא רבנים מהארץ שיגנו את התופעה הנפסדת הזו, ותנחשו מה היו התוצאות? שום גינוי!!! גם מבכירי הרבנים בארץ, כולל הרב הראשי.

  

"המטרה מקדשת את האמצעים", ומה לא עושים בארץ ע"מ למגר את תופעת המיסיונריות, הכל מקודש והכל מותר כולל לא לכבד את דתו של האחר ואת הדברים המקודשים לו. יש לציין כי לפי הגמרא, ספר תורה שכתב אפיקורס יש לשרפו, ומכאן אפשר לעשות קל וחומר לגבי ספרות נוצרית, לפחות מבחינה הלכתית. חמור מכך מתברר שתופעה זו לא ייחודית לאור יהודה, אלא מתקיימת מידי שנה בעולם החרדי לקראת ל"ג בעומר.

 

ככה מחנכים בישראל 2008 לסובלנות דתית שמשחר ההיסטוריה ידוע שזה הפתיל שהבעיר מלחמות חורמה וניסיונות להשמדת עמים, ומחיקת תרבויות.

 

לבלוג של kaligula

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה התקבלו 3 תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
1.
במקום בו שורפים ספרים ישרפו גם בני אדם..
אולג מזרחי 21.05.08 (23:19)
2.
ספרי תורה* (צטער) ל"ת
אולג מזרחי 21.05.08 (23:20)
3.
הספרים האלו אינם קדושים
זהר 22.05.08 (12:44)