מס' צפיות - 497
דירוג ממוצע -
פרידה מסמל חולוני : פירוק כיכר הלוחמים
למשורר המנוח עלי מוהר היה טור בעיתון "העיר" שנקרא "מהנעשה בעירנו" בו הוא סיפר על מה שמתרחש בתל-אביב בה הוא גר. גם אני מספר על המתרחש בחולון: בעקבות סלילת הקו הירוק של הרכבת הקלה חולון תיפרד בקרוב מאחד הסמלים המאפיינים אותה מדובר ב"כיכר הלוחמים" הידועה גם בשמות: "כיכר קוגל" או לחילופין "כיכר הדמעות" המחברת בין הרחובות קוגל, הלוחמים, מקווה ישראל , ולוי אשכול.
מאת: רועי אורן 11/06/22 (15:09)

למשורר המנוח עלי מוהר היה טור בעיתון "העיר" שנקרא "מהנעשה בעירנו" בו הוא סיפר על מה שמתרחש בתל-אביב בה הוא גר.

גם אני מספר על המתרחש בחולון: בעקבות סלילת הקו הירוק של הרכבת הקלה חולון תיפרד בקרוב מאחד הסמלים המאפיינים אותה מדובר ב"כיכר הלוחמים" הידועה גם בשמות: "כיכר קוגל" או לחילופין "כיכר הדמעות" המחברת בין הרחובות קוגל, הלוחמים, מקווה ישראל , ולוי אשכול.

בואו נכיר את הכיכר מקרוב.

                     ההיסטוריה של כיכר הלוחמים

כיכר הלוחמים נוסדה לפני שבעים שנה ושמה ניתן לה כדי להנציח את לוחמי המחתרות ולוחמי צה"ל שגדלו בחולון אשר נהרגו על הגנת המדינה .

הכיכר היא בעלת שלושה נתיבים ובשל הקרבה למשרד הרישוי הרבה תלמידים נאלצו לנסוע משם (גילוי נאות: גם אני עברתי משם לא פעם ולקח לי זמן ללמוד את הכיכר).

כדי למתן את הפקק שהכיכר יוצרת נסתה עיריית חולון להתקין רמזורים אך הניסוי נכשל והרמזורים הוסרו לפני חמש שנים.

נשאלת השאלה : מה יוקם שם במקןם הכיכר?

    לפי תכנית שהציגה חברת "נתיבי תחבורה עירונית (נת"ע) ייבנה בחלק העליון צומת רמזורים והקו הירוק של הרכבת הקלה יחצה את הצומת מכיוון שדרות לוי אשכול לכיוון שדרות חיים קוגל ולהיפך.

בחלק התחתון תיחפר מנהרה תת-קרקעית אשר תחצה את השטח המחבר בין רחובות הלוחמים למקווה ישראל שם יוכלו לעבור מכוניות ותחבורה ציבורית.

חשוב לציין כי במסגרת פירוק הכיכר מתקיימות כיום עבודות תשתית ברחובות המקיפים את הכיכר הפוגעים בעיקר בהולכי הרגל ויוצרים פקקים בכניסה לחולון.

לא ברור נכון לעכשיו מתי תוכנית זו תצא לפועל.

הכותב הוא אני כרגע סטודנט לתקשורת אשר כותב בנושאים שונים מספורט ועד רווחה ואקטואליה . כרגע אני לומד באוניברסיטה הפתוחה (אולי זה ישתנה בעתיד)

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר