מס' צפיות - 913
דירוג ממוצע -
המבנה החדש של בית-המשפט העליון האמריקני
ם לא יהיו הפתעות יפרוש לגמלאות בחודש יוני השופט היהודי בן ה-83 סטיבן ברייר ויאפשר לנשיא ביידן למנות לו מחליף ראוי. בית-המשפט העליון בארצות-הברית קנה לו מעמד בעיצוב מדיניות פנים ברבות השנים, וכן היו שנים בהן הוא הוביל את החלק הליברלי בחברה האמריקנית ,ובחלק מהשנים הוביל קו שמרני.
מאת: רועי אורן 22/03/22 (17:13)

אם לא יהיו הפתעות יפרוש לגמלאות בחודש יוני השופט היהודי בן ה-83 סטיבן ברייר ויאפשר לנשיא ביידן למנות לו מחליף ראוי.

בית-המשפט העליון בארצות-הברית קנה לו מעמד בעיצוב מדיניות פנים ברבות השנים,וכן היו שנים בהן הוא הוביל את החלק הליברלי בחברה האמריקנית ,ובחלק מהשנים הוביל קו שמרני.

בנוסף, ניתן לראות כי בית-המשפט העליון הוא הזרוע הפחות אידיאולוגית מבין שלוש רשויות השלטון אך שתי המפלגות הגדולות בונות לעצמן רשימה של שופטים אשר ייצגו את הקו האידיאולוגי המוביל של אותה מפלגה.

בשנים האחרונות מי שעיצב את דמותו של בית-המשפט העליון הייתה המפלגה הרפובליקנית אשר מנעה מהנשיא לשעבר ברק אובמה למנות שופט ליברלי מצד אחד וכן מותם של השופטים רות ביידר גינסברג ואנתוני קנדי אפשרו לנשיא לשעבר טראמפ למנות שופטים שמרניים.

עכשיו הגיעה סוף-סוף ההזדמנות של המפלגה הדמוקרטית לשנות את מבנה בית-המשפט העליון ,והשאלה הנשאלה היא: איך הדבר ייעשה בפועל ומה יהיו תוצאותיו.

התשובה כנראה נישאת ברוח כפי שכתב בוב דילן.

הכותב הוא אני כרגע סטודנט לתקשורת אשר כותב בנושאים שונים מספורט ועד רווחה ואקטואליה . כרגע אני לומד באוניברסיטה הפתוחה (אולי זה ישתנה בעתיד)

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר