מס' צפיות - 876
דירוג ממוצע -
"פוטין אינו מתכוון לעצור באוקראינה"
כפי שהיה צפוי, פוטין עמד במילתו ומראה לעולם כי לא נס לחו. רבים חשבו כי הכול דיבורים אך הוא הוכיח כי הוא שחקן ראשי בפוליטיקה העולמית ועל פיו יישק דבר.
מאת: מאיר חוטקובסקי 25/02/22 (07:57)

מדפים ריקים במרכולים

"יש ייאוש אצל התושבים, אך ברשתות החברתיות אנו נקראים להיות חזקים ולתמוך  בצבא שלנו" מציין אלכסנדר טרוסטיאניצין המכונה טרוסט שעד לפני יומיים עדין קיווה כי הפלישה לארצו, אוקראינה, לא תצא לפועל. טרוסט מתגורר בלבוב ואת תחושותיו טרם פרוץ הלחימה הבאנו כאן. הוא עדין לא חווה את המלחמה באופן פיזי. בלבוב נשמעים רק הדי פיצוצים מרחוק בעת שהרוסים מפציצים יעדים צבאיים. "הכוונה של הרוסים לשתק יכולות צבאיות של אוקראינה כדי שתיכנע מהר ככל שניתן". 

בשיחה טלפונית אתמול (יום חמישי) עם טרוסט, הדובר עברית רהוטה, הוא סיפר על תורים ארוכים ליד מכשירי הכספומט בעת ששהה מחוץ לביתו בטיול היומי עם כלבו. "כמעט ולא ניתן לקנות באשראי לאחר שמערכות הסליקה של כרטיסי האשראי קרסו ויצאו מכלל שימוש".

טרוסט מתאר את המרכולים כאילו פשט עליהם ארבה. "המדפים ריקים ומוצרי מזון בסיסים אזלו לחלוטין. היו לנו היום הפסקות בהספקת גז לבתים, ואיננו יודעים מה יקרה מחר. מצב על הפנים".

 

פוטין נגד העולם

צבא אוקראינה החל בגיוס אנשי מילואים לתגבור כוחות הלוחמים. "אני לא נקראתי כי הדגש הוא על לוחמים צעירים שלא מכבר סיימו את שירות החובה שלהם, וכמו כן אזרחים ששרתו בחיל האוויר" טרוסט מוסיף: "תושבים רבים שיש בידם רישוי לנשק צובאים על חנויות ציוד הלחימה לרכישת אמצעי התגוננות ברגע שהחיילים הרוסים יגיעו לעיר".

הדבר שהכי חורה לאוקראינים הוא שאין תמיכה מהעולם המערבי למצוקתם. "אירופה מהססת. גם ארצות הברית לא נוקטת בצעדים משמעותיים. לא מבין מדוע לא מפעילים מנוף סנקציות נגד פוטין. אישית, אני מקבל המון טלפונים מחברים בישראל הדורשים בשלומי ושמחתי כי גם שר החוץ לפיד הביע תמיכה באוקראינה". טרוסט אינו מאמין כי פוטין יסתפק באוקראינה. "זו לא מלחמה של רוסיה נגד אוקראינה, זו מלחמה של פוטין נגד כל העולם. אם לא יעצרו אותו כאן, הוא ימשיך הלאה. זה בטוח. הוא רוצה שליטה בלעדית על המדינות שהיוו את ברית המועצות לשעבר, וכל עוד העולם מהסס הוא יכול לנצל את זה לטובתו".

 

הכותב הוא חבר באיגוד הישראלי לעיתונות תקופתית ומועצת העיתונות.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר