מס' צפיות - 653
דירוג ממוצע -
המצב החדש במדינות אירופה
ניתן לראות כי מדובר במצב שיכול להוביל לבלגן שלם בהרבה מדינות אשר לכאורה נשלטות על ידי מפלגות קטנות עם סדר-יום ברור ומובחן אשר מתאחדות לצורך מטרה אחת ויחידה להביא משהו חדש לפוליטיקה המקומית. כדי למנוע מצב זה צריך לבחור בקו אידיאולוגי אחד וללכת על פיו כפי שנעשה למשל בדנמרק שאמצה קו ימני נוקשה.
מאת: רועי אורן 20/10/21 (14:16)

אחד הדברים שמאפיינים הן את הפוליטיקה הישראלית והן את הפוליטיקה העולמית הן שליטתן של מפלגות בינוניות שמצליחות להכתיב את סדר -היום שלהם.

תחילה נראה איך פועלת השיטה?

                          תיאור השיטה

השיטה פועלת כאשר מספר מפלגות בינוניות וקטנות מתאחדות תוך כדי שהן מתעלמות מהאידיאולוגיה שמאחדת כל אחת מהן בנפרד למען הפלת המשטר הקיים באותה מדינה.

כך למשל, בהונגריה התאחדו שש מפלגות להפלת ראש ממשלת הונגריה ויקטור אורבן ,באוסטריה מפלגת הירוקים הובילה מהלך להפלתו של ראש-הממשלה סבסטיאן קורץ שנחשד בפרשת שחיתות שהתרחשה לפני חמש שנים.

אפשר להבחין בתופעה נוספת שהיא עליית המפלגות הסוציאל-דמוקרטיות.

                     עליית המפלגות הסוציאל-דמוקרטיות

ניתן לראות כי כתוצאה ממהלך זה עולה כוחן של מפלגות השמאל המתון לראשונה מאז שנת 2017.

דבר זה קורה בשל המיאוס הקיים מהימין הקיצוני שהורס כל חלקה טובה במדינות אלה ,משבר הקורונה שפוגע במדינות רבות שחלק מהתושבים שלהם לא מחוסן בכלל, ועצם העובדה שמשבר הפליטים הסתיים בינתיים.

סיבה נוספת היא מה שקרה בגרמניה שבה שתי המפלגות הגדולות אבדו מכוחן והקמת הממשלה נמצאת בידיים של שתי מפלגות קטנות: מפלגת הירוקים, ומפלגת הדמוקרטים החופשיים אשר יקבעו מי יהיה ראש-הממשלה הבא של גרמניה:מנהיג מפלגת השמרנים או מנהיג המפלגה הסוציאל-דמוקרטית.

בואו נבחן את המצב בישראל

                    המצב בישראל

בישראל הייתה עד לפני שנתיים מפלגה גדולה בשם "כחול לבן" שהייתה למעשה איחוד של שלוש מפלגות שונות אשר שמה לה למטרה להפיל את ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו.

ממשלת ישראל הנוכחית מורכבת ממספר רב של מפלגות מהחלק הימני של מפה הפוליטית, ומהחלק השמאלי של המפה הפוליטית.

ניתן לראות כי מדובר במצב שיכול להוביל לבלאגן שלם בהרבה מדינות אשר לכאורה נשלטות על ידי מפלגות קטנות עם סדר-יום ברור ומובחן אשר מתאחדות לצורך מטרה אחת ויחידה להביא משהו חדש לפוליטיקה המקומית.

כדי למנוע מצב זה צריך לבחור בקו אידיאולוגי אחד וללכת על פיו כפי שנעשה למשל בדנמרק שאמצה קו ימני נוקשה.

הכותב הוא אני כרגע סטודנט לתקשורת אשר כותב בנושאים שונים מספורט ועד רווחה ואקטואליה . כרגע אני לומד באוניברסיטה הפתוחה (אולי זה ישתנה בעתיד)

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר