מס' צפיות - 658
דירוג ממוצע -
הבעיה הסבוכה של רצועת עזה
ניתן לראות כי מדובר בסוגיה לא פשוטה מצד אחד לא רוצים סבב גדול לפני החגים ,מצד שני אי אפשר להפקיר את ביטחונם של תושבי עוטף עזה . במצב זה בוחרים על אופציית הביניים שלא מרתיעה את חמאס , ומגדילה את הסיכוי לסבב נוסף בעתיד הקרוב.
מאת: רועי אורן 25/08/21 (20:15)

לקראת פגישת הפסגה בין נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן לראש הממשלה נפתלי בנט שתיערך ביום חמישי הקרוב בבית הלבן בוושינגטון תיסוב בוודאי על שורה רבה של נושאים שאחד מהם תהיה ההסדרה בעזה (מהלך שלא התבצע נכון לזמן זה).

מדינת ישראל החליטה להכיל את האלימות הפלסטינית בשבוע האחרון כדי להימנע מנפגעים בצד השני של הגדר כדי להרגיע את חמאס (זהו מהלך נידון לכישלון היות ולחמאס יש סיבות להבעיר את השטח).

הדבר גרם לפגיעה על ידי צלף פלסטיני של לוחם מג"ב בראל חדריה שמאלי אשר נאבק על חייו בבית החולים "סורוקה" ומהומות שניות על הגדר תוך ארבעה ימים.

ראש הממשלה בנט ניסה לשנות את מנגנון התשלום לחמאס כך שבמקום להכניס לרצועה כסף קטארי הוא הציע להקים מנגנון שיפוקח על ידי האו"ם ובכך הכסף יגיעו ישירות לתושבי עזה ולא לשלטון החמאס אך לא ברור בשלב זה איך מתקדם הקמת המנגנון ,ומאחר ששיטה זו לא צלחה הוחלט לחזור לשיטת הכסף הקטארי וכן הוחלט ללכת לקראת תושבי עזה בנושאים הומניטריים וסחורות המשיכו לעבור במעברים השונים.

ניתן לראות כי לשר הבטחון בני גנץ אין באמת תכנית מוסדרת איך לטפל בבעיית עזה ובמקום לכנס "שולחן עגול" עם מיטב המומחים ולהכין את תפיסת הביטחון של הצבא אשר יעזור לה בעתיד בהתמודדות מול איראן ,השר מעדיף להרוויח זמן במקום לטפל קרדינלית בבעיות המעיקות.

ניתן לראות כי מדובר בסוגיה לא פשוטה מצד אחד לא רוצים סבב גדול לפני החגים ,מצד שני אי אפשר להפקיר את בטחונם של תושבי עוטף עזה .

במצב זה בוחרים על אופציית הביניים שלא מרתיעה את חמאס , ומגדילה את הסיכוי לסבב נוסף בעתיד הקרוב.

הכותב הוא אני כרגע סטודנט לתקשורת אשר כותב בנושאים שונים מספורט ועד רווחה ואקטואליה . כרגע אני לומד באוניברסיטה הפתוחה (אולי זה ישתנה בעתיד)

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר