מס' צפיות - 933
דירוג ממוצע -
סתימת פיות ברשת
מאת: kalligula 13/05/08 (00:10)

לכל האנשים כאן אני מודיע שיכול להיות שזה הפוסט האחרון שלי, ואולי קיצו של הבלוג הזה, מהסיבה שאולי ב-one יחליטו שאני "מסוכן" ויגרמו לחשוף אותי ויגישו גם נגדי תביעה במיליונים ע"מ להשתיק אותי.

 

עוד על הנושא בפרשן:

"עומדים בשער" עומדים לדין - מי צודק?

 

אמנם אין בכוונתי לרדת להשמיץ ע"מ להשמיץ, זו מעולם לא היתה דרכי ומעולם לא נהגתי כך, אבל אני מתקשה להשלים עם העובדה שב- one לא מסוגלים להתמודד עם ביקורת, ומשתמשים בכלים שהחוקיות שלהם מוטלת בספק ובכך מצליחים לסתום פיות, ולאיים על בלוגרים בתביעות ענק.

 

למי שלא מכיר את הסיפור על הבלוגרים שכתבו את הבלוג "עומדים בשער" שכתבו ביקורת על תקשורת הספורט בישראל, כאשר אחד המככבים הראשים בבלוג שלהם היה פורטל הספורט one, שלא היה מסוגל להתמודד עם הבקורת ותבע מתפוז למחוק כתבים או חלקים מסויימים בגין הוצאת לשון הרע והגיש תביעה ע"ס 2 מליון ש"ח. תפוז ביקשו מאותו בלוגר לחשוף את שמו ולהפסיק להשמיץ את אופירה אסייג ולתקן 13 רשומות שלו, בעקבות דרישות אלה העדיף הבלוגר לסגור את הבלוג, ולסיים את הפרשה.

 

הפרשה עדין בשיאה, ובערב יום הזכרון הגיש פורטל הספורט תביעה בסך 2 מליון ש"ח. הצלחה אחת כבר יש לפורטל הספורט, הם הצליחו לחשוף מי העומד מאחורי "עומדים בשער" וגרמו לפיטוריו מעיתון מעריב,תפוז אמרו שהם לא העבירו את פירטי הip ושום פרטים אחרים על הכותב, ישנן חשדות שחוקרים פרטים עלו על זהות הכותב ויכול להיות שזה אף נעשה בדרכים לא חוקיות.

 

אין לי דבר וחצי דבר כנגד one על אף שבתור בלוגר שרוצה לשמור ולשמר את חירותו, סביר להניח שכבר אשתדל להימנע מלהכנס לפורטל זה ובכך אביע את מחאתי על סתימת הפיות ושימוש בכוחו העצום של אותו פורטל, ואני מקווה שכמוני ינהגו עוד רבים.

 

כי היום זה פורטל זה או אחר ומחר זה כל אחד שיש לו את האמצעים לאיים על כל אחד ואחת שמעלים ביקורת כנגד אדם או ארגון מסויים שסביר להניח שיכולותיו הכלכליות גדולות משל הבלוגר הממוצע. אז אולי לאלה שלא כותבים ביקורת בבלוג שלהם, זה לא נראה מאיים.

 

אבל לבלוגר שכמותי, שרשומותיו ברובן הן ביקורתיות, התקדים הזה מהווה סכנה ושלב נוסף לסתימת פיות. גבירותיי ורבותיי תזכרו, זו הבמה שלנו ורק שלנו, אנחנו לא מתיימרים להתחרות בעיתון או גופי התקשורת הממוסדים והגדולים שלצערי לא פעם ולא פעמים חוטאים לתפקידם, לא בכדי העיתונאים בישראל זוכים למעמד הנחות (שניים רק לחברי הכנסת) באמון הציבור שזה לכשעצמו אומר דרשני ואמור להדליק נורה אדומה על יושרם וביצוע תפקידם. אל לנו לשבת בחיבוק ידיים ולתת לאותם כוחות ממוסדים להשתיקנו ולאיים עלינו בתביעות, היום זה ההוא ומחר זה יכול להיות כל אחד מאיתנו.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר