מס' צפיות - 1143
דירוג ממוצע -
האם עשירון עליון מקבל מים על חשבון שמורות טבע?
סלחו לי פרנסי המים על הבוטות, הרי מלאכת קודש היא לכם לשבת נינוחים עם כוס תה ביד ומכתבי אזרחים מפוזרים סביב. רק את עבודתכם צריך לתת לקבלנים מומחים אשר את שכרם יקבלו רק לפי מבחן תוצאות!!
מאת: zvidoc 11/05/08 (10:00)

כמות המים לאתרי טבע תקוצץ בשליש ולבריכות שחיה ומדשאות פרטיות? או האם עשירון עליון מקבל מים על חשבון שמורות טבע?

 

טוב, שנת השישים של המדינה, ממשיכה להוציא אותה (את המדינה) לפנסיה מוקדמת!  אז מה יש לנו בנושא מים, אקולוגיה ואיכות חיים?

  1. לעם אסור לנשום את עשן ה"מנגל" בלי להחזיק את הטרנזיסטור קרוב, קרוב לאוזן, ע"מ לשמוע טוב-טוב את החקירה נגד ראש ממשלה ואיזה "פשלה"  קטנה באירוע צניחה וגם על איזה קאסם או פצמ"ר בעוטף עזה.
  2. הכינרת החליטה לגדול והיום מוכנה לספק את צרכיהם של אוכלוסיה הולכת וגדלה, אין יותר צורך בחיסכון או חיפוש מקורות מים אחרים.
  3. יוצא חוק בו יבוטל הפער בין עשירון עליון לחסרי עשירון בכלל, כך יוכלו כולם ליהנות ממים לבריכה פרטית ומדשאות.
  4.  עוקרים את השדרות אשר נשתלו לאורך הכבישים ע"י הגדנ"ע בהנהגת עקיבא עצמון וסבא נוח, להרחבת מרחב האספלט למען יהיה מקום לרכבינו הנקיים מזיהום.
  5. ממלאים כל ריאה ירוקה של פרדס עקור בבטון ואבנים משתלבות.
  6. משאירים הפרדת אשפה מזבל רק לאלו הבודדים המאמינים בכך.
  7. הופכים את הים לנדל"ן..

אבל לא ייקחו דוגמא מארצות שופעות מים, אשר בהן, עצירת גשמים של שלשה שבועות רצופים, מפעיל חוק גורף נגד השקיית גינות, מילוי בריכות ושטיפת מכוניות ואת מי האגמים, הנחלים והנהרות ישמרו עד תום. נכון זה לא היה תמיד כך, אך הם למדו מאז ארבעים שנה, לטהר ולשמר כל מקור מים, הורדת מפלס המים באגמים + התחממות כדור הארץ= הרעלת מקורות המים עם חנקות ואצות רעילות ולתמיד!

 

אבל מכאן ועד הוצאת תקנה התחשוך (לא אין טעות) מים מאתרי טבע כמו החולה הירקון ונחלים אחרים כפיתרון כסת"ח לחידלון, יש מרחק גדול, זה יהרוג את מעת האוצרות האחרונות של שמורות הטבע אשר גם כך סובלות.

 

העיקר ונוכל לשטוף מכוניות, למלא את בריכות השחייה הפרטיות ולהשקות בכמה קובי"ם של מים את המדשאות בקיסריה, סביון ואפילו אצל השכן בצ'יכון. ואל לנו לשתול עצים לאורך הכבישים כי צל הורג, עצים זה כח אדם ומי קולחין.

 

אה עוד דבר: אני בטוח כי העשירון העליון, עם הסבר ואפילו קצר, ידעו לפעול לבלימת הבזבוז, הרי יש להם מספיק אמצעים ללכת לשחות בבריכה הציבורית.

 

סלחו לי, פרנסי המים על הבוטות, הרי מלאכת קודש היא לכם לשבת נינוחים עם כוס תה ביד ומכתבי אזרחים מפוזרים סביב. רק את עבודתכם צריך לתת לקבלנים מומחים אשר את שכרם יקבלו רק לפי מבחן תוצאות!!

 

(תמונה: פטר רחם ויקיפדיה העברית)

הכותב הוא דור שני לשואה , בן למשכילים אקדמאים, מכונאי בדימוס, מדריך יישומיי-מחשב בפועל. אוהב מוסיקה קלאסית, ברוק רנסאנס ומודרנית. קורא-תולעי בשלש שפות ובעל דעות שמאל מתון - http://forum.kan-naim.co.il/viewforu

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר