מס' צפיות - 806
דירוג ממוצע -
האסון בלבנון כמראה למצב השורר בשנים האחרונות במפרץ חיפה
לא צריך לנוח על זרי הדפנה וצריך לעקוב ובמידת הצורך אף ללחוץ על חברי הכנסת ואנשי משרד ראש הממשלה לקיים את ההבטחה ולהעביר את מפעלי הזיקוק. לא ברור נכון לעכשיו מה קרה בלבנון ומי אחראי לפיצוץ מכלי האמוניום מה שפתוח שאנו צריכים לטפל בצורה יסודית בסכנה המצויה במפרץ חיפה.
מאת: רועי אורן 10/08/20 (13:58)

הפיצוץ שהיה בשבוע שעבר בנמל הימי של ביירות הזכיר את האיום הנשקף ממפרץ חיפה אשר מאיים לא רק על העיר חיפה אלא גם על קריית טבעון ,נשר, קריית חיים ,קריית מוצקין ,ועוד.

חשוב לציין כי המאבק על סגירת מכל האמוניה שתוארה בסדרה "המפרץ" שיצר אורי רוזנווקס נמשך 14 שנה ונוהל על-ידי ראש העיר לשעבר של חיפה יונה יהב ופעילת הסביבה ד"ר ליהי שמרי ברמן.

מומחי סביבה טוענים כי במקרה של תקלה באחד ממכלי האמוניה שפעל במפרץ חיפה עד לפני שלוש שנים,או לחלופין ניסיון פיגוע ההדף היה עלול להגיע לערים רחוקות יותר כגון חדרה וזכרון יעקב ,וכן הוא היה בא לידי ביטוי בהרס בתים ובמותם של אנשים.

דו"ח מבקר המדינה טען שבאזור מפרץ חיפה מכיל לא פחות מ-800 חומרים מסוכנים כגון: בנזן, ברום, אמוניה, וטולואן.

ניתן לראות כי המקומות המסוכנים במפרץ חיפה הם שתי חוות הדלק כאשר אחת נמצאת בקריית חיים והשנייה נמצאת בקריית טבעון ,חוות הגז הממוקמת בקריית אתא, ומסוף הכימיקלים המצוי במפרץ עצמו.

לפני מספר שבועות הוצגה בועדת הפנים והסביבה של הכנסת תכנית לפיה בשנת 2025 יחל פינוי המכלים ממפרץ חיפה לאזור הדרום,ובשנת 2030 יחלו לבנות שם בתי מגורים.

הבעיה היא שלא ברור לאן אפשר להעביר את בתי הזיקוק מאחר שרוב המקומות במדינת ישראל הם מקומות מיושבים ,והבעיה הקיימת במפרץ חיפה תעבור לאזור אחר ,וגם על זה צריך לחשוב.

לא צריך לנוח על זרי הדפנה וצריך לעקוב ובמידת הצורך אף ללחוץ על חברי הכנסת ואנשי משרד ראש הממשלה לקיים את ההבטחה ולהעביר את מפעלי הזיקוק.

לא ברור נכון לעכשיו מה קרה בלבנון ומי אחראי לפיצוץ מכלי האמוניום מה שפתוח שאנו צריכים לטפל בצורה יסודית בסכנה המצויה במפרץ חיפה.

הכותב הוא אני כרגע סטודנט לתקשורת אשר כותב בנושאים שונים מספורט ועד רווחה ואקטואליה . כרגע אני לומד באוניברסיטה הפתוחה (אולי זה ישתנה בעתיד)

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר