מס' צפיות - 539
דירוג ממוצע -
שמישהו יטפל כבר במחדל האמסטאף
כמה ילדים יצטרכו לחיות עם צלקת מכוערת בלחי עד שמישהו שם למעלה יבין שיש נושאים שצריך לטפל בהם בלי גרם של פוליטיקלי-קורקט?
מאת: אלי צויק 06/05/08 (08:37)

אני קורא היום ב"ידיעות" על השיפוצניק שבא לתת הצעת מחיר לשיפוץ דירה בטבריה וחזר עם הצעת מחיר מבית החולים "רמב"ם" לשיפוץ כללי של הפנים של הבת שלו אחרי שכלב האמסטף של בעל הבית החליט ככל הנראה להביע מחאה על הקרניז המתוכנן בסלון...

 

אני מניח שלא שמתם לב. אבל זה כבר ריטואל קבוע: אחת לחודש עד חודש וחצי מתפרסמת ידיעה קטנה. בדרך כלל באותו מקום בעיתון. העמוד השלישי, קצת לפני המדור של ההוא מהפלילים. "כלב אמסטף (או רוטוויליר) התנפל על הילד, האבא ההמום הצליח לחלץ אותו רגע לפני שהוא תלש לו את האוזן".

 

לפעמים זה נדמה לי שתוכן הידיעה נשאר זהה תמיד רק התמונה מתחלפת, ולפעמים נדמה לי שהתוכן מתחלף אבל תמיד שמים את אותה התמונה - תמונה של ילד או ילדה עטופים תחבושות מסתכלים על המצלמה ברגשות מעורבים: מצד אחד כיף להם שהפכו לסלבריטי ליום אחד, מצד שני הם מתחילים להבין שבעוד שנה, כשהסיפור יירגע, הם יהיו סתם ילדים עם צלקת ענקית ומכוערת מהעין ועד לשפה התחתונה.

 

ואז מתעורר מישהו בכנסת ומציע לגרש, ואז מתעוררים גם חובבי בעלי-חיים מלאי פוליטיקלי קורקט וממלאים את המוסף בתמונות של אמסטף עם עיניים עצובות, וכותרת "אותו? את המאמי שלנו, שאוהב לרדוף אחרי כדורי צמר? אותו אתם רוצים לגרש מהארץ?"

 

חברים. אולי די עם זה?

 

יודעים כמה אחוזים מתאונות הדרכים נמנעות בגלל הגבלת המהירות המותרת? 10 אחוז. עשרה אחוז בלבד - ובגלל זה אנחנו נקבל 1000 שקל ושלילת רשיון על נסיעה במהירות סבירה בכביש פתוח. למה? "מספיק שמנענו איש אחד הרוג וכבר היה שווה הכל" ככה יגידו במשטרה.

 

אז שילכו לעזאזל כל אותם צדקנים שהחליטו שדווקא אמסטף עם עיניים עצובות הוא סמל הציונות שלנו. שילכו לעזאזל. אחרי הכל? זה כלב. סתם כלב. סתם חתיכת כלב מחורבן. לילדה מטבריה יהיו עיניים נורא עצובות כשאף בחור לא ירצה אותה, נערה יפה עצובה ומצולקת בכל הפנים. "זה לא את, זה אני, זה אני שלא מסוגל להתרגל לזה" ככה יגידו לה. ואף אחד לא יזכור שבגיל שמונה היה סיפור, והיתה תמונה שלה בעיתון. סתם בחורה מכוערת, זה מה שהיא תהיה, בגלל חובב בעלי-חיים פוליטיקלי קורקט שהחליט שהוא מעדיף את העיניים העצובות של הכלב שלו.

 

אז מתי מישהו שם למעלה, במשרד לאיזו איכות או משהו בממשלה יתעורר, ויבין שמספיק ילד אחד שיגדל עם הצלקת כל חייו בשביל להעיף מהמדינה את שלל חיות הטרף האלו? מי זה שרוצה להסתכל לי בעיניים ולהגיד "איכות החיים של הכלב שלי חשובה יותר מהפנים של הבת שלך"? איפה החצוף שיגיד לי "איך אני אסתכל לו בעיניים העצובות כשאגרש אותו לטורקיה?" והילד שלי מה? העיניים שלו זה עדשות מולטיפוקל של "אופטיקה הלפרין"?

 

להוציא חוק חד משמעי שיאסור להחזיק את החיות האלה, עם העיניים העצובות מאד והשיניים השמחות מאד. להן נטייה משונה להרוס פתאום חיים של ילדים קטנים בלי התראה מראש. שמישהו יגיד לערסים שמחזיקים את הכלבים האלו שאם הם יסתובבו עם דוקרן ושרירים של אלי האנה זה יעשה אותם יותר מכובדים בשכונה, גם אם יהיה להם צ'יוואואה בתור חיית מחמד. כן. זה נשמע לי רעיון מצויין. שיגרשו את כלבי הטרף ויתנו לבעלים שלהם סכין קומנדו. אם פתאום יבוא לו לקרקף לאיזו ילדה מסכנה את הפנים מצד לצד, שיתלה הוא בעצמו  עיניים עצובות מאד בבשופט רקע לפני שהוא שולח אותו לעשר שנים בכלא, ורגע לפני שסמי מלך האגף המזרחי הופך אותו לעוזרת פרטית - שיתלה בו עיני אמסטף עצובות. מאד עצובות...

הכותב הוא חובב מלים מושבע

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה התקבלו 4 תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
1.
מסכימה עם כל מילה!!
נירית 07.05.08 (00:29)
2.
אתה לא חושב שנסחפת?!
נדב כוכבי 07.05.08 (16:05)
3.
לא מסכימה
א 08.05.08 (14:51)
4.
משעשע
יקי 22.09.10 (20:00)