מס' צפיות - 2233
דירוג ממוצע -
הגדרת התקנות החדשות לקבלת אשרת כניסה לארצות-הברית
אין ספק בכך שמדובר בהליך בעייתי שכן יהיה קשה לשני הצדדים להוכיח שאותה אישה אכן מתכוונת ללדת בארצות-הברית, וכן הדבר עלול להוביל לכך שנשים תשאלנה שאלות פולשניות המהוות חדירה לפרטיות בקונסוליה האמריקנית או בשדה-התעופה בארצות-הברית. גם אם מדובר במהלך חיובי שמטרתו לשמור על ביטחון המדינה, היה צריך לבדוק אותו בשבע עיניים ולערוך תכנית ניסוי לפני שמוציאים מן הכורח אל הפועל, אחרת זה עלול להפוך להיות לבדי
מאת: רועי אורן 03/02/20 (16:27)

זה לא סוד שמדינת ישראל מעריצה את הנשיא טראמפ הערצה עיוורת עד שהיא לא פועלת להכניס את מדינת-ישראל לרשימה מכובדת של מדינות אשר פטורות מויזה בעת כניסתן לתחומי ארצות-הברית.

לאחרונה החליט ממשל טראמפ להחמיר את הכללים לקבלת ויזה לארצות-הברית כך שאישה בהיריון בבואה לקבל ויזה תעבור חקירה מדוקדקת על-ידי אנשי הקונסוליה האמריקאנית, אשר ינסו לברר האם האישה באה לארצות-הברית כדי ללדת את הילד שם במטרה לקבל אזרחות אמריקנית, או לחלופין היא באה לטייל או לבקר קרובי משפחה שחיים בארצות-הברית.

בחלק הבא אסביר אך זה ייעשה

                      פרטי התכנית האמריקאנית.

1: אישה בהיריון שמחזיקה בויזה תאלץ עם נחיתתה בארצות-הברית להצהיר בשלב ראשון על היריונה, וכן היא תעבור תחקור ביטחוני קצר.

אם אנשי הביטחון בשדה-הנתעופה ישתכנעו שמדובר בביקור "תמים" ,תאושר כניסתה לארצות-הברית, אך הם יתברר כי מדובר במזימה ללדת שם את הרך הנולד האישה תאלץ לסור על עקבותיה.

2: אישה שאין ברשותה ויזה תאלץ להצהיר על הריונה בפני אנשי הקונסוליה האמריקנית ,ולעבור תחקיר מדוקדק בקונסוליה.

אם ישתכנעו אנשי הקונסוליה שמדובר בטיול או לחלופין בביקור קרובי משפחה היא תקבל ויזה, אם לא היא לא תקבל ויזה.

3: אם האישה עוברת טיפולים רפואיים במטרה להיכנס להיריון ,היא תצטרך להוכיח לאנשי הקונסוליה שהיא חייבת לעבור טיפולים בארצות-הברית ,ושיש לה את המשאבים הכלכליים לחיות שם במהלך הטיפולים.

נשאלת השאלה: מהי הסיבה להחלטה הדרקונית הזאת?

               הסיבה לקיום החלטה זו

שירות הביטחון האמריקני מעריך שמדי שנה נולדים בארצות-הברית אלפי ילדים לנשים זרות אשר נוטות לנצל את העובדה כי כל מי שנולד ברחבי המדינה מקבל אוטומאטית אזרחות אמריקנית.

דבר זה יכול לפגוע בביטחון הלאומי מאחר שקיימת סבירות גבוהה לכך שאנשים אלו יגוייסו כסוכנים או לחלופין כמרגלים על-ידי גופים זרים וירגלו ברחבי ארצות-הברית.

אין ספק בכך שמדובר בהליך בעייתי שכן יהיה קשה לשני הצדדים להוכיח שאותה אישה אכן מתכוונת ללדת בארצות-הברית, וכן הדבר עלול להוביל לכך שנשים תשאלנה שאלות פולשניות המהוות חדירה לפרטיות בקונסוליה האמריקנית או בשדה-התעופה בארצות-הברית.

גם אם מדובר במהלך חיובי שמטרתו לשמור על ביטחון המדינה, היה צריך לבדוק אותו בשבע עיניים ולערוך תכנית ניסוי לפני שמוציאים מן הכורח אל הפועל, אחרת זה עלול להפוך להיות לבדיחה אחת גדולה.

הכותב הוא אני כרגע סטודנט לתקשורת אשר כותב בנושאים שונים מספורט ועד רווחה ואקטואליה . כרגע אני לומד באוניברסיטה הפתוחה (אולי זה ישתנה בעתיד)

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר