מס' צפיות - 3946
דירוג ממוצע -
פאפארצי בצבא
חיילת צילמה את "חברתה" עירומה במהלך מסיבת סיום קורס והפיצה את התמונה ברחבי האינטרנט. איך הצבא הגיב לזה? כנסו ותגלו.
מאת: kalligula 05/05/08 (00:38)

חוסר צדק!!! אין מילה אחרת מלתאר את המקרה הזה. פשוט במקום להתמודד ולרדת לשורש הענין ולמצות את הדין עם כל המעורבים בפרשה, לוקחים את האחד המסכן שבמקרה הוא גם הקורבן ומפילים עליו את כל התיק, קודם כל ע"מ להשתיק את הסיפור מה יותר מהר, ובכך לגרום ל"מערכת" להיפגע כמה שפחות.

 

טוב אחרי כל ההקדמה הזו, מגיע לכם גם ההסבר. בבסיס גדול בדרום הארץ, במסגרת הכשרה מבצעית בקורס פיקודי יוקרתי בצה"ל, לקראת סיומו של אותו קורס השתעשעו הבנות בבסיס והחליטו להצטלם למזכרת, מעין אס"ק (אוירת סוף קורס).

 

במהלך אותה השתעשעות וצילומים למזכרת, אחת החיילות פשטה את חולצתה ונותרה עירומה בפלג גופה העליון, בזמן שחברתה (או כך היא חשבה) צילמה את האירוע.

 

אותה "חברה" פרסמה את התמונות ברשת האינטרנט של צה"ל (ללא ידיעתה וללא רשותה של אותה חיילת אומללה), כמובן שהתמונות הגיעו לאותו בסיס בו היא משרתת ואף מפקדיה נחשפו לאותן תמונות שהפכו להיות נחלת הכלל.

 

איך מפקדיה של אותה חיילת נהגו?

 

זימנו את החיילת , שפטו אותה בעילא של "התנהגות בלתי הולמת" למי שמכיר את הקורסים הפיקודיים בצה"ל זו אחת העבירות החמורות ביותר שמפקד יכול להיאשם בהם,  אותה חיילת ספגה עונש של 28 ימי ריתוק והיא עוד אמורה להגיע לשיחת הבהרה עם מפקדה הישיר בה יוחלט אם היא ראויה לשמש כמפקדת בצבא ולסיים את הקורס. מה אם אותה "חברה" שצילמה ופירסמה ללא רשות את התמונות ושאר שותפים לדבר עבירה? כלום!!! הם בכלל לא אשמים ולא הואשמו בדבר.

 

האם כך פועלת מערכת הצדק? האם מישהו חקר את השתלשלות הענינים? את שאר המעורבים בפרשה? האם מישהו בצה"ל יודע עד כמה חמור המעשה של פרסום ברבים שלא ברשות? או שמא כל מטרת הענין הוא להשתיק את הסיפור ולמצוא שעיר לעזאזל משהו מעין כסת"ח בעיקר של המפקדים שאולי ידרשו לתת הסברים על אותן תמונות.

 

אני מאד מקווה שמישהו יתעשת שם ויתקן את המעוות, כי לטעמי מי שלא ראוי לשמש כמפקד בצבא זו אותה חיילת שצילמה ופירסמה את התמונות וכל השותפים למעשה הנפשע הזה. חדר בבסיס הוא נחלת הפרט ומה שקורה שם לא קשור לצבא ולא לערכים בדיוק כפי שנהוג במקלחות שגם משם אני יכול לכאורה להעמיד מאות מפקדים על התנהגות שאינה הולמת ולגרום להשפלתם.

 

(תמונה: צילום אילוסטרציה)

 

פורסם בבלוג של kaligula

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה התקבלו 4 תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
1.
בושה וחרפה. פשוט מעצבן ומקומם. ל"ת
05.05.08 (01:48)
2.
אבל למה אין קישור לתמונה? :) ל"ת
לירן 05.05.08 (04:52)
3.
אכן זו התנהגות בלתי הולמת ל"ת
פרח הסלע 05.05.08 (13:11)
4.
איפה הלינק לתמונה? ל"ת
יוסי 05.05.08 (17:14)