מס' צפיות - 485
דירוג ממוצע -
3 קונספטים יוצאי דופן להפקת יום הולדת
מאת: ליאור לידר 12/01/20 (12:06)

אף אחד מאיתנו איננו אוהב להרגיש "סתם אחד" או "עוד אחד", על אחת כמה וכמה כשמדובר ביום ההולדת, היום "שלנו", שמגיע רק פעם בשנה. אמנם, נהוג לחשוב שמבוגרים מייחסים חשיבות פחותה ליום ההולדת שלהם מאשר ילדים או בני נוער, אבל זה כנראה לא נכון לגמרי.

 

האמת היא, שעם השנים, אנחנו לומדים לחוש לא נעים כאשר אנחנו מאוכזבים שאורגנה לנו מסיבת יום הולדת סתמית, או לומדים להסוות טוב יותר את האכזבה שאנחנו חשים, אבל כל אחד מאיתנו (וכמובן, מהאהובים לנו) ישמח למסיבת יום הולדת מיוחדת ויוצאת דופן.

 

מסיבת נושא - מסיבת יום הולדת התפורה לפי בעלי השמחה

 

מסיבות נושא הן אחד הקונספטים הכיפיים ביותר שיש, לילדים וגם למבוגרים. הן לוקחות את התחום בו חש החוגג בנוח והופכות אותו לנושא התפאורה, המוטיב המוביל בתפריט וכן הלאה. מובן מאליו כי ישנם הבדלים ברורים בין נושאים המוגדרים כנושאי מסיבה לילדים ובין כאלה המיועדים למבוגרים. למשל, ילדות צעירות תשמחנה לבלות במסיבת פיות, בנות העשרה המתבגרות תשמחנה למסיבת איפור וטיפוח, ונשים בוגרות יותר תשמחנה להשתתף במסיבה שעוסקת באלטרנטיבי (רפואה אלטרנטיבית, קריאה בקלפי טארוט וכד').

 

כמובן שכל מה שמכילה המסיבה, אף הוא נגזר מנושא המסיבה: המוסיקה שמשמשת כמוסיקת-רקע, כלי האוכל, עיצוב השולחן וכד'. רצוי שתבדקו עם החברות/הספקיות השונות (למשל, חברת השכרת הגברה למסיבות או חברת השכרת ציוד לאירועים, בדקו כאן) אם ברשותן ציוד/ערכות המתאימים לנושא המסיבה.

 

מסיבה בחיק הטבע - יוצאים מארבעה קירות

 

גם כאן, מבוגרים וילדים כאחד, ייהנו מאי השגרתיות שבקונספט של היציאה לאוויר הפתוח. ניתן לשלב את המסיבה הנערכת בחיק הטבע בנושא כמו יום בישול מכל המצוי בטבע, מסיבת קריוקי רועשת במיוחד, או כל נושא אחר, שארבעה קירות של דירה או בית עלולים להוות בו מכשול להנאה ולהנאתם של בעל השמחה והחוגגים עימו. במקרים כאלה, מומלץ להיערך באופן מיוחד עם ציוד תאורה מיוחד או השכרת הגברה למסיבות אשר מיועדים לאירועים בשטח, ולא להסתפק בציוד ביתי מאולתר.

 

יום הולדת כתרומה למען מטרה טובה - טרנד עולה

 

בני עשרה ומבוגרים אשר הינם בעלי אג'נדה חברתית/סביבתית קרובה לליבם, ישמחו לרתום גם אחרים למטרה הטובה. כך, למשל, כאלה אשר הצלת בעלי חיים חסרי בעלים קרובה לליבם ישמחו לגייס את חבריהם וקרוביהם לתרומת יום התנדבות בעמותה הקרובה לביתם, ואולי, אף ישמחו לתעל את המתנות (או שווה הערך שלהן) לתרומה לעמותה. כאן, ישנו מגוון רחב של אפשרויות ומטרות: עזרה לנזקקים הולכים על שתיים ועל ארבע, עמותות המקדמות אג'נדות מסוימות (למשל - נגישות), יום הולדת בו יוצאים לשטח (גינה ציבורית, חוף ים או יער) ומנקים אותו מהררי הזבל שנמצאים בו, יום הולדת בו מתנדבים לשמח ילדים חולים בבית חולים וכן הלאה.

 

לסיכום:

 

מסיבת יום הולדת משעממת ושגרתית מחמיצה את הרעיון של הפיכת ילד/ילדת יום ההולדת למרכז העניינים ליום אחד. גם אם אנחנו כבר מזמן איננו ילדים, תמיד נשמח למסיבת יום הולדת ייחודית, שכל-כולה מוקדשת לנו.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר