מס' צפיות - 2350
דירוג ממוצע -
עוד פרטים על רצח רן מסיקה בארה"ב
מאת: עדית- יועצת ארגונית 03/05/08 (18:21)

לפני שבוע בדיוק, בדיוק לפני "השרדות", שודרה הכתבה העצובה על פרשת חיפוש גופתו של רן מסיקה על ידי משפחתו.

 

רן מסיקה, בן 23, טייל באמריקה הדרומית, ואחר כך בצפונית, החל משנת 2002 (בהיותו בן 22). הוא עבד חודשיים בהובלות, ואז קנה תכשיטים בשווי 60,000 דולר, ויצא בוואן שכורה על כביש 10 לעבר פלורידה, במטרה למכור שם את התכשיטים.

 

הוא גדל בהרצליה פיתוח. בדרך הוא אסף טרמפיסט, שבדיוק ברח מבית מעצר, שם רצו לאסור אותו לשלוש שנים על גניבת אופנוע. האסיר תכנן מראש לרצוח אותו, לקחת את הרכב, ולמכור את התכשיטים בעצמו. הוא הזדהה בשם ג`רי, כששמו ג`ונתן ורניר. הוא היה אז בן 31. הוא סיפר שהוא אסיר משוחרר, שריצה מאסר בעוון נהיגה במצב שכרות.

 

רן סיפר עליו לחבריו בשיחות טלפון, והם אמרו לו להיפטר ממנו, אבל הוא אמר שצריך לתת צ`אנס לאנשים. האסיר התבלבל לעתים בין שמו האמיתי לבין זה הבדוי, ותירץ זאת בבלבול שלו לגבי זהותו המינית. לאחר מספר ימים בהם נסעו וישנו ביחד בוואן, האסיר רצח אותו במוט ברזל. כתמי דם רבים שלו נמצאו ברכב, וזוהו. במשך מספר ימים אחרי הרצח האסיר משך בכספומטים שונים סכום של 4929$, וזה מה שגרם לאב שמעון, מנכ"ל קבוצת הכדורגל מכבי הרצליה, להתחיל בחיפושים.

 

במקום לסגור את החשבון, האב השאירו פתוח, וכך יכול היה לעקוב אחרי פעולות הרוצח. הרוצח נמצא על ידי 20 חבריו של רן, אחרי שמשך כספים בקי ווסט. מכיוון שאל קי ווסט מוביל כביש אחד בלבד, הם הציבו מארבים בכביש זה, וחיכו לוואן.

 

במקביל, הם סרקו את כל האזור, עד שהגיעו לחניון קמפינג מוסדר, לשם לא נתנו להם להיכנס. השומר קרא למשטרה, וזו, נכנסה לשטח ומצאה מיד את הוואן ריק. מכרה הגיעה אל הוואן באפניים, ונעצרה על ידי המשטרה. היא סיפרה שהוא קרא לעצמו Trouble. לאחר שהאסיר נתפס, הוא מיאן לדבר. שפטו אותו ל- 30 שנה על גניבת האופנוע, גניבת התכשיטים, התחזות לרן מסיקה, גניבת המכונית שלו וכיו"ב.

 

אחרי שנים של חיפושים נחתמה עסקה בה האסיר לא יישפט לגזר דין מוות, אלא על נסיון לרצח, ולזכות משפחתו יועברו  ממשפחת הנרצח 50,000$. לאסיר יש בת. לפני חתימת העסקה, הוא טען שהוא הרג את מסיקה מתוך הגנה עצמית, ברחבת החניה של וול מארט, בעיר לייק צ`ארלס, אבל לא זכר איפה השליך את הגופה (בערך בין לייק צ`ארלס לעיירה קריאולי). אחרי חתימת העסקה, האסיר הסכים לשחזר את הרצח והוביל את ה-F.B.I  למקום בו הטמין את הגופה. סניגורו, אגב, היה יהודי.

 

(החומר לוקט מאתרים רבים באינטרנט, בהם אתרי טלויזיה אמריקניים).

הכותבת היא עדית ג'אנה- יועצת ארגונית בעלת 2 M.A. בתחומי מדעי ההתנהגות. מייעצת למתמודדים עם בריונות נפשית בעבודה ובבית הספר, וכן תומכת במתמודדים עם בן/בת זוג מתעתעים רגשית. 050-7220126.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות לכתבה זו התקבלה תגובה אחת לקריאת כל התגובות ברצף
1.
רן מסיקה
אאאא 19.05.08 (12:04)