מס' צפיות - 2057
דירוג ממוצע -
החלופה האידיאולוגית שמציג ח"כ גדעון סער לראש-הממשלה נתניהו
בפרק האחרון בסדרה "במדינת היהודים" אומר המנחה מודי בר-און על הבדרן המנוח דודו טופז שהוא קיבל על עצמו את הכללים של ערוץ 2 ,ואף ידע לקבוע אותם בעצמו. דברים דומים ניתן לומר על ח"כ גדעון סער שמצד אחד מכיר בכך שנתניהו הוא יו"ר המפלגה, אבל הוא לא מהסס לקבוע חוקים חדשים (דבר שלא ראיתי אף חבר-כנסת מהליכוד מנסה לעשות).
מאת: רועי אורן 28/11/19 (14:02)

בפרק האחרון בסדרה "במדינת היהודים" אומר המנחה מודי בר-און על הבדרן המנוח דודו טופז שהוא קיבל על עצמו את הכללים של ערוץ 2 ,ואף ידע לקבוע אותם בעצמו.

דברים דומים ניתן לומר על ח"כ גדעון סער שמצד אחד מכיר בכך שנתניהו הוא יו"ר המפלגה, אבל הוא לא מהסס לקבוע חוקים חדשים (דבר שלא ראיתי אף חבר-כנסת מהליכוד מנסה לעשות).

                        הבשורה שמביא גדעון סער

סער מאמין שהוא היחיד שיכול לשמר את שלטון הליכוד ואף לאחד את העם אך בתור פוליטיקאי טוב הוא לא אומר איך הוא יעשה את זה.

הוא מאמין שצריך להחזיר את "הליכוד" לימי מנחם בגין לפיו מכבדים את מוסדות השלטון (גם כאשר ההחלטות שלו לא מוצאות חן בעיני נבחרי הציבור), אך מצד שני מחבקים את האוכלוסיות החלשות.

                            הבעיה הקיימת בליכוד

שני הדברים האלה לא קיימים היום בליכוד: תומכי נתניהו מתעלמים במופגן מכך שראש-הממשלה שמכהן כבר מעל עשור לא קידם אוכלוסיות חלשות כמו אתיופים, נכים, אנשים שגרים בשכונות מוחלשות בדרום-תל-אביב, קשישים,סטודנטים ,ועוד.

נתניהו לא דפק על השולחן ויזם תכניות שיטיבו עם אוכלוסיות אלו.

גם ח"כ ניר ברקת רוצה להתמודד על הנהגת הליכוד אך בניגוד לסער הוא לא מנסה לקבוע כללים אלא כמו רבים במפלגה מחכה עד לרגע שנתניהו יפרוש מתפקידו.

הוא מציע שימנו בינתיים ממלא מקום לנתניהו, אבל אין לא שום תכנית שתבדל אותו מנתניהו בהנחה שיתקיימו בקרוב בחירות מקדימות לראשות המפלגה.

וזה אחד היתרונות של סער על פניו שלמרות שבסקרים שנעשו בחברות החדשות ברקת מוביל על סער בקרב הציבור הליכודי, ואילו סער מוביל על ברקת בקרב כלל אזרחי מדינת-ישראל.

נשאלת השאלה: מה צריך לעשות גדעון סער כדי למצב עצמו כמנהיג?

                הדברים שצריך לעשות גדעון סער

1: כדי למצב עצמו כמנהיג חייב גדעון סער להציג לבעיות שנתניהו לא מצלי לפתור (אם זאת סוגיית עזה בתחום הבטחוני, או טיפול באוכלוסיות מוחלשות בתחום החברתי) וכן להציג מקורות מימון לתכניות אלו כדי שיהיו מרשימות ומרתקות בקרב כלל אזרחי ישראל.

2: הוא צריך לשכנע את הציבור הליכודי שבדברים מסוימים הוא ימשיך את התכניות של נתניהו ,אך בדברים אחרים הוא מהווה חלופה הולמת למנהיג.

3:בנוסף, הוא יצטרך להחזיר את הליכוד לימי מנחם בגין לפיו מכבדים את מוסדות החוק,ומחבקים את האוכלוסיות החלשות.

אלו הדברים הבסיסיים שימצבו את ח"כ גדעון סער כמנהיג הליכוד בשלב הראשון,וכראש ממשלה לעתיד בשלבים שלאחר מכן.

הכותב הוא אני כרגע סטודנט לתקשורת אשר כותב בנושאים שונים מספורט ועד רווחה ואקטואליה . כרגע אני לומד באוניברסיטה הפתוחה (אולי זה ישתנה בעתיד)

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר