מס' צפיות - 1742
דירוג ממוצע -
מרתף הזוועה באוסטריה
סיכום פרטי הפרשה המזעזעת שהתקבלו עד כה באתרי טלוויזיה שונים בארה"ב.
מאת: עדית- יועצת ארגונית 02/05/08 (20:30)

המשטרה האוסטרית קראה ל-100 הדיירים שגרו בבניין של משפחת פריצל במשך 24 השנים האחרונות, כדי להרכיב את התמונה של מה שהיה שם.

 

אחד הדיירים סיפר, שבעבר ראה איש נכנס למרתף, אבל היה זה כנראה השרברב שהתקין שם את המערכת הסניטרית.

 

אחותה הצעירה של אשתו סיפרה שהאיש הילך אימה על הבית. הוא התעלל מילולית באשתו, התייחס אליה כאל משרתת וזלזל בה בפרהסיה.

 

אשתו, שנשואה לו 51 שנה, וצעירה ממנו בחמש שנים, התחתנה עימו כשהיתה בת 17 ללא השכלה או מקצוע, והיתה תלויה בו לחלוטין כל חייה.

 

הילדים פחדו ממנו פחד מוות, ובבית היה מושלך הס ברגע שהיה מופיע (גם אם היו באמצע משחק). ארבעת ילדיו הבוגרים מרוזמרי, אשתו, התחתנו בגיל צעיר כדי לעזוב את הבית כמה שיותר מהר, לדבריה.

 

מסתבר שב-1967 כשכבר היו לו 4 ילדים, הוא הואשם באונס אשה בשם לינץ, וריצה שנה וחצי בבית הכלא. את האשה אנס, כשטיפס ופרץ לביתה בשעת לילה, בשעה שבעלה היה במשמרת לילה ברכבת, ואיים עליה בסכין.

 

המרתף היה בעל קירות עבים ומבודדים במיוחד. בתקשורת אומרים, שהכניסה לחלק בו הוחזקו בני הערובה היתה על ידי הרמת מספר מרצפות, אז נתגלו מדרגות שהובילו לדלת קטנה (נעולה אלקטרונית על ידי קוד סודי, שרק הוא ידע אותו). הגיסה אומרת שבקצה הגן היה המשרד שלו והסדנא שלו, שם תכנן מכונות לפרנסתו כמהנדס מכונות, והיה מבלה שעות (כל בוקר מ-9:00). כמו כן היא אומרת, שכולם ידעו על הדלת הסודית. פעמים רבות היה מבלה שם את הלילה, כשהוא פוקד על אשתו לא להגיע לשם בשום מצב.

 

לדברי בתו, אליזבת, הוא איים עליה ועל שלושת ילדיה, שהוחזקו עימה שם, שאם ינסו לברוח הוא יחדיר גז רעיל לשם, כדי להורגם.

 

כאמור, פריצל גידל 3 מהילדים בביתו, יחד עם ילדיו הבוגרים יותר (המבוגר ביותר בן 51 היום). השכנים אמרו שזו היתה משפחה נחמדה, והילדים תפקדו יפה בבית הספר ובכלל.

 

שלושת הילדים האחרים נשארו במרתף, במקום ללא חלונות ואור יום. פריצל הוציא את בתו/נכדתו בת ה- 19 לבית החולים לאחר שחלתה במחלה לא מוכרת. הוא ליווה אותה לבית החולים. בנקודה זו למקורות האינטרנט מספר גרסאות: 1) כשנוכחו שהיא גוססת, בתו אליזבת שכנעה אותו לתת לה לצאת כדי להיפרד ממנה. או אז הוא כתב מכתב לאשתו בו בתו "מבשרת" לה שהחליטה לחזור הביתה מה"כת", שהיתה בה כל השנים, לכאורה. לאחר מכן הוא הוציא את בתו ושלושת הילדים החוצה, ונסע עימם לבית החולים. 2) אחרי שקריסטין הבת אושפזה, המשטרה פרסמה קריאה בתקשורת לאם להופיע. האם, אליזבת, ראתה את הפניה במקרה בטלויזיה, ושכנעה את אביה להוציא אותה החוצה. 3) האם הטמינה פתק בכיסה של הבת החולה קריסטין וכך נכנסה המשטרה לעניין.

 

פסיכולוגית שרואיינה בארה"ב סיפרה שמה שמזעזע אותה בעניין, בנוסף לכל, הוא קור הרוח והאדישות בה עשה את מעשיו. לעומת זאת, היא מרגיעה, שהמקרה והאישיות הזו מאד מאד נדירים.

הכותבת היא עדית ג'אנה- יועצת ארגונית בעלת 2 M.A. בתחומי מדעי ההתנהגות. מייעצת למתמודדים עם בריונות נפשית בעבודה ובבית הספר, וכן תומכת במתמודדים עם בן/בת זוג מתעתעים רגשית. 050-7220126.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר