מס' צפיות - 1941
דירוג ממוצע -
הגיע הזמן שנושא חשוב כמו איכות הסביבה יופיע על גבי מצעי המפלגות,וכן כדאי להקים צוותי חשיבה להתמודדות עם משבר האקלים הממשמש ובא לאזורנו.
מאת: רועי אורן 30/07/19 (22:41)

אחת הסיבות להיווצרותה של ההתחממות הגלובלית נעוצה בכך שהקרחונים הולכים ונעלמים אט-אט בכל העולם, וזה דבר שצריך להדאיג את מרבית תושבי מדינות העולם.

סביבות טבעיות של אלפי מינים של בעלי-חיים עשויים להיעלם בקרוב ביחד עם הקרח הנמס ,ובסופו של דבר היות וחלק מערי החוף תוצפנה, ייהפכו מרבית תושבי מדינות העולם למה שמכונה כיום: "פליטי אקלים".

דבר זה בא לידי ביטוי בכך שפני הים עולים בצורה קיצונית ומציפים את אזור קו החוף.

כתוצאה מכך, נוצרים על קו החוף ובמקביל לו שטפונות שעשויים להציף בתים פרטיים, חנויות, רחובות שלמים (מראה זה תואר בסרט הקולנוע העתידני "היום שלאחר מחר").

בחלק הבא אבדוק מה קורה בשלושה אתרים שונים שנמצאים כיום בסכנת הצפה: הקוטב הצפוני והדרומי, מדינת אלסקה בארצות-הברית, הרי האלפים והרי הרוקי.

                                  מדינת אלסקה 

מדינת אלסקה מכוסה כיום בקרחוני ענק, אשר במידה והם ימסו המדינה תוצף בשטפונות עזים.

במשך שנים נחשבו קרחונים אלו כחלק מיופיה ההררי של מדינת-אלסקה, אבל מדענים מזהירים שבקרוב מאוד אלסקה תוצף מים.

                                    הקוטב הצפוני והקוטב הדרומי

בדומה למדינת אלסקה ,גם הקטבים מכוסים שכבות רבות של קרח שעליהם חיים פינגווינים, דובי קוטב, ליוויתנים, אריות ים ,וכ"ו.

דו"ח שהפיקה לאחרונה סוכנות החלל הבינלאומית נאס"א קובע שכאשר הקרחונים ימסו גם בעלי-החיים שחיים עליהם עשויים למות (זה דבר שצריך להדאיג מאוד את המין האנושי).

                                 הרי האלפים והרי הרוקי

בדומה למתרחש במדינת אלסקה, גם רכס הרי האלפים השוכן ביבשת אירופה, וגם רכס הרי הרוקי המשמש גבול בין ארצות-הברית לקנדה מכוסים שכבות רבות של קרח.

דו"ח שפורסם בחודש אפריל האחרון קובע כי כבר במחצית השנייה של המאה הנוכית ,גושי הקרח המכסים את ההרים יימסו ,וכתוצאה מכך יוצפו רבים מהכפרים השוכנים למורדות ההרים, וכן, ערי החוף השוכנים בצרפת, אנגליה, הולנד, ארצות-הברית,קנדה, ועוד.

הגיע הזמן שנושא חשוב כמו איכות הסביבה יופיע על גבי מצעי המפלגות,וכן כדאי להקים צוותי חשיבה להתמודדות עם משבר האקלים הממשמש ובא לאזורנו.

הכותב הוא אני כרגע סטודנט לתקשורת אשר כותב בנושאים שונים מספורט ועד רווחה ואקטואליה . כרגע אני לומד באוניברסיטה הפתוחה (אולי זה ישתנה בעתיד)

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר