מס' צפיות - 3436
דירוג ממוצע -
מחיר סולר עולה ב-13%!! מי ישלם על כך? מי עושק?
באירופה, כבר לפני שנתיים כאשר המחירים החלו להאמיר, שבתו כל המובילים וזכו להתאמת מס אוטומטית. מתי זה יקרה גם כאן?
מאת: zvidoc 30/04/08 (07:49)

בצורה זו לא נגיע רחוק! איני מבין כיצד מפעילי התחבורה הציבוריים, כלי הצמ"ה, חקלאים וכל צרכני הסולר, סותמים פיהם וממשיכים לתפקד? כיצד הם מצליחים לעמוד בחוזי העבודה שלהם.

 

באירופה עושים התאמת מס על כל עלייה במחירי מוצרי הדלק על מנת לשמור על שפיות כלשהי. קופות המדינה לא מפסידה מהירידה באחוז המיסוי כי ההתאמה משאירה את רמת הרווחים ממיסוי על כנה, כפי ותוכנן בתקציבי המדינות.

 

בארץ, הממשלה עושה רווחים לא חוקיים על חשבון הציבור דרך צרכני הדלק המקצועיים. אינפלציה דוהרת ועלייה נוספת במחירי כל המוצרים הוא הנגזר המידי ממדיניות זו, וזה כאשר הדולר נמוך והיה אמור גם הוא לקזז את העלות הסופית של הדלק בארצנו. רחמנות על העניים ואלו אשר יצטרפו למעגל העוני למרות יציאתם לעבודה. העוני החמור ביותר הוא של אלו העובדים ללחמם.

 

מחיר הדלק: שיא כל הזמנים

 

אנו רצים מול קיר, אבל בלי הכלים לניסוי ריסוק, הריסוק יתבצע ממילא וללא מדידת עוצמתו. הרי בכל הנוגע לצרכנים המקצועיים של הסולר, הם לא יוכלו לעמוד בחוזי ההפעלה של ציודם מול הגופים איתם הם חתמו.

 

הרבה פעולות הקשורות במחיר הסולר יתבטלו עקב חוסר כדאיות כלכלית ועליית מחירי מוצרי הבסיס אשר כבר באופן עצמאי עלו בימים אלו, תתפח על פנינו כאשר העשירון העליון ואיתו גם קופת המדינה יחככו כפיים אבל לא לאורך זמן. במהירה אנו נימצא עצמנו בראי השנים השחורות ביותר כאשר לאף אחד לא יהיה אמצעי לעצור את כדור השלג ההרסני הזה.

 

ראו את אשר קורה בארצות אירופה, כבר לפני שנתיים כאשר המחירים החלו להאמיר, שבתו כל המובילים וזכו להתאמת מס אוטומטית.

הכותב הוא דור שני לשואה , בן למשכילים אקדמאים, מכונאי בדימוס, מדריך יישומיי-מחשב בפועל. אוהב מוסיקה קלאסית, ברוק רנסאנס ומודרנית. קורא-תולעי בשלש שפות ובעל דעות שמאל מתון - http://forum.kan-naim.co.il/viewforu

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות לכתבה זו התקבלה תגובה אחת לקריאת כל התגובות ברצף
1.
הערה - ב"שואה" נטבחו בין שבעה
חנה אייזנמן 30.04.08 (12:09)