מס' צפיות - 1349
דירוג ממוצע -
יוסף הראל - אחד מסמלי מדינת ישראל נקבר היום. מדוע התקשורת מתעלמת?
למעט רשת ב' אשר נתנה להלווייתו של יוסף הראל - איש צבא ומודיעין ישראלי אשר פיקד על אוניית המעפילים "יציאת אירופה תש"ז" סיקור קצר, לא מצאתי זכר בחדשות הטלוויזיה ואפילו לא בעיתונות האינטרנטית. האם גיבורי ישראל מוכרים פוסט-מורטום? מדוע התקשורת מתעלמת?
מאת: zvidoc 29/04/08 (09:53)

יוסף הראל (1919 - 2008) איש צבא ומודיעין ישראלי, פיקד על אוניית המעפילים "יציאת אירופה תש"ז" המוכרת בשמה הלועזי "אקסודוס 1947 נקבר היום בשדות-ים..

 

אבל התקשורת בארץ פשוט לא התייחסה! למעט רשת ב' אשר נתנה להלווייתו סיקור קצר, אני לא מצאתי זכר בחדשות ערוץ 2 בערב, ואפילו לא בעיתונות האינטרנטית, כולל ynet, הארץ און ליין וכו'.

 

נכון ואני מסכים כי ההתעסקות עם עוטף עזה והדרמות הנלוות משני הצדדים, חשובים יותר וצריכים לתפוס מרחב גדול יותר בכותרות, אך כאשר מתעסקים בחדשות, מכל סוג, בכל מיני קטנות צהובות, או להבדיל במשפטי ליברמן, בניזרי וגאידמק (גיבורי ישראל), אני סבור כי יש לתת קצת יותר תשומת לב לאישיות כמו יוסף הראל ז"ל אשר תרומתו לרבים מהורינו ולמדינה אינה עומדת בספק.

 

אנו נמצאים ערב יום השואה ולאחר מכן יום הזיכרון לחללי צה"ל ויום העצמאות השישים (אמנם עצמאות?), ואנו מרשים לעצמינו לזלזל באילו אשר מגנים על המדינה ועל בוניה. האם, בתקופה בה מדברים הרבה על המוטיבציה של הצעירים ללכת ליחידות קרביות, כך צריך לנהוג? האם גיבור ישראל הוא גיבור מת, פוסט-מורטום?

 

יוסי הראל בוודאי הסתפק ב"תהילה" אשר לה זכה מעצת עשייתו ומעצם היותו יוסי הראל. אבל בכל זאת, באופן אישי, ואיני נוטה לסגוד לאישים, להיפך, הפעם אני סבור כי התקשורת הייתה יכולה לתת קצת יותר מעצמה ואולי והיה זה כדוגמא לדור הגיבורים הנוכחי. לצערנו המלחמה עוד לא תמה ודורשים מצעירנו כחיילים, ומהעם כסבילים, לחוות עוד זמן ארוך את תוצאותיה.

 

אז , אנא, עדיין לא מאוחר , בטח היה איזה כתב בלוויה אשר תיעד ולא פורסם.

הכותב הוא דור שני לשואה , בן למשכילים אקדמאים, מכונאי בדימוס, מדריך יישומיי-מחשב בפועל. אוהב מוסיקה קלאסית, ברוק רנסאנס ומודרנית. קורא-תולעי בשלש שפות ובעל דעות שמאל מתון - http://forum.kan-naim.co.il/viewforu

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה התקבלו 2 תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
1.
אולי עוד אפשר
מיכל 29.04.08 (19:49)
2.
אילת
תיווך א.א. כרמי באילת 02.06.11 (17:21)