מס' צפיות - 679
דירוג ממוצע -
כולה אורז...
מאת: רינה 28/04/08 (15:51)

נראה למישהו כאילו באמת יחסר אורז? מישהו מאמין שבאמת יש משבר של אורז? אני לא מאמינה. לפי התיאוריה שלי, בסה"כ ההודים גידלו יותר מידי אורז מצד אחד לא נשאר להם מקום במחסנים, מצד שני הם לא רצו לזרוק אורז טוב. אז איך פותרים את הבעיה?

 

עוד דעות בפרשן על המשבר העולמי:

המשבר העולמי - מי בעיקר מפסיד ומה עושים?

 

לעשות מבצע של אורז זול, לא רלוונטי, כי אז התיאלנדים יעשו מבצע עוד יותר זול והאורז עדיין ישאר אצל ההודים במחסנים והם גם יזרקו אותו וגם יפסידו כסף. ישבו טובי המוחות בהודו, לקחו כמה ביסים מפטריית ההזיה ועלו על הפטנט היהודי, "זה אחרון שנשאר" כולם מכירים את הפטנט הזה.

 

אני מכירה והשתמשתי בו לא פעם כדי למכור בבוטיק שהיה לי סחורה שלא זזה, החברה שלי מאיה מהקונדיטוריה השתמשה בזה בפסח האחרון, מאיה לא עשתה מבצע ביעור חמץ מהקונדיטוריה שלה ועשתה הרבה כסף כששמה רק שלוש חבילות של עשר פיתות במחיר מופקע ביום שישי לפני הסדר.

 

לכל מי שרצה לקנות ותהה על המחיר המופרז, מאיה הודיעה לו שזה האחרונים ועשתה מחיר מיוחד כשהורידה שקל מהמחיר שנשאר מופקע לאללה. כל פעם שנגמרו הפיתות, היא צלצלה למפעל שלה וביקשה שישלחו עוד פיתות, אבל קצת. ככה היא עשתה בערב פסח יותר כסף רק ממכירת פיתות מאשר בחודש שלם במכירת כל הסחורה אצלה בחנות.

 

אז ההודים גילו רק עכשיו את הפטנט הזה, והודיעו כי לא יגדלו יותר אורז מסיבות השמורות איתם, מיד פרץ משבר של אורז ברחבי העולם. פתאום הפך האורז למאכל לאומי ומצרך יסוד שאי אפשר להתקיים בלעדיו, כאילו...דאאאא? ככה ההודים גם הרוויחו כפול כסף על האורז וככה גם מתרוקנים המחסנים ויש מקום לאורז חדש. כן!!! יותר עדיף ממבצע מכירה שאז היו מפסידים.

 

התקשורת הוסיפה גם היא לאטרקטיביות של האורז. זה התחיל בשבוע שעבר עם ידיעות שברה"ב יש הקצבה של מכירת אורז, פתאום האמריקאים שבכלל לא יודעים לבשל וניזונים רק מפיצה האט ומקדונלד'ס היו צריכים אורז ודחוף, העיתונות הוסיפה נופך משלה עד כמה המשבר חמור, יותר חמור ממשבר הדולרים, והאורז נמכר ומנכר ונמכר גם שם התפנה מקום במחסנים וקצת שכחו ממשבר הדולר.

 

אני אומרת, אז מה אם לא יהיה אורז? חסר מה לאכול? יש קינואה, כוסמת, שעועית לבנה, ושחורה וחומה, יש חומוס, פול, פסטה, תפוחי אדמה, יש כרוב, כרובית, ברוקולי, גזר ועוד המון תוספות שאפשר להגיש לארוחת צהריים בלי אורז. אורז זה עמילן שעושה עצירות.

 

אני בטוחה שאף אחד לא ישאר רעב אם יאזל האורז מהארץ. אני בטוחה שלכל אחד יש אלטרנטיבות זולות יותר וטעימות יותר ואם אצלנו בארץ האורז יתייקר, אז מהר מאוד הוא יחזור למחיר הקודם, פשוט לא נקנה אורז. כמה זמן הוא יוכל להחזיק מעמד במחסנים עם החום והלחות? לא הרבה. הראשונים שיצאו במבצעים של אורז זול יהיו הסופרים ואחריהם כל השאר. אז בלי פניקה, יש חיים גם בלי אורז.

הכותבת היא אחת שאיכפת לה מכל מה שקורה.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר