מס' צפיות - 1964
דירוג ממוצע -
אחרי ככלות הכל והתמונה
אובדנו של רבין היה לא רק אובדן הנאיביות בציבור הישראלי - הוא גם פריצת חוסר ההמון ושררת ההון.
מאת: מיכה אקדמן 25/04/08 (09:10)

לאחרונה נסעתי עם עוד שני חברים לנתניה. באמת שיפור בעיר הזאת. אממה, גם השיפור הזה אינו אמיתי: יותר ירוק רואים, יותר "שגשוג כלכלי", אצטדיון חדש וכו'. אבל שמגיעים עם זכוכית מגדלת רואים שבעצם כלום ושום דבר לא השתנה. אנשים יותר מתרובתים זה יופי - מה עם החינוך?

 

לדוגמא, וזה לא טור נגד עיריית נתניה או הרכבת, שדחתה כל מיני פרויקטים למיניהם בכמה שנים, האצטדיון החדש שעליו הוחלט שהוא יסתיים בשנת 2007, והנה רק בעוד שנה, באפריל 2009, יוכלו לשחק בו כדורגל. ולחשוב שעוד לא דיברתי על פרויקט "נתבג אלפיים", שבעצם ראוי שנקרא לו נתבג 2004. האמינו לי האנשים הללו שעומדים מאחורי אותם גופים ומושכים בחוטים מתנהלים בסדר גמור, בניגוד למה שרוב הציבור חושב ובכל זאת מדובר בדומינו: אחד מתעקב בחודש וככה האחרים או לחילופין מחליפים מיליון וחצי פעם בהגזמה שאיננה רחוקה מהמציאות את נתיבי איילון. תכנון לא החלטי גורר הוצאות רבות וחוסר תקצוב לפרוקטים נוספים.

 

עד פה למעשה אמרתי דבר שאני מניח שכל אחד ואחד מאיתנו שומע כל יום. לא ניתן להאבק בתופעה יותר מידי לצערי. מאז ימיו של רבין ז"ל, לא קם במדינת ישראל עדיין שום מנהיג שהטביע חותם להתנהלות כלכלית נבונה: בין בזבוזים, בין חריגות, בלי החלטיות. אובדנו אני חושב אינו רק אובדן הנאיביות בציבור הישראלי מתהליכים כמו שלום, אלא גם פריחתה של תקופת חוסר ההמון ותקופה בה מה שקובע הוא שליטון ההון וערך הממון. לדעתי, ויכול להיות שלדעתם לא, יש קשר הדוק בין התנהלות נבונה וחכמה כפי שביקש רבין ל"לא אכפת לי" של שרון ואולמרט. כל אחד עושה מה בראש שלו, אין התנהלות נבונה, בזבוזי כספים משוועים ובלאגן אחד גדול.

 

פעם, שעל כביש החוף עמד שלט המבשר את תאריך פתיחת גשר כפר שמריהו. לא היו איחורים, לא היו ביזבוזים, ואיזה קטע משום מה לא שינויים בתכנון. הכל עובד ומתותק. עכשיו אני ישאל אותכם היכן ישנם עוד אנשים כמו האיש ההוא (תרתי משמע)

 

תמונה: ויקיפדיה

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה התקבלו 4 תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
1.
זו נבלה וזו טריפה!
חנה אייזנמן 27.04.08 (18:09)
2.
ל-1 תגובה
מיכה אקדמן 28.04.08 (20:10)
3.
ל-2, (אומרים נוטה)
חנה אייזנמן 28.04.08 (23:08)
4.
דוגמא שולית
חנה אייזנמן 28.04.08 (23:21)