מס' צפיות - 515
דירוג ממוצע -
מעשה בטוני בלייר, נתניהו, וכרטיס רכבת אבוד.
ככה מציקים האנגלים לראש הממשלה שלהם שעלה בלי כסף קטן לרכבת. מה הם היו עושים לביבי שעלה למטוס פרטי?
מאת: אלי צויק 24/04/08 (17:45)

אני קורא ב"ידיעות" של היום ומסרב להאמין.

 

ראש ממשלת אנגליה, טוני בלייר, מיהר לנמל התעופה. בהיותו איש חסכן ובעל משפחה שידועה בחסכנותה, בחר לנסוע ברכבת הקרובה למקום מגוריו. רק מה? בתור ראש ממשלה הוא לא ממש מסתובב עם כסף קטן. וכשהגיע הכרטיסן לא היו לו 24 פאונד לשלם.

 

הכרטיסן וויתר לו כמובן, וגם שמרי הראש שלפו... ארנקים. תרגעו. ארנקים... אבל את ציבור הנוסעים ברכבת זה לא הרגיע. "מדוע יהיה יחס אחר לראש ממשלה? אנו דורשים שוויון. שהוא ישלם כמו כל אחד.

 

***

 

אתם מבינים את זה?

 

 

אצלינו צריך לברך על כל חבר כנסת שנוסע במטוס "ציבורי" כאחד העם. ואם אחד מהם באקט פומבי של צניעות יושב במחלקת תיירים? אוהו... זה דורש ערב הצדעה מיוחד ותוספת של "איש ישר וצנוע" בכרטיס הביקור.

 

שלא לדבר על ראשי ממשלה מכהנים, או שכיהנו בעבר, או שמועמדים לכהן. הללו  צריכים להסביר לציבור הרוטן שלנו מדוע הרשו לעצמם, לטובת התדמית והסוכנות כמובן, להתאכסן בבית מלון עממי שמונה-עשרה כוכבי מישלן בריביירה הצרפתית ("קאן" נולדתי, "קאן" נולדו לי ילדי...) רכבת? הצחקתם אותם.

 

אבל למען האמת, ובכינות, אני חושב שמי שיוצא פה די טמבל זה האנגלים.

 

ראש הממשלה שלכם נוסע ברכת ציבורית. חברים! כל דוגמנית סוג ז' מקבלת רכב בהנחה של חמישים אחוז ובלבד שתיראה איתו בפומבי. רכבת? ציבורית? ראש הממשלה? יש לכם קמפיין יותר טוב מזה? יש לכם משהו מועיל יותר לכלכלה ולמצב הסוצוי-אקונומי, שלא לדבר על זיהום האוויר? תגידו השתגעתם? אתם יושבים שם בלונדון, החיים שלכם פיש-אנד-צ'יפס, ואתם מתווקוקים על ראש הממשלה שלכם משל היה בנג'מין נתניהו... פרס נובל לכלכלה הייתם צריכים לתת לו.

 

בכלל, תחשבו על זה: אם הוא לא היה נוסע ברכבת המעפנה הזו, איך הוא היה מגיע לשדה התעופה? ברכב כמובן. שיירה של לימוזינות שחורות וממוגנות, שרק תקציב הדלק שלהם יכול לסדר לדודי-אל-פאיד איזה פלאזה קטן במנהטן, או מסוק נשיאותי בחמש-עשרה אלף פאונד לשעת טיסה תחת הכותרת "אילוצי אבטחה". ומי היה משלם את זה? כמובן שהמיסים שלכם. אז הכרטיסן וויתר לו על 24 פאונד. אז וויתר, מה אתם עושים עניין?

 

אני חושב שהפואנטה של הסיפור הזה היא שהעם תמיד יכעס על נבחריו. ככה זה. הוא רוצה באופן כללי לא להיות מודאג מבעיות שוליות כמו איום גרעיני, מלחמה עם סוריה, משק מים קורס, פיגועי טרור. הוא רוצה שאתה, נבחר הציבור תסדר לו את כל העניינים הלא ממש משמעותיים האלה. אבל תוך כדי עבודה קשה במפעל. כן. זה המצב האופטימלי מבחינתו. ראש ממשלה עני וחסר כל שצריך כל שקל כדי לגמור את החודש. מה שלא תעשה לא יפתור את הקונפליקט המובנה הזה. תיסע ברכב שלך? למה אין לך מיצובישי 97? תיסע ברכבת? שלם בבקשה כרטיס! שילמת כרטיס? למה קיבלת מושב ליד החלון..

 

האמת, אני מתחיל להבין את נתניהו. אם כבר מקטרים עליך, לפחות שהסדינים יהיו מסאטן.

 

לא ככה?   

הכותב הוא חובב מלים מושבע

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות לכתבה זו התקבלה תגובה אחת לקריאת כל התגובות ברצף
1.
לא מסכים
חסר מעש 11.05.08 (16:04)