מס' צפיות - 539
דירוג ממוצע -
העוול המתמשך בהוצאה לפועל
מדיניות הריביות העמלות ודמי הטרחה השערורייתיים גורמת תוך מספר שנים ל "התנפחות" החוב למימדים מפלצתיים, ומכניסה את החייב למעגל סגור בו אין לא יכולת כלל לסגור את חובו אי פעם.
מאת: דוד יוסף 14/04/08 (18:56)

אין ספק שאדם שחייב חוב חייב לעשות כל מאמץ כדי להחזירו ,יחד עם זאת אנו רואים שחובות בהוצל"פ מתרחקים ממחיר הקרן למימדים מפלצתיים שבינם לבין החוב המקורי אין כל קשר.

 

כל אדם יכול להיקלע לצרה ו/או מצוקה עקב מחלה ,קריסת עסק (היום מתוך כל 10 עסקים שנפתחים 7 לא שורדים יותר מ5 שנים) לאחר נסיונות השתקמות הוא מגלה שהחוב עליו יכול היה להתגבר ולשלמו תפח למימדים שערורייתיים, חייב זה שבתחילה מנסה כל דרך לשלם את חובו מתייאש ונכנס לדכדוך עמוק עקב הריבית הרצחנית (שלא היתה מביישת אף את העולם התחתון).

 

לא זאת בלבד מתברר ש"הנושים" (בניהם בעיקר גופים מסחריים בנקים,חברות סלולאר וכו') שדיווחו על חובות אבודים והזדכו כנגדם במס הכנסה ממשיכים בהליכי הגבייה בניגוד לפסיקת בית המשפט העליון לפיה לא ניתן לגבות חוב אבוד.

 

ייתרה מכך מתברר שעקב אי עדכון מחשבי ההוצאה לפועל נגבתה ריבית יתר לעיתים אף פי 3 מהמותר מהחייבים משנת 2003 עקב זאת קיימים היום למעלה מ3 מיליון תיקי הוצל"פ פתוחים , וכ200 אלף פקודות מעצר יוצאים כנגד החייבים כל שנה.

 

במצב הנוכחי נוצרת מציאות בה האזרח הקטן שנקלע להוצל"פ ואין ביכולתו הכלכלית לבצע פשיטת רגל נקלע למעגל סגור בו אינו יכול להיחלץ מחובותיו וייאלץ להתגונן ממעצר הוצאת מעוקלים עיכוב יציאה מן הארץ וכו'.

 

לכן לדעתי ובעיקר עם חגיגות שנות ה60 למדינה יש לפתוח בהליך מחיקת חוב לחייבים בהוצל"פ מעל 7 שנים דבר שיקטין את מצבת החובות הבעייתיים בבנקים שצמחו למימדים של למעלה מ50 מליארד שקלים, לצורך כך נפתחה עצומה למחיקת חובות מעל 7 שנים באתר עצומה.

 

פרטים נוספים בבלוג דוד יוס1 ולמיואשים מבינכם עובדה שהעלאת הנושא למודעות יוצרת פעילות והיום יש שני  תהליכים שבעזרתכם יכולים להתגבש לחוק שיקטינו את חובות החייבים ואולי אף יאפשרו לחייב מוגבל באמצעים לקבל הפטר מחובותיו (כיום חברי הכנסת ארדן ונוקד פעילים בנושא ומנסים לקדם חוקים שיקלו על החייבים).

הכותב הוא אקדמאי בוגר מדע המדינה בן 46 נשוי ואב ל3 ילדים

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר