מס' צפיות - 378
דירוג ממוצע -
מי מפחד מג'ימי קארטר?
הנשיא האמריקני שהימין היהודי אוהב לשנוא. עתה יוצא הקצף בשל רצונו להיפגש בדמשק עם אנשי חמאס ואולי, רחמנא ליצלן, עם חאלד משעל. אז מה? למה רגשו גויים?
מאת: דניאל בלוך 12/04/08 (10:00)

ג'ימי קארטר היה אחד הנשיאים הטובים לישראל אחרי טרומן וג'ונסון ובמקביל לביל קלינטון. הוא אחראי להישג המדיני החשוב והמשמעותי ביותר ביחסי ישראל - ערב והוא הסכם השלום עם מצרים. יהדות ארה"ב גמלה לו על הישגו בהצבעה מסיבית ליריבו הרפובליקני רונלד רייגן. בבחירות ב - 1980 בפעם הראשונה הצביעו יהודי ארה"ב בניגוד לאינטרס האמיתי של מדינת ישראל. ומאז הנהגתם ממשיכה לפעול באותו קו, למעט בחלק מתקופת קלינטון.

 

ג'ימי קארטר אינו נוח ליהודים הממוסדים. הוא אינו מתחנף ללובי היהודי כי אינו רץ עוד לבחירות. הוא פועל לפי הבנתו ולא פעם זה לא נוח לנו או למימסד הוושינגטוני ולמימשל הנוכחי.

 

עתה יוצא הקצף בשל רצונו להיפגש בדמשק עם אנשי חמאס ואולי, רחמנא ליצלן, עם חאלד משעל. אז מה? למה רגשו גויים?

 

יכול להיות ששום טובה לא תצמח מכך, אבל אסון בוודאי לא יקרה. הוא אינו מלא שום תפקיד רשמי ואינו מייצג אלא את עצמו.

 

אני, לו הייתי יכול, הייתי שולח נציג ישראלי להיפגש עמו לפני צאתו ומבקש לנצל אותו כדי לנסות ולהשיג מידע ממשי על שלום חיילינו החטופים ומנסה לקדם דרכו את המו"מ להחזרת גלעד שליט. אולי הוא יצליח במקום שנכשלו אחרים. אם יכשל - נתנער ממנו ואם יצליח בוודאי נרצה להמשיך ולהתעלם ממנו ולהוסיף ולהשמיץ אותו.

 

תמונה: ויקיפדיה

הכותב הוא עיתונאי, עורך, מתרגם ושדר רדיו.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר