מס' צפיות - 773
דירוג ממוצע -
יציאה מעבדות לחרות, האמנם?
בשבוע האחרון אתה פותח את מדורי הכלכלה ורואה שם את משכורות העתק שמרוויחים מנהלים ועובדים בחברות שונות במשק, ציבוריות ופרטיות ואתה מתפלץ. רק מהבונוס של אותם מנהלים אפשר לפתור את כל בעיותיהם של ניצולי השואה שזכו לתוספת המדהימה של 51 ש"ח!!!
מאת: kalligula 08/04/08 (02:25)

חג פסח בפתח, אותו חג בו אנו מציינים את יציאתו של עמנו מעבדות לחרות, מאז עברו עוד הרבה מים במדבר, מסע נצחי של 40 שנה במדבר,כיבוש הארץ ובנייתה, הקמת ממלכה בניית בית המקדש, התפצלות הממלכה שתי גלויות, כמעט הכחדה שמשאריותיה הגיע התקומה מחדש והקמתו של הבית היהודי החדש. וואחד היסטוריה, תודו.

 

הנה אנחנו בפתחו של חג הפסח ומיד אחריו יום העצמאות ה60 למדינה, לעיתים כאשר אתה חושב על זה אתה מתקשה להבין איך יכול להיות שהמדינה שלנו כ"כ צעירה ביחס לדברי הימים של אומה, אבל התחלואים שלה כמו של מדינה בת 200 לפחות.

 

בשבוע האחרון אתה פותח את מדורי הכלכלה ורואה שם את משכורות העתק שמרוויחים מנהלים ועובדים בחברות שונות במשק, ציבוריות ופרטיות ואתה מתפלץ. רק מהבונוס של אותם מנהלים אפשר לפתור את כל בעיותיהם של ניצולי השואה שזכו לתוספת המדהימה של 51 ש"ח!!! אחרי כל ההבטחות וההצהרות, אתה קורא שמשרד הבריאות מקצה סל קניות של 23 ש"ח!!! למשפחות נזקקות כאשר ע"פ הנתונים בישראל חיות 200000 משפחות שאין להן יכולת לחגוג את החג, אתה הופך את העמוד ומגלה כותרת שמפתיעה אותך, נשבר השיא של מסירות רכב חדש בישראל בחודש אחד, על מתנות חג בשווי של אלפי ש"ח ורווחי בנקים מרקיעי שחקים, שם כבר מדברים במילארדים שמרביתם באים מעמלות ללא סוף על גבם של משקי הבית שמשכורתם לא מגיעה לדמי הכיס שמקבל ילדו של אחד ממנהלי הבנקים.

 

אתה הולך לקניות, ובכניסה לכל הסופרים עומדים ארגוני צדקה שאוספים מצרכים למען אותן משפחות קשות יום , שלאורך כל קנייתך אתה חש רגשות אשמה על מה שאתה מכניס לעגלתך וישר נזכר באותם אנשים בחוץ שמחכים שתצא ותוסיף למערום שלהם עוד מצרכים שאולי יצליחו להעלות חיוך על פניהם של אותן משפחות.

 

בטלוויזיה מרצדות התמונות של צדיקים שפושטים יד ועושים מגבית בכל מיני חברות למען אותן משפחות, באים ומתחננים לעוד סכום כסף שאולי יכסה עוד מספר משפחות ויזרים מנת חמצן לכל בתי התמחוי שהם מפעילים כל ימות השנה.

 

מדינת רווחה אעלק, ללא חינוך, ללא בריאות, ללא בטחון אישי, וללא בטחון לאומי מה יש לנו לחגוג בדיוק? אנחנו מדינה שהפערים בה בין עניים לעשירים היא הגבוהה במדינות המערב ואפילו עולה במה שקורה במדינות הנחשלות בעולם, רק עלותו של  המטס האווירי המפואר בחג העצמאות היה יכול לפתור מחצית מהבעיות לפני חג הפסח, נראה לכם שמישהו מהקברניטים יחשוב על זה?

 

אהה שכחתי , תודה לבנק הפועלים שיפתח בעבור עם ישראל את הגנים הלאומיים בחול המועד פסח, 355 ימים בשנה עושק אותנו וחושב שבעשרה ימים הוא יקנה אותנו חזרה, לעג לרש, האם חשבו שם בבנק הפועלים שבעבור 200000 משפחות זה בכלל לא רלוונטי? או אולי הם ירכשו בעבורם רכב וימלאו בו דלק.

 

החג הבא עלינו לטובה הוא לא לזכר היציאה מעבדות לחרות אלא מעבדות לחרטטנות.

 

פורסם בבלוג של kaliguka

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר