מס' צפיות - 524
דירוג ממוצע -
תנאי עבדות בכנסת ישראל
מאת: kalligula 07/04/08 (02:20)

על דבר אחד כנראה בארץ יש תמימות דעים, ואין ויכוחים, 120 הנבחרים שלנו שיושבים שם בארמון השן בכנסת, עובדים נורא נורא קשה , ממש כואב לי הלב עליהם. (לא משנה שהם עובדים בעניים שלנו).

 

הם עבדו כ"כ קשה, שמגיע להם חופשת פסח של 6 שבועות, שיקום מישהו שמכיר עוד מוסד בישראל שככה לכבוד פסח יוצא לחופשה מרוכזת של חודש וחצי!!! סליחה לא חופשה, פגרה , דרך אלגנטית לצאת מזה בכבוד והס מלהזכיר את המילה חופשה.

 

לא משנה שזו פגרה אחת מיני רבות, פגרת קיץ, חגים, חורף, פסח והשד יודע מה וזה בכלל לא משנה שאם נעקוב בערוץ הכנסת התמונה שנראה תהיה מבישה משהו, נואם אחד, יו"ר תורן אחד, ו118 כסאות מיותמים, הנואם פשוט נואם לקירות ומדבר בעיקר לעצמו (בערך כמוני :-)), גם כאשר הצבעות חשובות מתבצעות כאשר אתה שומע את מספר המצביעים ברור לך שהיו במליאה אולי 10 חכי"ם, שזו מסיבה לכשעצמה. גם בוועדות הכנסת המצב לא מזהיר אבל ככה תמיד היה וכנראה גם יהיה.

 

מאידך יש עובדים אחרים בכנסת, לא כאלה ששם תואר מוצמד לשמם כמו ח"כ או שר ירום הודם, יש מנקים, יש שומרים, ויש את עובדי מזנון הכנסת שהם כנראה בתחתית הסולם, הם גם אלה שמשלמים מחיר יקר מאד על אותה חופשה,פגרה או איך שתקראו לזה, כאשר החכי"ם הנכבדים יוצאים לאותה חופשה, אותם מפטרים!!!

 

אז מה אם זה לפני חג הפסח? אז מה אם הם בכלל לא דרשו את החופשה? ולבטח לא צריכים אותה, הם לכבוד חג הפסח הקרב מקבלים מתנת חד בדמות מכתב פיטורין!!! כי מי צריך אותם בחודש וחצי הקרובים?

 

כי כאשר מפרסמים זיכיון להפעלת מזנון הכנסת את החכי"ם ממש לא מענין מה יעלה בגורלם של עובדי המזנון במהלך חופשותיהם הארוכות והמרובות, שום איזכור למעמדם ורווחתם של אותם עובדים, זה חמור שבעתיים כאשר מתברר שהגורל הזה של העובדים קורה מידי שנה ולאיש לא אכפת, פשוט תנאי עבדות בשנת 2008 בישראל, שום זכויות עובדים,שום תנאים, ובעיקר שום הגינות.

 

זה כ"כ סימלי שדבר כזה קורה בכנסת ישראל שכ"כ מנותקת מהעם אותו היא מתיימרת להנהיג, ובטח לשמש לו דוגמא, פשוט ביזיון.

 

פורסם בבלוג של kaliguka

 

תמונה: James Emery

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר