מס' צפיות - 551
דירוג ממוצע -
הפסח הזה (אצלי) כולו חמץ
יפה מאוד מצד אותה שופטת שהחליטה להראות לדתיים מאיפה משתין הדג. באמת הגיע הזמן שהכפיה הדתית תפסק. אני לא צריכה לאכול מצה בגלל שלפני אלפיים שנה יצאו איזה אבות ממצריים והבצק שלהם לא החמיץ.
מאת: רינה 06/04/08 (21:59)

מכל הלב אני מתעבת כפיה, צנזורה, ושליטה על דעות. האם זאת רק אני או שעוד הרבה כמוני שמו לב איך בכל שנה הכפיה הדתית משתלטת עלינו לשבוע ימים ומכריחה אותנו לנהוג מנהגים די זרים (לי לפחות), לאכול דברים מוזרים ו/או להשאר רעבים רוב הזמן. כן. אני מתכוונת לפסח ו"כשר לפסח" ולצנזורה של כל מיני רבנים מפוקפקים שמחליטים אם המוצר יהיה גלוי או נסתר בסופרמרקט.

 

חקרתי את העניין די ביסודיות. הייתי חייבת לדעת למה אבקת כביסה או סמרטוט ריצפה חייבים להיות כשרים לפסח וגם כל שאר המוצרים כמו אוכל לחתולים או מברשות שיניים. בדקתי במנועי החיפוש ושאלתי את הדתיים (אלו שעדיין מדברים איתי) ובשורה התחתונה התברר כי הכל עניין של כסף. המוצרים הכשרים לפסח מכפילים את המחיר.

 

יפה מאוד מצד אותה שופטת שהחליטה להראות לדתיים מאיפה משתין הדג. באמת הגיע הזמן שהכפיה הדתית תפסק. אני לא צריכה לאכול מצה בגלל שלפני אלפיים שנה יצאו איזה אבות ממצריים והבצק שלהם לא החמיץ. כאילו מה? אם הבצק שלהם היה מספיק להחמיץ והלחם שהם אפו בחיפזון היה נשרף, אז הדתיים היו כופים עלינו לאכול לחם שרוף במשך שבעה ימים?

 

אני מסתכלת על המוצרים בסופר מרקט ונפעמת. אני בטוחה כי בני ישראל אכלו בדיוק את המוצרים האלה כשחזרו ממצריים. מחלקה שלמה מוקדשת למצות. אז ככה, יש מצות מצופות שוקולד ויש מצות סובין, מצות ביצים ושום, מצות ביצים ובצל, מצות ממיץ ענבים טהור (מה זה, זה?), מצות מיני ומצות שמורות במחיר יקר להחריד. (לי בבית יש מצה שמורה בחינם משנה שעברה, שמרתי אותה כי חבל לזרוק, אבל אני מתכוונת לוותר עליה בניקיונות הפסח המתישים),  והכי חשוב לאספנים, יש מצה בתוך קופסת פח עם ציור של ראובן על המכסה.

 

אני בטוחה כי הישראלים של היום הם נצר לאותם הישראלים שיצאו ממצריים ובכו על סיר הבשר שהשאירו שם. הם לא היו בוכים אילו ראו את כמויות הבשר שנגמרות בסופרמרקט כל יום. את הבשר יאכלו הישראלים בלווית פסטה כשרה לפסח, מרק עוף עם אטריות כשרות לפסח ולחמניות כשרות לפסח, תפוחות ורכות, הם יקנחו בעוגה, שתאפה האישה בעזרת קמח אוסם תופח כשר לפסח, נשבעת לכם שיש דבר כזה. תבדקו על המדפים.

 

חוץ מזה, מבחר העוגות והעוגיות שהכינו אוסם, ועלית לחג הזה, הוא כזה אדיר והטעם הוא כזה של עוגה רגילה עד שאני חושדת כי העוגות הן עוגות רגילות של יום יום שהחברות רק שידרגו כתובת על האריזה כשרשמו שם באותיות זהב "כשר לפסח" והעוגות האלה שביום יום סתם מונחות על המדף עד שפג התוקף של התאריך, היום הן נחטפות.

 

הטמטום של הדתיים האלה עובר את כל גבולות הטעם הטוב ואני לא מבינה את הממשלה, בעצם את הממשלה הספיציפית הזאת אני כן מבינה, אולמרט יעשה הכל כדי ללקק לדתיים האלה את התחת, אבל אני לא מבינה ממשלות אחרות (לא של אולמרט) הממשלה לא מצליחה לכפות על הדתיים את חוק הגיוס לצבא, ואילו הם מצליחים לכפות על הממשלה את הדת המחורבנת שלהם.

 

כל התפילות שלהם, המנהגים שלהם, "המצוות" שלהם, כל זה טקסים אובססיביים שהם מאמינים בהם, כל עוד זה הם שמאמינים ומקיימים, לא מפריע לי, מפריע לי כשהם מנסים לכפות את האובססיות שלהם עלי. אף אחד לא יגיד לי מה לאכול בפסח. אבותי לא יצאו ממצריים כמו אבותיהם של גפני או אלי ישי, שהם יבלסו מצות, אני רוצה לאכול את מה שבא לי, ובא לי חמץ.

 

אי אפשר לכפות מנהגים. כל אחד ומנהגיו הוא. אני לא מגיעה אליהם ומנסה לכפות עליהם את המנהגים שלי ויש לי די הרבה, אז שלא יבואו הם ויכפו עלי את המנהגים שלהם. שקודם יתגייסו לצבא, שינסו לעבוד במקום לסחוט את האוצר בממשלה ו/או להתחנן לצדקה בבתי קפה ומסעדות.

 

הם מתנהגים לפי ספר שנכתב כספר סיפורים שעברו מפה לאוזן, (בגלל זה הוא מבולגן כל-כך) הם באובססיביות מפרידים בין בשר לחלב בלי לתת הסברים הגיוניים למה צריך להפריד, הם מסתובבים במעילים וכובעים בקיץ, אבל לא מהססים להשתמש בטכנולוגיות החדישות שהמציאו החילוניים שלא היו קבורים באוהלה של תורה כמו מזגנים, פלאפונים, מכוניות, ומחשבים.  

 

הם מבערים את החמץ, אבל אוכלים את כל האיטריות, קמח תופח, ומצות מצופות שוקולד ועשויות מדבש (בדיוק מה שאכלו אבותיהם כשיצאו ממצרים) אז שלא יבואו להכתיב לי מה לאכול, שלא ינסו להכריח אותי לבער את החמץ ושימצאו להם מדינה משלהם ויחיו עם החוקים ה"נאורים" שלהם, שיתעללו בילדים שלהם, יאכלו את ה"כושר גלאט" שלהם ויסתובבו בבגדים השחורים שלהם עם הזקן ועם הפאות, ושלא יטרידו אותי וכאלה כמוני עם המנהגים האובססיביים שלהם.

 

♦  דעה נוספת בפרשן בעניין חוק החמץ מאת מיכאל- מערכה 22: מלחמת תרבות - חוק החמץ

 

הכותבת היא אחת שאיכפת לה מכל מה שקורה.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה התקבלו 3 תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
1.
אחלה כתבה. מסכים עם כל מילה. ל"ת
יורם 07.04.08 (14:28)
2.
הגיע הזמן שנתאחד נגד זה ל"ת
מסכימה לגמרי 03.05.08 (18:40)
3.
כתבה מרשימה
פעיל ב"אור" 08.03.12 (14:13)