מס' צפיות - 1568
דירוג ממוצע -
חייל במדים - אנס בפוטנציה
היום בידיעות אחרונות התפרסמה כתבה על הסוציולוגית מהאוניברסיטה העברית שפרסמה מחקר בו היא טוענת "שחיילי צה"ל לא אונסים נשים פלשתינאיות בגלל גזענותם". המסקנה המתבקשת היא שכאשר אני נושא נשק ומסתובב בשטחים בקרב האוכלוסייה הפלשתינאית אני אוטומטית הופך להיות אנס בפוטנציה, ואם אין לי את התחושות האלה אז כנראה אני גזען!!
מאת: טור אורח 01/04/08 (01:26)

מאת: kaligula

 

אחד הדברים שאני הכי מתעב, זו העובדה שיש אנשים שידם קלה על המקלדת או העט.

 

הם יכולים בעזרת מילים להכתים אדם, או קבוצה מסויימת, או כל ענין, ואחרי כן הם מוצאים עצמם שוב פעם יושבים אל מול המסך או הדף עליו הם כתבו את דבריהם, ומתחילים לתת הסברים ופרשנויות, שכנראה לא נלקחו בחשבון בזמן פרסום דבריהם הראשונים.

 

דעת קהל?, לחץ?, פחד? לא משנה הסיבה, עצם העובדה שאדם מוצא עצמו נאלץ "לשכתב" את דבריו, "לעדן" את מילותיו, ולמעשה לתת הסברים לכתיבתו הראשונית אומרת דרשני.

 

הרי לא מדובר כאן באנשים טיפשים, בדר"כ מדובר באנשים מלומדים שמפרסמים "סקופ עיתונאי" מרשיע, או עבודת גמר, תיזה, מחקר ואחרי שהם רואים את התגובות ממרשיעים הם מוצאים עצמם על כסא הנאשם ומחילים למצוא צידוקים לרעיונותיהם ודבריהם.

 

לא יותר פשוט לחשוב קודם, ולהבין את כוחה של המילה?

 

נתקלתי כאן בבלוגר מסויים שפרסם "סקופ" ואחרי מספר ימים עקב בתגובות הנזעמות (כולל אחת שלי) שהוא קיבל, הוא כתב רשומת הסבר שהיתה נראית יותר כרשומת הבהרה שדבריו וכוונותיו היו טהורים ושום מניע נסתר לא היה באותו "סקופ". לא משנה שהוא לא טרח להגיב, זכותו.

 

היום בידיעות אחרונות התפרסמה כתבה על הסוציולוגית מהאוניברסיטה העברית שפרסמה מחקר בו היא טוענת

 

 "שחיילי צה"ל לא אונסים נשים פלשתינאיות בגלל גזענותם"

 

הייתם מאמינים? והיא עוד זכתה על המחקר ההזוי הזה בפרס מטעם "האגודה הסוציולוגית הישראלית", אותו פרסום זכה לתגובות נזעמות ואלפי תגובות נזעמות כולל איומים, והיום התפרסמה כתבת הבהרה שבאה ל"עדן" את ממצאי המחקר ולהציגו באור חיובי יותר. אביא כאן חלק מדברים שהיא כתבה:

 

"כשיש אוכלוסייה אזרחית שנשלטת ע"י כוח צבאי , יש אונס"

"כשיש אזרחים שמנוהלים ע"י גברים חמושים, יש אונס"

"כמו שזה נורמטיבי שיש נשק במלחמה, אחד הנשקים הנפוצים במאה ה20 זה אונס"

"אין הסבר הגיוני למצב של אי אונס בקרב חיילי צה"ל"

"התנערות מאונס הופכת את הצד השני ללא ראוי,לא קיים,לא מיני"

 

אני מודה שלמקרא שורות אלה אני אישית מתפלץ, כחייל בצה"ל ששירת ומשרת לא מעט בשטחים, אני לא יכול שלא להתפלץ, המסקנה התבקשת שכאשר אני נושא נשק ומסתובב בשטחים בקרב האוכלוסייה הפלשתינאית אני אוטומטית הופך להיות אנס בפוטנציה,, ואם אין לי את התחושות האלה אז כנראה אני גזען!!!

 

ההקבלה שעשתה אותה חוקרת מלומדת אם מקרים נוספים בו צבאות שירתו בארצות אחרות כמו כוחות נאט"ו באפריקה, עירק, אפגניסטו ויוגוסלביה ז"ל, או הכוחות האמריקאים, הרוסים וכו`היא פשוט טעות ביסודה.

 

בואו נגיד שכל גבר שנושא נשק הוא אנס בפוטנציה, יש הבדל בין גבר כזה שסקס הוא זמין עבורו מרחק של שעתיים נסיעה מקסימום והתנזרות של שבועיים לבין חייל שיוצא למשימה במרחק אלפי ק"מ מביתו לתקופה של חצי שנה ויותר בהן הוא אמור לשלוט על דחפיו ולהתנזר מסקס.

 

לכן ההשוואה בין חיילים אלה לחיילי צה"ל מוטעית ומטעה, ולא בהכרח בגלל גזענות נטו כפי שמנסה אותו מחקר להוכיח.

 

ההשתלחות בצה"ל ובחיילי צה"ל הפכה להיות כבר ספורט לאומי בקרב יפה נפש ששוכחים שבלעדי אותו צה"ל לא היה להם זמן לשבת ולכתוב דברי הבל, אלא היו עסוקים במלחמת קיום, ואולי חבל שזה לא כך ע"מ שאנשים יוקירו את העשייה היומיומית של חיילי צה"ל  24/7 365 יום בשנה.

 

פורסם בבלוג של kaliguka

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה התקבלו 2 תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
1.
בוא אספר לך מה הלך בשנות ה-70
בעז לביא 02.04.08 (09:29)
2.
ההשוואה בין חייל לאנס היא חלקית בלבד.
diamond 09.04.08 (22:58)