מס' צפיות - 634
דירוג ממוצע -
דו"ח הגזענות של אירגון מוסאווה 2008- ליברמן צדק ?
רשימת מכולת מאורגנת היטב מוכיחה אליבא דה אירגון מוסאווה, ש"לערביי ישראל לא טוב בארץ"! אז מה רוצים מליברמן שקורא להם לעבור להתגורר ב"שכונה" טובה יותר?!
מאת: בעז לביא 20/03/08 (15:46)

• 41 ארועי הריגה של אזרחים ערבים.

• 11 ארועי תקיפה של אזרחים ערבים בידי שוטרים וכו"ב.

• 27 הצהרות גזעניות נגד ערבים ע"י ח"כים.

• 22 הצהרות כאלה מצד רבנים ואוהדי כדורגל.

• ועוד הסתות ע"י קבוצות ימין, פגיעה במיסגדים וקברות, וסלקציות בשדות תעופה.

• כן כמובן ! 14 ארועי גזענות יהודיים כלפי אתיופים(יענו צרת רבים...ברבו עליכום).

  

ואני חושב כך: אם היה מדובר באירגון יהודי שמוציא מטעמו הצהרות על גזענות בין יהודים, יש מקום לדון על כך ביתר כובד ראש. אבל אירגון 'מוסאווה' מייצג אזרחים ערבים (ואני מדגיש אזרחים) ששפת האם שלהם ערבית, במדינת ישראל.

  

אני מצהיר כאן באחריות, כי בכל מדינה בעולם המערבי הדמוקרטי הנאור מדברים בכלל השפות המוכרות בעולם,  אבל שפת האם אותה לומדים ילידי המקום עם הוולדם בלא קשר לדת גזע מין ועם, הינה שפת המקום הרישמית !  - כך בצרפת, כך בגרמניה, וכך גם בארה"ב - ואותה הם דוברים כשפה ראשונה נקודה. ככה מתבטאת לאומיות. השפה היא מקדם מספר אחת או שתיים בהגדרת לאומיות.

  

שפת האם של ערביי ישראל בארץ ישראל הינה ערבית. והדמוקרטיה שלנו כל כך מתקפלת, עד שהסכימה להגדירה שפה רישמית שניה. (כניעה נטו). ואולם, מי שאינו מוכן לדבר בארץ מולדתו בשפת הארץ הרישמית המובילה להבנתי, אינו מכיר במדינה לכן, ולו בעצם אין מדינה "רישמית".

  

לכן אי אפשר לבוא בטענות כלפי ליברמן, שהמליץ להם (בכנות נניח), להחליף אוירה ושכנות, בתחומי מדינות ערב, עם אותה שפה, אותם מינהגים, אותו פולקלור, ואפילו אותו אוייב.

  

מה רע בסוריה ? והלא לשם עברו מרצון חלק גדול מה"אליטות" של ערביי ישראל ערב מילחמת השיחרור. כדאי אולי לערביי ישראל של היום להוועץ עם מה או מי שנותר מהם.

  

יתכן ואני משלב מעט ציניות בכתוב ואולם, איני יכול להתעלם מקביעות כל כך אינפנטיליות כפי שמפרסם המוסד הנ"ל. תחת זאת חשוב היה, לו לימד אזרחות טובה את בני עמו, על מנת שיצמחו להיות אזרחים טובים ונאמנים לארצם - קודם כל "נאה מקיים, אחר כך נאה דורש".

 

והכי חשוב להזכיר לערביינו (שרובם, ואני מדגיש רובם אינו מקבל את חכמת מוסאווי/ה), שלשני העמים כישראלים בישראל, יש רק ארץ אחת, אז הבה נשמור עליה, כדי שתשמור עלינו.

 

קראו כתבה נוספת בנושא מאת נדב כוכבי

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר