מס' צפיות - 13309
דירוג ממוצע -
מי אתה ברק אובמה?
האם הנשיא הבא של ארה"ב יהיה רדיקל שחור עם נאמנות למוסלמים וזיקה למולדת? האם ביבשת השחורה?
מאת: papyon 17/03/08 (20:14)

בעוד שהפריימריז בארצות הברית נכנסו להילוך גבוה, כבר מסתמן שהסנטור ברק אובמה ג`וניור יהיה המועמד המוביל של הדמוקרטים לנשיאות ארצות הברית. אי אפשר שלא להשתאות לנוכח התופעה של אדם כמעט אנונימי, מעט מסתורי שנסק כמטאור בשמי הפוליטיקה האמריקנית, כאילו משום מקום כדי  להיכנס, ככל הנראה, לנעליים של ענקי הדור האמריקניים ג`פרסון, לינקולן, רוזוולט, טרומן ואייזנהאוור, ולהיות האיש הכי חזק בעולם.  

 

אין ספק שברק אובמה ניחן בכריזמה אדירה שסוחפת אחריה את הקהילה האפרו אמריקנית, ואת צעירי אמריקה. אובמה הוא גבר נאה, בעל מראה אתלטי, הופעתו תמיד נקיה ומצוחצחת, ויש לו כושר רטורי, גם אם דמגוגי, מרשים. האיש מדבר בסיסמאות קצרות, ומשמיע בנאומיו את מה שהציבור רוצה לשמוע, כשהוא בעצם מגלה טפח ומסתיר טפחיים, ורק מעטים, אם בכלל, מבין ציבור מעריציו יודעים מיהו האיש, מהו מצעו הפוליטי, ואיזה חזון ותקווה, מתוך שלל הסיסמאות, יביא לבית הלבן, אם ייבחר לנשיא.

 

עוד בפרשן על ברק אובמה:

  סיכום הבחירות בארה"ב

  מחשבות על אובאמה

 

ואולי הציבור האמריקני לא רוצה בכלל לדעת, והוא מעדיף נשיא שנראה כמו כוכב פופ, מתנהג  "כמו החבר שבשכונה" homeboy, וכבחור "מגניב"  cool . האמריקני שמעריץ בתי מלוכה מהמולדת הישנה, רואה באובמה מעין "נסיך אפריקני",  והוא שובה את דמיונו.  

 

מולו מתמודדת הילרי קילנטון, אישה מבוגרת בת 60,  לא כל כך יפה ,לא כריזמטית, עשירה מדי, ובעיקר נעדרת סקס אפיל. אמריקה אוהבת אותם צעירים, יפים, ובעיקר גבריים. את האמריקני הממוצע לא כל כך מעניין מהי האג`נדה של המועמד להיות נשיא המעצמה החזקה ביותר בעולם והאיש ששולט על כפתור ההשמדה ההמונית. האמריקנים מעריצים יופי וכריזמה ואת אלה מספק להם בשפע האיש ששמו ברק חוסיין אובמה, בהפקה הגדולה בעולם של "נולד להיות נשיא".  

 

בקשר למוצאו הופצו סיפורים רבים שהיו יכולים להיות פרק נוסף בעלילות אלף לילה ולילה, אלמלא היה בהם גרעין של אמת.

  

אובמה מספר על עצמו שהוא בן של מהגר מקניה שהיה רועה צאן בעברו, שהתחתן עם לבנה אמריקנית, וננטש על ידי אביו שחזר למולדתו קניה כשהיה בן שנתיים. על פי אמונתו הוא נוצרי שמשתייך לכנסיה אפרו אמריקנית .  

 

האמת היא שאביו של אובמה היה בנו של חוואי עשיר בקניה ומעולם לא רעה צאן. הוא נשלח לארצות הברית ללימודים גבוהים בהיותו בן לאצולה קנייתית. אביו של אובמה הוא מוסלמי וסבו שהתאסלם היה נשוי ל-3 נשים שאחת מהן היא שרה שאובמה ביקר אותה ביקור מתוקשר ומיוחצן היטב בקניה באוגוסט 2006.

 

הסבתא שרה היא מוסלמית אדוקה, ואביו של ברק אובמה שנהרג בתאונת דרכים,  נקבר בקבורה מוסלמית מסורתית בקניה. שמו האמצעי של ברק אובמה הוא חוסיין, על שם סבו, ויש הטוענים שברק הוא בעצם בראכה, שם שמופיע בקוראן.

 

כשהיה אובמה בן שש נישאה אימו לאזרח אינדונזי מוסלמי ונסעה  עם בנה לג`קרטה, שם נרשם בבית ספר כ`מוסלמי` בשם בארי סואטרו על שם אביו החורג. אם למד בבית ספר חילוני או מוסלמי עובדה זאת  לא רלוונטית בביוגרפיה של אובמה. חשוב לציין שלפי הדת המוסלמית כל מי שנולד כמוסלמי נחשב עד יום מותו מוסלמי. ואגב, באחד מספריו מודה אובמה שלמד את הקוראן כשהיה תלמיד באינדונזיה.  

 

מזה 20 שנה אובמה חבר בכנסייה המאוחדת של השילוש הקדוש, שבראשה עומד  הכומר ג`רמייה רייט, בעל העמדות הרדיקליות שמתנגד בחריפות  למדיניות ארצות הברית בעירק ובאפגניסטן, ונאמן ומטיף למורשת האפריקנית. לא מכבר נחשפה קלטת וידאו שבה מצדיק הכומר רייט את ההתקפה של אל קעידה ב-11.9, ומקלל ומגדף את אמריקה. 

 

התנערותו בחצי פה של אובמה מן הכומר רייט כשאמר שהוא מכבד את פועלו של רייט למען העניים, אך אינו מסכים איתו על הכל, לא נשמעת אמינה וכנה. התכחשותו לרייט אינה עומדת בקנה אחד עם המשפט הפותח את הודעתו על כניסתו למירוץ לנשיאות במילים  "עם כל השבחים והכבוד לאלוהים", שהם ברכה נפוצה בכנסיה השחורה. סיפרו השני של אובמה נקרא  "החוצפה של התקווה", על שם אחת מהדרשות המפורסמות של המטיף השחור, שהשפיעו עמוקות על אובמה בתחילת דרכו בכנסייה השחורה כצעיר בן 20 .

 

גם הקשר של אובמה למנהיג השחורים האנטישמי לואיס פראחן, לא מוסיפה לו נקודות זכות, גם אם הצהיר שהוא מגנה את פראחן על התבטאויותיו נגד היהודים ונגד ישראל. "אין לי דיבור ישיר או עקיף עם פראחן" אומר אובמה. "הקפדתי כל הזמן לשמור מרחק מן האיש".  

 

כמה נתונים לא מחמיאים עולים מסיפור מוצאו של אובמה. אין ספק ששיקר כשטען שאביו היה רועה צאן, וברור לגמרי שהוא מתכחש לאמונתם הדתית של בני משפחתו בקניה, ומייחס את הסיפורים אודות היותו מוסלמי כעלילה שנבראה כדי להכפיש את שמו ולהפחיד את יהודי אמריקה וישראל. אילו היה אמיץ וישר דיו היה אומר בצורה ברורה: נכון, משפחת אבי היא מוסלמית, אבל אני נוצרי באמונתי. ברק חוסיין אובמה בוחר לסלף ולשפץ את הביוגרפיה שלו כדי להתאים אותה למציאות האמריקנית.

 

אין פלא שהציבור השמרן בארה"ב מכנה את האיש הזה זיוף והונאה. אילו יכלה הילרי קלינטון להגיד את כל אשר על לבה על אובמה היתה מרגיזה את הדמוקרטים באמריקה ומקוממת עליה גם את השחורים וגם את המוסלמים באמריקה (שאגב, רבים מהם אפרו אמריקנים שהתאסלמו). אבל קלינטון מחוייבת לפוליטיקלי קורקט הצבוע שנולד באמריקה, ולסולידריות בתוך המפלגה, והיא רק מגמגמת.

  

חששם של המתנגדים לאובמה עקב מוצאו, נובע מכך שכאשר יעמוד בפני הדילמה אם להמשיך ולרדוף את הטרור המוסלמי, האם יתכחש למורשת אבותיו המוסלמים? והאם כשקניה, שמשפחתו נמנית על שבט לואו של ראש ממשלתה, אודינגה, תיקלע למלחמת אזרחים, יתערב כנשיא כדי להגן על השבטים הרבים האחרים במדינה? 

 

יש הטוענים שהתנגדותו של אובמה למעורבות האמריקנית בעירק ותמיכתו בהוצאתם של החיילים משם, נובעות יותר מחרדתו למוסלמים, ופחות מגורלם של החיילים האמריקנים. עתה גם אין עוד ספק שמשנתו של הכומר הקיצוני רייט נגד מעורבות אמריקנית במלחמה בטרור המוסלמי, חלחלה אצל אובמה ועיצבה את השקפת עולמו.  

 

המתנגדים לאובמה מוצאים גם טעם לפגם בשימוש בדת בניהול מסע הבחירות שלו, כשהוא פונה ללבבות המאמינים הנוצרים, מצטט פסוקים מהברית החדשה כאילו היה מטיף נוצרי אדוק, ורוכש את אהדתם ואת קולם. התנהגותו זו, הם טוענים, מנוגדת להשקפת העולם של המפלגה הדמוקרטית החילונית, ועומדת בסתירה להצהרותיו בזכות הפרדת הדת מהמדינה.

 

פליאה בעיניי, שלמרות החשיפות האחרונות בתקשורת האמריקנית אודות מוצאו, מקורביו השנויים במחלוקת, והשתייכותו הדתית, ועל אף שהוא נוהג להתכחש בלי להניד עפעף לחבריו לדרך, ומשנה חליפות לבקרים את דעותיו, אובמה "הזיקית השורדת", ממשיך להוביל במסע הבחירות.  

 

אם ברק חוסיין אובמה ייבחר לנשיאות ארצות הברית זה יהיה ניצחון הצביעות והרדידות האמריקנית , ובעיקר נצחונם של השחורים בארה"ב.

הכותבת היא בלוגרית באתר תפוז

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה התקבלו 10 תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
1.
למספר1.תירגע. כי הכותבת פשוט בורה .
יוני 21.10.08 (15:49)
2.
הלוואי ואובמה יבחר וכל הגזענים כמוך
אובמה הנשיא 04.11.08 (00:17)
3.
צודקת
ד 04.11.08 (07:46)
4.
כתבה נפלאה ל"ת
05.11.08 (01:18)
5.
נצחונם של השחורים
מאי 08.11.08 (18:56)
6.
ברק אובאמה
ריקי 08.11.08 (23:20)
7.
ברקובמה זה גוג
אבי 12.12.08 (14:55)
8.
הלווי שיהיה גם בארץ משהו
סולומון 24.12.08 (15:01)
9.
אובמה!
עוזר ל א' 19.01.09 (18:16)
10.
את עצבנית מאוד
טייב 31.01.09 (09:48)