מס' צפיות - 783
דירוג ממוצע -
התשובה נישאת ברוח
הכתב לי-אור אברבך פרסם ב"גלובס" כי תא העיתונאיות פנה לחדשות ערוץ 10 בבקשה להפסיק באופן מיידי את העסקתו של הפרשן המדיני של הערוץ עמנואל רוזן. דרישה זו באה בעקבות תחקיר אשר פורסם בעיתון "הארץ" לפיו רוזן, שצפוי להגיש בשבועות הקרובים את מהדורת יום שישי של חדשות 10, נהג, לכאורה, באופן בלתי הולם כלפי נשים צעירות שעבדו לצדו או תחתיו.
מאת: רועי אורן 27/04/13 (16:38)

הכתב לי-אור אברבך פרסם ב"גלובס" כי תא העיתונאיות פנה לחדשות ערוץ 10 בבקשה להפסיק באופן מיידי את העסקתו של הפרשן המדיני של הערוץ עמנואל רוזן.
דרישה זו באה בעקבות תחקיר אשר פורסם בעיתון "הארץ" לפיו רוזן, שצפוי להגיש בשבועות הקרובים את מהדורת יום שישי של חדשות 10, נהג, לכאורה, באופן בלתי הולם כלפי נשים צעירות שעבדו לצדו או תחתיו.

על-פי התחקיר שפורסם אחר-הצהריים, בתום חודשים ארוכים של חרושת שמועות, התנהלותו של רוזן כלפי אותן נשים, כללה לכאורה "חיזורים בוטים ואובססיביים תוך ניצול מעמדו ולעתים אף הבטחות לקידום מקצועי תמורת יחסים מיניים עמו", לשון הפרסום.
בנוסף,הביא העיתון ציטוטים מ-10 נשים שתיארו את דפוס דומה לכאורה.
פרטים אודות עמנואל רוזן
רוזן, בן 53, הוא מבכירי העיתונאים בישראל. בעבר הוא כיהן ככתב בכיר ב"מעריב", בחדשות 2 ובחדשות 10, אליה שב לאחרונה.
במקביל יצר והגיש סרטים דוקומנטריים רבים, וכיום הוא כותב טורים ב"ידיעות אחרונות" ובאתר הספורט "one", מגיש את "תיק תקשורת" בטלוויזיה החינוכית ותוכנית ב"רדיו ללא הפסקה".
רוזן אמור להיות אחד המגישים של מהדורת ליל שישי היוקרתית של חדשות 10, שתעלה מחדש ב-10 במאי.
"תא העיתונאיות, אשר שם לעצמו לקדם את מעמדן של הנשים בעולם התקשורת ובכלל זה הבטחת מרחב וסביבת עבודה בטוחה מוגנת לנשים, עמל בשבועות האחרונים על גביית עדויות מנשים אשר חוו הטרדות מיניות לכאורה על-ידי איש התקשורת עמנואל רוזן", מסר אמש התא באמצעות הפייסבוק, "תא העיתונאיות מבקש להדגיש כי מעבר לחשדות במקרה הספציפי, מדובר בקושי יסודי ועמוק עמו מתמודדות נשים בכלל ובתקשורת בפרט.
החוק אינו נותן מענה לכלל המקרים הקיימים כולל במצב של אי הגשת תלונה במשטרה, אשר גובה לעתים מחיר נפשי רב מהמוטרדות.

"תא העיתונאיות פנה הבוקר למנהליו של רוזן בערוץ 10 בפניה משפטית להביא לסיום/הפסקת העסקתו וממתין לתגובת מנהליו בנושא עד לבירור החשדות.
התא ימשיך לפעול לטובת שיפור מעמדן של נשים בתקשורת והבטחת מרחב בטוח עבורן.
כמו-כן ימשיך לקדם ולעסוק במגוון הנושאים שעל סדר יומו אשר יבטיחו שיוון מגדרי מלא לנשים הן מבחינת הייצוג, מעמדן ותנאי העסקתן בתקשורת", נמסר.
חשוב לציין כי רוזן סירב להגיב לכתבה, ומערוץ 10 נמסר כי הם סולדים מהטרדות מיניות וכי העניין נבדק בצורה יסודית.
כמוכן, בעקבות החשדות החליט עמנואל רוזן לצאת לחופשה מעבודתו בערוץ 10.
וזה מעלה את השאלה: האם עמנואל רוזן הוא הבכיר בתקשורת המטריד נשים לפי רמיזותיה של הדס שטייף.
התשובה כרגע לפחות נישאת ברוח.

הכותב הוא אני כרגע סטודנט לתקשורת אשר כותב בנושאים שונים מספורט ועד רווחה ואקטואליה . כרגע אני לומד באוניברסיטה הפתוחה (אולי זה ישתנה בעתיד)

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר