מס' צפיות - 316
דירוג ממוצע -
הרחבת רצועת החוף באזור המרכז
כאחד שנאבק למען שמירת החופים צריך להאמין שאכן מדובר בהרחבת רצועת החוף אשר תיטיב עם תושבי תל-אביב ותייריה. גם בבת-ים החלו לאחרונה להרחיב את רצועת החוף,בעוד בהרצליה תוכנית זו הוקפאה. צריך לתת הזדמנות לכל מהלך ולראות מה יוליד יום,ואם אכן יתברר כי נעשה מחדל לא נהסס להגיב על כך.
מאת: רועי אורן 16/03/13 (00:24)

לפני כמה ימים הסתובבתי ליד ככר אתרים בתל-אביב ,ושמתי לב שחופי "פרישמן" ו"גורדון" הופקעו במעט למען הרחבת "טיילת להט".

הדחפורים של עיריית תל אביב הגיעו לחופי גורדון ופרישמן באישון לילה והחלו לחפור ולסלק חול מן הרצועה החולית המתווכת בין המים והטיילת הקיימת.

כל זאת במטרה להוסיף לטיילת טריבונות ברוחב של כ-5 מטרים ומסלול בטון ברוחב 3 מטר,ככול הנראה על חשבון החול.

ולכן ניתן לומר כי  עיריית תל אביב מתכננת להרחיב את הטיילת לכל אורך החוף - מהמרינה עד לדולפינריום, ולצמצם את רצועת החוף הצרה ממילא ללא כל צורך, על-ידי כיסוי החול בבטון ובמדרגות מעץ.

נראה שהדבר איננו סביר.

הטיילת הקיימת רחבת ידיים גם כך וכוללת שבילי הליכה, שבילי אופניים, ספסלי ישיבה, עדניות ועצים והיא מספקת בהחלט. על הפקעת השטח והפיכתו לבנוי מוחים התושבים בימי שישי מול הטרקטורים וזאת מכמה טעמים עיקריים:
קודם כל, החוף והחול הם ערכי טבע פראיים, הקיימים מקדמת דנא ולא צריך לכסות את מעט החול הפראי שיש בלב הלחץ של העיר, בבטון. מלבד כך, תקציב הבניה והשיפוץ של התוכנית נעמד בסכום שערורייתי של 150,000,000 ש"ח מכספי הארנונה של משלם המיסים, עבור ההרחבה המאסיבית של הטיילת.

ניכר כי היה נכון שהכסף יושקע בחינוך, ברווחה, בתשתיות, בשכונות מוזנחות ועוד ולא בטיילת המטופחת גם ככה.

כמו-כן קיים חשש כי העבודות בכלל וסלילת הבטון בפרט יפגעו באיזון הסביבתי של רצועת החוף ויגרמו לסחף של החול המועט שנותר, לעליית קו המים, לריבוי של הצפות ולפגיעה במרקם החי - מדובר במרקם חיים עדין שלוקח לו להתבסס עשרות בשנים ואין לפגיעה בו תקנה.

בזמן הגאות בחורף, גם ככה מגיע קו המים בחלק מהחוף עד למסלול הבטון המתוכנן ומעבר לו. אם הרצועה תצומצם עוד יותר, אזי קיימת סכנה כי רצועת החוף תוצף .

כאחד שנאבק למען שמירת החופים צריך להאמין שאכן מדובר בהרחבת רצועת החוף אשר תיטיב עם תושבי תל-אביב ותייריה.

גם בבת-ים החלו לאחרונה להרחיב את רצועת החוף,בעוד בהרצליה תוכנית זו הוקפאה.

צריך לתת הזדמנות לכל מהלך ולראות מה יוליד יום,ואם אכן יתברר כי נעשה מחדל לא נהסס להגיב על כך.

הכותב הוא אני כרגע סטודנט לתקשורת אשר כותב בנושאים שונים מספורט ועד רווחה ואקטואליה . כרגע אני לומד באוניברסיטה הפתוחה (אולי זה ישתנה בעתיד)

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר