מס' צפיות - 670
דירוג ממוצע -
חזית הדרום: הגיע הזמן לשבור את הכלים
ישראל לא תוקפת את משגרי הקסאמים כי היא חוששת מביקורת בינלאומית שתכנה את הירי "פשע מלחמה". נתן ניסני חושב שהגיע הזמן להגדיר מחדש את חוקי המשחק ולא לאפשר לטרוריסטים ולקהילה הבינלאומית להגדירם בשבילנו.
מאת: טור אורח 11/03/08 (02:51)

מאת: נתן ניסני    

 

סוד גלוי הוא כי נדחקנו למצב אבסורדי בשני תחומי המלחמה המתחוללת בדרום. בתחום כללי המלחמה - יש תבנית כללים,  אשר הוצמדה לישראל והיא מחויבת לפעול על פיה. על פי תבנית זו, ירי ישראלי על מטרות פעילות המצויות בתחום מיושב הוא רצח עם. ירי עזתי על מרכזי אוכולוסיה הוא לגיטימי, ולכל היותר זוכה לנזיפה רפה.

 

בתחום הפוליטי והתקשורתי, כל עוד אנו חוטפים, השקט שורר. מדי פעם יוצאת הערה מנומסת אשר תובעת הפסקה הדדית של פעולת האיבה והכל ללא הגזמה יתרה. אם אנחנו מעיזים להשיב או ליזום, מיד קם עלינו העולם כולו בתביעה לחדול מרצח עם, פשעי מלחמה, נאציזם. החמאס מוגן מבקורת, אין מי שמוכן לאיים עליו בסאנקציות, הכל מותר לו. האם אנו כה גרועים בהסברה? או שאולי בהיותנו יהודים אין לנו סכוי להסביר כלום?

 

אם מתבוננים בעובדות, השתלטות החמאס על עזה עלתה לתושבים שם בעשרות או מאות הרוגים. מישהו זוכר דיבורים על רצח עם? אני מנחש כי בעירק כבר עברו את גבול עשרות אלפי הרוגים, זה לא רצח עם או פשע מלחמה על פי אמות המידה הבינלאומיות. אם נעבור לאפגניסטאן - מה מאזן המוות שם? מאות אלפים? מיליונים? מה המסקנה? הסרגל גמיש ואמות המידה מותאמות על פי צרכי הדובר ולא על פי כללי צדק, הומניות, או רדיפת שלום.

 

העולם כידוע פועל על פי אינטרסים, כבר ראינו איך מיליונים נטבחים ואין פוצה פה ומצפצף. מי כמונו מיטיב לדעת איך ניתן לעצום עיניים כאשר באמת מתרחש רצח עם.

 

מכיוון שכך אני מאד ממליץ לכולנו להפסיק לשחק לידי הצבועים ולבצע שני מהלכים. אחד הוא הבאת העובדות לכותרות באופן תקיף ומתמשך, בלי לחשוב שנתקן את העולם. אמירה ישירה לכל הדוברים בשם האנושות שיתעשתו וידברו באון הוגן או ישתקו. הצעד השני הוא פעולה על פי האינטרס של מדינת ישראל באופן נחרץ.

 

הכרזה כי אנו נגיב בירי ארטילרי כנגד ירי טילים. הירי יתבצע במדויק, לכל מקום ממנו בוצע ירי טילים ובמקביל ירי נוסף למטרות מוגדרות מראש, אותן יש לפנות מידית.

 

עלינו לבנות רשימת מטרות בשטח עזה - כל מטרה שווה ליישוב בישראל. יש לקבוע כמות פגזים שוות ערך לקאסאם, גראד, פאג'ר. קביעת תזמון הירי בתגובה על ירי עזתי - מיידי או מושהה. פרסום השיטה ורשימת המטרות והרשימה המקבילה בכל העולם. דרישה באו"ם להקמת כח רב לאומי לרצועה ולהפסקת הירי על ישראל.

 

כללי משחק של עין תחת עין, אמנם פרימיטיבי אבל שווה נסיון. זו התשה, לפחות נפעל בה בתנאים שווים - ירי על אזרחים שווה ירי על אזרחים.

 

תמונה: מירב מרודי

 

למאמרים נוספים: אתר סקופ

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות לכתבה זו התקבלה תגובה אחת לקריאת כל התגובות ברצף
1.
בעיקר בדיוק להפך
בעז לביא 11.03.08 (12:13)