מס' צפיות - 172
דירוג ממוצע -
מפלגות הערביות.
אחת המטרות החשובות של מדינת ישראל, שבלעדיה אי-אפשר להשיג שגשוג- זה יציבות ולכידות בתוך המדינה. במדינת ישראל יש קבוצה גדולה של אנשים שיש להם אזרחות ישראלית, אך אי-אפשר להגדיר אותם עדיין כחלק מהמדינה. מדובר על ערביי ישראל.
מאת: Daler 03/01/13 (13:40)

    אחת המטרות החשובות של מדינת ישראל, שבלעדיה אי-אפשר להשיג שגשוג- זה יציבות ולכידות בתוך המדינה. במדינת ישראל יש קבוצה גדולה של אנשים שיש להם אזרחות ישראלית, אך אי-אפשר להגדיר אותם עדיין כחלק מהמדינה. מדובר על ערביי ישראל. קבוצה הזאת לא הצליחה להשתלב במדינה. אם אחד וחצי מיליון אזרחים לא מרגישים את עצמם חלק מהמדינה, והם הופכים להיות לקבוצה בדלנית בתוך המדינה, אז למדינה הזאת יש בעיה קשה, כי זה פוגע ביציבות הפנימית ומונע שגשוג.ושגשוג של מדינה היהודית- זו המטרה העליונה של הציונות.

 

    מפלגות יהודיות רבות היום מנסות להראות לבוחריהם שהן נלחמות נגד המפלגות הערביות ששוללות את זכותה של מדינת ישראל להתקיים. בלי להיכנס לפרטים צריך להבין, שדרך שבה הן נלחמות, היא דרך לא נכונה.

 

    מפלגות ערביות הבדלניות לא מייצגות את כל הערבים במדינת ישראל, וכך צריך להתייחס אליהן.מפלגות האלה עושות הון פוליטי על הססמאות הפופוליסטיות, שבעיקר מתעסקות ב"כיבוש". באופן מעשי הח"כים הערבים לא נקטו עצבה כדי לשפר את המצב של האוכלוסייה הערבית במדינת ישראל. יותר מכך, המצב העגום של הערבים טוב להם. הם יכולים להמשיך לשבת בכנסת ישראל, לא לעשות כלום למען האוכלוסייה הערבית, ולהגיד שממסד של המדינה היהודית הוא זה שעשמים בכך שהם, הח"כים הערבים, לא יכולים לעשות כלום. אבל אם אתם לא יכולים לעשות כלום בתוך הפרלמנט של מדינה היהודית, אז למה אתם ממשיכים לשבת בו? התשובה היא ברורה: יש להם משכורת טובה, תנאים, ובנוסף הם לא צריכים לעשות כלום, רק לצעוק על גזענות ועל "כיבוש". מה רע?

 

    יש ערבים רבים שמבינים את זה, אבל הבעיה שהם לא מרגישים שלמפלגות האחרות יש מענה לבעיות שלהם. מפלגות הגדולות בישראל צריכות להפסיק לתקוף את המפלגות הערביות בכך שהן לא נאמנות למדינת ישראל. זה רק עושה להן הון פוליטי. כשיהודים תוקפים את המפלגות הערביות הם בעצם מציבים אותם בתור המגנים הבלעדיים של האוכלוסייה הערבית בארץ. הם מעוניינים בכך שיהודים יתקפו אותם. כך הם הופכים להיות למפורסמים יותר.

 

    מפלגות יהודיות צריכות לתת מענה לצורכיהם של האוכלוסייה הערבית, ולהציע את הדרכים הראליים לשילובם בתוך מדינת ישראל. כלומר, הערבים צריכים להרגיש שיש להם מישהו שבאמת מטפל בבעיות שלהם. כך בעצם מפלגות ערביות יהפכו לפחות רלוונטיות. הם צריכים להבין מי באמת פותר להם בעיות, ומי רק עושה עליהם הון פוליטי. זו הדרך להילחם נגד הקיצוניות הערבית בכנסת. היום מפלגות יהודיות פשוט לא מתעסקות עם הבעיה של ערביי ישראל. וזו טעות קשה.

 

    כדי לנצח את מפלגות הערביות הבדלניות, שהן המחסום לשילובם של האוכלוסייה הזאת במדינת ישראל,צריך להראות שמפלגות האלו לא מייצגות את האינטרסים של ערביי ישראל. הן עושות הון פוליטי על הבוחר הערבי, ובכוונה מנסים להחריף את השסע היהודי-ערבי, כי כך הם נראים כנציגים היחידים שיכולים להגן את הערבים מפני האיום של הציונים. מצד השני, אנשי ציבור היהודים עם תפיסות קיצוניות, גם כן עושים הון פוליטי כשמנסים להראות את הערבים כ"גיס חמישי". מפלגות ערביות לא יכולות להתקיים בלי השסע היהודי-ערבי.הם גם משדרים איום כלפי האוכלוסייה היהודית, וזה נותן קולות לפוליטיקאים קיצוניים יהודים. באופן פרדוקסלי, מפלגות ערביות הן המקור לעוינות של היהודים שנגדו הן מתיימרות להילחם.

 

    מפלגות יהודיות צריכות לפנות לקהל הבוחרים הערבי ולתת להבין לו שהוא יכול לפתור את הבעיות שלו רק דרך מפלגות גדולות יותר, ולא דרך מפלגות בדלניות שלא יכולות לתת מענה לצורכיהם.

הכותב הוא איש מדעי המדינה, משפטן, פובליציסט תואר ראשון במדעי המדינה (B.A.) תואר ראשון במשפטים (LL.B)

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות לכתבה זו התקבלה תגובה אחת לקריאת כל התגובות ברצף
1.
הערה
Bragi Boddason 03.01.13 (21:40)