מס' צפיות - 180
דירוג ממוצע -
לא ישנים מספיק בלילה? אז מה עושים
כמה פעמים מצאתם את עצמכם נלחמים בכל הכוח בעייפות הבלתי נשלטת שתפסה אתכם במהלך שיעור היסטוריה? כמה פעמים אמרתם לעצמכם שהלילה אתם מתכוונים לישון מוקדם כדי לחדש כוחות ולא עשיתם זאת בסוף? כמה פעמים נלחמתם עם הוריכם על שעת היקיצה בבוקר? כנראה שיותר מדי אבל אל תדאגו אתם לא לבד.
מאת: די ארקה 01/09/12 (14:44)

כמה פעמים מצאתם את עצמכם נלחמים בכל הכוח בעייפות הבלתי נשלטת שתפסה אתכם במהלך שיעור היסטוריה? כמה פעמים אמרתם לעצמכם שהלילה אתם מתכוונים לישון מוקדם כדי לחדש כוחות ולא עשיתם זאת בסוף? כמה פעמים נלחמתם עם הוריכם על שעת היקיצה בבוקר? כנראה שיותר מדי אבל אל תדאגו אתם לא לבד.

רק 8 אחוזים מבני הנוער האמריקנים ישנים למעלה מתשע שעות שינה בלילה כפי שנדרש מבחינה פיזיולוגית לתפקוד תקין, כך עולה מנתונים שנאספו על ידי אירגון השינה העולמי. הנתון המדאיג הזה קיבל מימד נוסף במחקר גדול שפורסם לאחרונה וטען כי למעשה למעלה מ-60 אחוז מתלמידי התיכונים ישנים פחות משבע שעות בלילה, מה שעלול לפגוע בהם בהתנהלות במהלך היום.

מיטה לחדר שינה - די ארקה מיטה לחדר שינה - די ארקה

גם בקרב הסטודנטים בקולג'ים הנתונים לא יותר מזהירים. מחקר שנערך באוניברסיטת סט. תומאס שבמניסוטה בשנת 2010 חשף כי 70 אחוזים מהסטודנטים ישנים פחות משמונה שעות בלילה, בניגוד להמלצות הברורות.

רוב הסטודנטים לא משקיעים את מרצם ויהבם בכדי לספק לעצמם שעות שינה מספקות לצורך ההתנהלות התקינה במהלך היום ובעיקר לא מוכנים לוותר על חיי החברה שלהם. מה שהסטודנטים לא לוקחים בחשבון היא העובדה שמחסור בשעות שינה עשוי לפגוע בריכוז שלהם במהלך שעות הלימודים ובתפקוד הגופני בהמשך היום.

ייתכן כי ישנם לא מעט בני נוער וסטודנטים שאכן מנסים למלא אחר הדרישה של תשע שעות שינה בלילה אך ללא הצלחה. בדיוק לשם כך פרסמו חוקרים באקדמיה לחקר השינה מספר טיפים שאם בני הנוער ידאגו לאמץ הם יוכלו לסגל לעצמם הרגלי שינה תקינים יותר:

1. הימנעו מצריכת קפאין, אלכוהול, מזון שמן, סיגריות ותרגולים ארוכים לפחות שלוש שעות לפני השינה.

2. שימרו על הרגלי שינה קבועים - זהו כלל ברזל. היכנסו למיטה בשעה קבועה בכל ערב על מנת שתוכלו לספק לעצמכם את הצורך בתשע שעות שינה בלילה.
3. התעוררו בשעה קבועה בכל בוקר והיחשפו לאור היום על מנת לסייע לגופכם להתאושש מהשינה הארוכה מבחינה פיזיולוגית.

4. כבו את מכשירי הסלולרי והמחשבים שלכם במהלך הלילה! למעט הסחת הדעת שהם עשויים לגרום לכם, החשיפה לאורות השונים עשויה לפגוע בתהליך השינה.

5. ודאו כי חדר השינה שלכם ערוך היטב לשינה: אם המעונות בהם אתם מתגוררים רועשים נסו לארגן לעצמכם אזניות שיסיעו לכם לישון. שימרו על החדר קריר וחשוך. סדרו את המיטה שלכם כך שתספק לכם את הנוחות הנדרשת. דאגו כי לרשותם כרית נוחה ואיכותית שתאפשר לכם לדאוג לראש, לצוואר ולגב שלכם במהלך השינה.

6. חשוב לזכור שחלק מתהליך השינה כולל גם סביבת שינה טובה. מיטה איכותית ונוחה בהחלט יכולה לשפר את ההשתלבות בתהליך השינה.

 

דיארקה מתמחה בפתרונות שינה מגוונים הכוללים מיטות וחצי, ספות ניפתחות, ספות נוער וחדרי שינה מעוצבים - הכל בהתאמה אישיית לשביעות רצונו של הלקוח.

לקבלת הצעת מחיר וייעוץ ראשוני בקרו באולם התצוגה, רח' משה לוי 10 ראשון לציון או התקשרו 03-9510551

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר