מס' צפיות - 395
דירוג ממוצע -
מתי וכיצד מתבצעת לידה פרטית
מאת: ד"ר איילון לחמן 22/04/12 (12:38)

לכל יולדת, שמורה הזכות לקיים ללידה פרטית. המשמעות - את בוחרת מי הרופא אשר יהיה נוכח עמך בחדר הלידה וייפקח על הליך הלידה וכמובן, יילד אותך. את הלידה הפרטית ניתן לבצע במגוון בתי חולים פרטיים הארץ.

באילו מקרים נהוג לבחור בלידה פרטית?

ישנן מגוון סיבות לבחירה בצורה זו של תהליך, אך הנפוצות ביותר הן:

  1. מקרים בהם ליולדת ישנה בעיה רפואית והיא מעוניינת שהרופא שביצע את מעקב ההריון, אשר גם מכיר את השלכות מצבה הרפואי, יהיה נוכח בלידה עצמה.
  2. במידה ונוצר קשר טוב ואמון הדדי בין הרופא ליולדת בזמן מעקב ההריון, נהוג כי גם הלידה תתבצע על ידי הרופא אשר היולדת סומכת עליו ומרגישה בנוח עמו.
  3. במקרים בהם הרופא כבר היה נוכח בלידות קודמות של היולדת והיא מעוניינת שהוא זה שיהיה נוכח בלידה הנוכחית גם כן, לאחר שהתרשמה מן העבודה עמו.

במקרים רבים, כאשר ידוע מראש כי הלידה אמורה להתבצע בניתוח קיסרי, היולדת מעדיפה לעבור את התהליך יחד עם רופא מוכר לה בלידה פרטית.

מוכר ומנוסה

בכדי להשתתף בלידה פרטית, הרופא צריך להיות מוכר על ידי בית החולים הפרטי בו תתבצע הלידה. במידה ואיננו מוכר לבית החולים, צריך הרופא לגשת להנהלת המחלקה ולהסדיר את התהליך.

על היולדת לודא כי הרופא מוסמך ומנוסה בביצוע כל אפשרויות הלידה, בכדי שיוכל להתמודד עם מקרים לא צפויים או חס וחלילה - הסתבכויות בתהליך עצמו (לדוגמה - ניתוח קיסרי בלתי צפוי). כמובן שיש לודא שהרופא יהיה זמין בתאריך היעד והינו בארץ.

ברוב המקרים, הרופא הוא גם זה שמקבל את הלידה אישית לידיו ולא המיילדת של בית החולים עצמו. כמו כן, במידת הצורך, יבצע הרופא בעצמו גם תהליכים שונים כגון תפרים וכו'.

לאחר הלידה, ימשיך הרופא במעקב אחר החלמתם של היולדת והתינוק עד לשחרורם מבית החולים, כאשר אלו גם יגיעו לביקורת נוספת לאחר שכבר שוחררו לביתם.

הכותב הוא ד"ר אילון לחמן - בוגר הפקולטה לרפואה בטכניון ומומחה בכיר לגיניקולוגיה ומיילדות ומנתח בעל מוניטין. הוא נחשב לרופא מהשורה הראשונה בזכות רמתו המקצועית הגבוהה והשיטות החדשניות אותן הוא מיישם בעבודתו. כ

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר