מס' צפיות - 204
דירוג ממוצע -
מדוע כדאי לשפץ דירה במקום לקנות חדשה?
עיון קצר בנתוני המסחר בנדל"ן במהלך השנים האחרונות יגלה לנו כי יותר ויותר ישראלים מעדיפים לא לרכוש דירה חדשה ולבחור בחלופה הכדאית והמשתלמת יותר – שיפוץ הדירה הקיימת. כך למשל, מסקר שנערך על ידי מכון גיאוקרטוגרפיה בשנת 2011 עולה כי לא פחות מ-46% מאזרחי ישראל יעדיפו לשפץ את ביתם הקיים בעוד ש-38% יעדיפו לרכוש דירה חדשה. במאמר שלפניכם נציג מספר נימוקים שיגרמו לכם לחשוב פעמיים לפני שאתם מתחילים את החיפו
מאת: Eyal Geluda 30/01/12 (13:37)

עיון קצר בנתוני המסחר בנדל"ן במהלך השנים האחרונות יגלה לנו כי יותר ויותר ישראלים מעדיפים לא לרכוש דירה חדשה ולבחור בחלופה הכדאית והמשתלמת יותר - שיפוץ הדירה הקיימת. כך למשל, מסקר שנערך על ידי מכון גיאוקרטוגרפיה בשנת 2011 עולה כי לא פחות מ-46% מאזרחי ישראל יעדיפו לשפץ את ביתם הקיים בעוד ש-38% יעדיפו לרכוש דירה חדשה. במאמר שלפניכם נציג מספר נימוקים שיגרמו לכם לחשוב פעמיים לפני שאתם מתחילים את החיפוש אחר הדירה החדשה.

  • ·  חסכון כספי - זוהי באופן טבעי הסיבה הנפוצה ביותר, אך וודאי גם לא היחידה שבהן, להחלטה המדוברת. מחירי הנדל"ן הגואים הופכים את השיפוץ לאופציה המועדפת משום שהסכומים אשר יהיו כרוכים בשיפוץ, יסודי ככל שיהיה, יהיו כאין וכאפס בהשוואה לסכומים אשר אותם תצטרכו להוציא אם וכאשר תבקשו לרכוש דירה חדשה הדומה לזו שכבר יש ברשותכם. כיום אנו נמצאים בעיצומו של אקלים כלכלי לא ברור ובדיוק מהסיבה הזו תופס השיקול הכלכלי, במידה רבה של צדק, את הבכורה.
  • ·  זה לא רק הדירה, זה האזור כולו - מחירה של הדירה החדשה הוא אולי השיקול החשוב ביותר אך בוודאי לא הבלעדי. פעמים רבות נעדיף לשפץ את הדירה שלנו ולא לרכוש דירה חדשה וזאת משום שהאזור בו אנו חייים מתאים לגמרי לסגנון החיים שלנו ועל כן המעבר פשוט לא על הפרק. כך למשל, תארו לעצמכם שאתם מתגוררים כעת בדירה הנמצאת בסמוך לבית הספר המוביל בסביבה כולה וילדכם נמצא שם מדי בוקר - סביר להניח כי לא תמהרו להחליף את המיקוד.
  • העדר חלופה מתאימה - גם אם יש לכם את הכסף ואת הרצון לעבור דירה, לא תמיד תמצאו את החלופה שמתאימה לכם שכן לא תמיד ההיצע עונה על הביקוש. במקרים מסוג זה רצוי לעכב מעט את החיפושים אחר הדירה החדשה ולהתמקד דווקא בחלופה הזמינה יותר - שיפוץ הדירה הקיימת והפיכתה לדירה שעליה תמיד חלמתם.
  • הנוסטלגיה שלא עוזבת - בסופו של יום, כל בית באשר הוא מאגד בתוכו אינספור חוויות וזכרונות אישיים, נוסטלגיה במיטבה. עבור חלקכם אלה יכולים להיות זכרונות מהילדות, בעבור אחרים מדובר על הזכרונות מהתקופה שאחרי החתונה או לידת הילדים וכיוצא באלה. כך או כך, עזיבת הבית עלולה להתפרש כנטישת הזכרונות ולצעד דומה יכולות להיות השלכות פסיכולוגיות בעייתיות לאורך זמן.

לסיכום, בבואכם להכריע בין שיפוץ לרכישת דירה, קחו בחשבון כי רכישה אינה דבר של מה בכך ועל כן אנו ממליצים לכם לחשוב פעמיים ולבחור בשיפוץ הדירה הקיימת. אם תרצו בכך, תוכלו לשנות את פניה לחלוטין באמצעות שימוש בשירותיו של אדריכל הפנים - כל זאת מבלי ליטול על עצמכם נטל כספי לא פשוט.    

 

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר