מס' צפיות - 187
דירוג ממוצע -
נבואה לשוטים
מאת: אברי שחם 14/07/11 (10:08)

לעתים אני מתרשם שכתובתי מוכרת לכל העולם וכולם מנסים למכור לי משהו, להציע לי את שירותיהם, או בדרך מתוחכמת כלשהי לגרום לי לפתוח את ארנקי ולהעשיר את חשבון הבנק שלהם. מדי שבוע אני מקבל מכתבים אשר המשותף להם - מלבד המטרה לעשוק אותי - מראם החיצוני המכובד, הנייר המשובח שלהם, הדפוס המעוצב והצבעוני והאנגלית הרהוטה בה נוסחו. הסכום המבוקש אינו גדול בדרך-כלל, 30-20 דולר ותחילה תהיתי, אם כדאי לאלה שעיסוקם בתרמיות מסוג זה, להשקיע סכום נכבד בעיצוב צרור ניירות שאחר מבט חטוף, מושלך לפח הזבל. המסקנה: נראה, כי מספיק פתיים נופלים בפח שנטמן להם במיומנות, כדי שזה ישתלם.

כאמור, לרוב אני מסתפק במבט קל, כדי לעמוד על טיבו של המכתב הרשמי לכאורה, שהגיע מהונג קונג, או סינגפור ולעתים רחוקות יותר מארה"ב. הפעם עורר את תשומת-ליבי, כי בניגוד לפרסומים האלמוניים, החתומים במקרה הטוב ביותר בשם פרטי שגרתי, התנוסס בראש המכתב שם וצילום. השם היה אנתוני קאר והצילום של אדם סימפאטי למראה, לבוש חליפה. חיפוש קצר באינטרנט העלה שאדם בשם כזה מתגורר בקנדה ויש לו אפילו ערך קצרצר בוויקיפדיה, דבר המעיד על מוניטין כלשהם.

הוויקיפדיה מצטטת את התואר שהאיש העניק לעצמו "האיש בעל הכוחות העל-טבעיים המתועד ביותר", מדווחת על כך שהוא חזה מראש את ההתנקשות במגדל התאומים בניו-יורק וכי לדעת מבקריו נבואות נוספות שלו לא התאמתו.

באתר של אנטוני קאר - שבשערו מופיעה הדמיה של מגדלי התאומים העולים באש -  מונים שורה של אירועים שהאיש חזה מראש, כמו זה שהנסיכה דיאנה תתגרש מהנסיך צ'רלס, תהיה בקשר רומנטי עם דודי אל-פאייד ותיהרג בתאונה, התקפת הטרור על מלון טאג' מהאל במומבאי, הטסונאמי ביפן, רעידת האדמה שהתרחשה ב-1984 בסן פרנציסקו, ההתנקשות באפיפיור ג'ון פאול השני, אזהרה מפני פלישת סדאם חוסיין לכווית ופריצת מלחמת המפרץ הראשונה בעקבות כך ועוד ועוד.

לעומת זאת מונה האתר של איש בשם ג'יימס ראנדי שורה מרשימה אחרת של תחזיות שהתברר, כי כולן היו עורבא פרח, נבואות נבובות.

בחיפוש נוסף באינטרנט מצאתי את תלונתו של איש מלאוזיאנה בארה"ב, כי אביו בן ה-92 מקבל מבול של מכתבים מקאר, בהם הוא מבטיח לו הרים וגבעות תמורת 19.95 דולר בלבד. אדם אחר שואל, שאם אכן אנתוני קאר הוא בעל כוחות על-טבעיים, כיצד זה לא היה מודע לעובדה שאביו - שקיבל מכתב המנבא לו עתיד מזהיר -  נפטר לפני יותר משנה? ממתלונן נוסף ביקש קאר 16.95 לירות אנגליות. אני כנראה מיוחס, כי המחיר שנדרשתי לשלם היה 9.95 דולר בלבד.

האמת היא שזה כבר המכתב השני מסוג זה שאני מקבל. מהראשון, מאדם שאינני זוכר את שמו, התעלמתי לחלוטין, מאחר והוא הגיע כשבוע אחר המועד, בו היו אמורים לחול כל הדברים הטובים שהגורל זימן לי והוא ראה בחזיונו.

זה בעצם גם תמצית מכתבו של קאר. האיש מתאר בטון דרמטי שהתעורר באמצע הלילה ספוג זיעה קרה ובמשך מספר שניות נגלה לו חזיון בעל עוצמה שלא תיאמן, לפיו ב-23 ליולי תיווצר 'סינגולריות קוסמית', שתפתח בפני אדם ששמו אברי שחם, המתגורר בכתובת מגוריי, חלון הזדמנויות חד-פעמי בלתי רגיל. אם אך אפעל לפי ההנחיות שאקבל (תמורת התשלום הנקוב) מהאיש בעל הכוחות העל-טבעיים, אזכה להפוך לעשיר כקורח, מחונן בכוחות לשינוי גורלי שלי ושל בני משפחתי ומאושר כשוטה בגן עדן.

לעומת זאת, אם לא אשלח לקאר את הסכום המבוקש, לא אקבל את התחזית האישית שהוא יכין עבורי לחמשת השבועות (תוספת הניתנת רק לי, מעבר לארבע השבועות המקובלים!) שלאחר התאריך הנ"ל, לא אדע איך ליהנות מקרן השפע וחלון ההזדמנויות ייסגר לפניי.

נכנסתי לאתר של קאר ובעמוד הקשר, בו הוא מבטיח להשיב לכל הודעה אישית, שאלתי, כיצד אדע אם הוא האדם שכתב לי. על המעטפה בצרור הניירות שקיבלתי הופיעה כתובת מאוסטריה, בעוד שהוא קנדי. כתבתי גם, כי אני סקרן, כמה מכתבים הדומים לזה שלי, הוא מוציא יום-יום? אף אם הוא מסתפק בעשרה ליום ושמו של כל מכותב מתגלה לו בחזיון-בלהות, ממנו הוא מתעורר מכוסה בזיעה קרה, המסכן בהחלט ראוי לרחמים.

מה בצע בתואר "האיש בעל הכוחות העל-טבעיים המתועד ביותר", אם נושאו מתעורר לפחות עשר פעמים בכל לילה וחייו אינם חיים?

תשובה להודעתי לא קיבלתי, אבל אני דרוך לקראת התאריך הנקוב. אולי בכל-זאת אצליח להפיק ממנו תועלת כלשהי? אולי כדאי לי למלא טוטו? לשלוח לוטו? להשקיע במניות? לנסוע לטאבה ולשחק בקזינו? להגיש את מועמדותי למשרה בכירה?

 

הכותב הוא ישראלי נשוי, שלושה ילדים, שישה נכדים. עוסק בעריכה וכתיבה טכנית לפרנסתו ובכתיבה יוצרת ותרגום בעברית, אנגלית והונגרית וגלישה באינטרנט להנאתו. גר בת"א וגאה להימנות על חברי מרץ.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר