מס' צפיות - 994
דירוג ממוצע -
בריחת הצעיר מבית החולים שער מנשה - מחדל!
די לבריחות של חולי נפש מסוכנים שיכולים לפגוע בילדים ונשים.
מאת: יובל בן-יעקב 23/02/08 (22:58)

קשה מאוד לקבל שוב ושוב את העובדה שאנשים מסוכנים מועברים לבתי-חולים פסיכיאטרים להסתכלות או כלא עמידים למשפט אך לצורך אישפוז פסיכיאטרי ומצליחים לברוח. מדובר באנשים מסוכנים שיכולים לרצוח ולאנוס - כיצד מאפשר החוק המטומטם הזה שאומר שמי שאינו יכול לעמוד לדין מסיבות פסיכיאטריות ישהה בבית-חולים פסיכיאטרי ללא השגחה של משטרה צמודה, לא מדובר כאן בבית פרטי - אלא בבית חולים פסיכיאטרי גדול שמצדיק שהייה של משטרה על מחלקה סגורה כפי שלפעמים מביאים חולה מסוכן למיון בבית חולים רגיל - פי 10 חייב להיות במחלקה פיסיכיאטרית על-מנת למנוע ממנו בריחה.

 

חייבים להתחיל לשים בבית חולים הזה איש משטרה צמוד עם כלב מיוחד -כשמתבצעת בריחה מייד הכלב יכנס לפעולה. או להתחיל לשים את החולים המסוכנים בבתי כלא - במחלקות פסיכיאטריות נעולות הרמטית בלי יכולת בריחה - אין מצב שברגע שרק מתרחש ניסיון בריחה אנשי הכלא יצטרכו להרגיש זאת ואם לא הם - אז כלבים שיאומנו למצב.

 

די לבריחות של חולי נפש מסוכנים שיכולים לפגוע בילדים ונשים. עדיף לפגוע בזכות האזרח של אותו אדם מסוכן מאשר והוא יפגע חלילה בילד. השיקול חייב להיות של סיכון נפשות מול הפגיעה בזכויות האדם של אדם מסוכן לסביבה.

הכותב הוא חבר קיבוץ מעין-צבי

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר