מס' צפיות - 110
דירוג ממוצע -
מהם היתרונות של גישור עסקי (מהבלוג של נילי שץ) ?
הגישור הינה שיטה אלטרנטיבית ליישובם של סכסוכים מחוץ לכתלי בית המשפט –מדובר בשיטה שהולכת ותופסת תאוצה של ממש בשנים האחרונות בישראל ועל כך, אפשר רק לברך. השימוש בהליך הגישור, הינו נפוץ במיוחד בכל הנוגע לסכסוכים אזרחיים ובמיוחד בתחום דיני המשפחה. במאמר שלפניכם בחרתי להציג את היתרונות הטמונים בהליך הגישור – בסביבה העסקית.
מאת: עו"ד נילי שץ 14/06/11 (14:46)

מאת : עו"ד נילי שץ

הגישור הינה שיטה אלטרנטיבית ליישובם של סכסוכים מחוץ לכתלי בית המשפט -מדובר בשיטה שהולכת ותופסת תאוצה של ממש בשנים האחרונות בישראל ועל כך, אפשר רק לברך. השימוש בהליך הגישור, הינו נפוץ במיוחד בכל הנוגע לסכסוכים אזרחיים ובמיוחד בתחום דיני המשפחה. במאמר שלפניכם בחרתי להציג את היתרונות הטמונים בהליך הגישור - בסביבה העסקית.

כיצד תוכלו להרוויח מגישור עסקי?

    * פתרון אולטימטיבי לקשיים במשא ומתן עסקי - הגישור הוא למעשה לא יותר מהליך הממשיך את המשא ומתן העסקי בין שני הצדדים - במידה ונתגלו בו קשיים כלשהם.

    * חיסיון על פי חוק בניגוד לענפי גישור אחרים - בניגוד לענפי גישור אחרים, וענף דיני המשפחה במיוחד, תוצאות הגישור העסקי אינן מהוות כל תקדים משפטי, ובמידה והצדדים חפצים בכך, פרטי ההסכם אליו יגיעו יהיו חסויים מפני כל יתר הזולת.

    * הליך הגישור העסקי הוא הליך יעיל ומהיר - בניגוד לפנייה להליך המשפטי שעלול להיגרר זמן רב - הליך הגישור יסייע לכם להגיע לפיתרון מוסכם.

    * כל הצדדים יוצאים מורווחים מההליך - הגישור מעצם טבעו, הוא הליך בו מסייע המגשר לשני הצדדים למצוא את העמק השווה ולהגיע לפשרה. בהליך משפטי, עלול אחד הצדדים לצאת נפסד, ואף לאבד את כל נכסיו הפיזיים והלא-מוחשיים (דוגמת מוניטין).

    * חסכון בעלויות - שכרו של המגשר נקבע על פי שעות העבודה אותן הוא משקיע בהליך, ולא כחלק יחסי מתוך סכום הפשרה או ההסכם שהושג. מרביתם המוחלט של המגשרים עושים כל שביכולתם, על מנת לסיים את ההליך שלפניהם במהירות האפשרית - וזאת, לשביעות רצונם של כל הצדדים.

    * מתאפשר המשך שיתוף פעולה עסקי בריא בעתיד - הליך הגישור העסקי, מאפשר לכל המעורבים בו, להמשיך את שיתוף הפעולה העסקי ביניהם וזאת מבלי להותיר משקעי עבר בלתי פתורים, שימנעו כל סיכוי לממשק עסקי מוצלח ומקצועי בעתיד.

משרד עו"ד נילי שץ מתמחה במשפט מסחרי / אזרחי, ואף בתחומים המשפטיים דיני משפחה, אישות והוצאה לפועל.
למאמרים נוספים העוסקים בנושאי משפט לחצו כאן - עורך דין נילי שץ.

הכותבת היא עו"ד נילי שץ ממשרד שץ-אבני מתמחה במשפט מסחרי/אזרחי, דיני משפחה אישות והוצאה לפועל. לפרטים נוספים : http://www.nilyshatz.co.il

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר