מס' צפיות - 960
דירוג ממוצע -
מסעדות בבודפשט
זולות וטובות
מאת: אברי שחם 25/03/11 (14:22)

אנחנו נמצאים בתחילת עונת האביב ועונת הנסיעות נמצאת בתחילתה (יש כמובן כאלה הנוסעים גם בחורף, אך היציאה ההמונית מתחילה עם הפשרת השלגים). לאלה מכם הנוסעים לבודפשט, שתי המלצות בקשר למסעדות. כאשר מישהו שואל אותי באיזה מסעדה לאכול בהונגריה (ובכלל בעולם), יש לי המלצה כללית גורפת. אל תכנס למסעדה עם מפות צחורות ומלצרים במדים, אלא אם כן אתה מוכן להיפרד מסכום גדול של כסף מאשר תכננת. בהונגריה ניתן עדיין לאכול טוב ובזול, כשיודעים לאן להיכנס.

לאחרונה זוכה לפופולאריות רבה בבודפשט רשת מסעדות גריל הנקראת "טרופיאה" (קישור באנגלית לאחת ממסעדות הרשת trófea). כרגע קיימות ברחבי העיר שש מסעדות כאלה, הפועלות על העיקרון של אכול כיכולתך, עבור מחיר קבוע מראש. המחירים באמצע השבוע הם 2999 פורינט (כ-56 ₪), בשעות הערב 3899 (73 ₪), בסופי שבוע 4599 (86 ₪), לילדים עד גיל 12 50% הנחה, עבור ילדים מתחת לגיל 3, אין צורך לשלם. עד עתה אכלתי בשתי מסעדות שונות של הרשת, מגוון המנות - מרקים, מנות ראשונות, בשר, דגים, תוספות למיניהן, מנות אחרונות, פירות - עצום והאוכל טעים להפליא. אתם יכולים גם לבחור בשר נא, או דג והטבח יצלה אותו לבקשתכם. אני רואה בכך יתרון עצום, שבמקום שאתה בוחר מרשימת מאכלים בעלי שמות מפוצצים מתוך תפריט מודפסת ובמקרה הטוב ביותר אתה יכול לבקש את המלצתו של המלצר, אתה רואה איך המנות נראות, יכול לטעום אחת ואם היא אינה טעימה, איש לא יכעס עליך אם תשאיר אותה על צלחתך, תיקח צלחת נקייה ותבחר במנה אחרת. תפקיד המלצרים מצטמצם בהגשת המשקאות ובסילוק הצלחות הריקות. יתרון נוסף: בתשלום לא צפויות הפתעות. היתרון גדל, כאשר אינך דובר את שפת המקום.

משפחות רבות מגיעות למקום ולעתים מושמע גם שיר מהרמקולים, המברך את אחד מבאי המסעדה במזל טוב ליום הולדתו.

באחת הפעמים ניסיתי גם את מסעדת השירות העצמי הצמודה לרשת המרכולים cba. האוכל כלל לא רע. אכלתי נקניקיה גדולה עם מנה גדושה של תפוחי אדמה וכרוב מאודה ב-790 פורינט (פחות מ-14 שקלים) בלבד. לשתות לא הייתי צריך להזמין, כי על השולחן ניצב כד גדול של מים עם ארבע כוסות.

נסיעה טובה ובתיאבון!

הכותב הוא ישראלי נשוי, שלושה ילדים, שישה נכדים. עוסק בעריכה וכתיבה טכנית לפרנסתו ובכתיבה יוצרת ותרגום בעברית, אנגלית והונגרית וגלישה באינטרנט להנאתו. גר בת"א וגאה להימנות על חברי מרץ.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר