מס' צפיות - 267
דירוג ממוצע -
גמר האח הגדול - לא בהמה לא גסה, פשוט מראה
מאת: kalligula 21/03/11 (23:15)

בעוונותי אודה ולא אבוש, שאני בניגוד להרבה מתחסדים לא מתבייש במה שאני ובדברים שאני בניגוד לאחרים כן מוצא בהם ענין. אז לא פעם ולא פעמים, אני מוצא עצמי שוחה כנגד הזרם, וחושב אחרת מהזרם המרכזי ויותר מכך, לא מפחד להשמיע את דעתי, למרות שיש כאלה שייחסו לה אמירה פרובקטיבית, או התרסה וכו', הרי מי אוהב את אלה שלכאורה זורמים כנגד הזרם?

 

כחלק מהדברים בהם איני מתבייש להודות, זה שאני צופה בתוכנית האח הגדול, אמנם  לא טרחתי להזמין את ערוץ 20 ולעקוב אחרי קורותיהם של דיירי הבית 247, אלא מסתפק בתקצירים המשודרים בערוץ 2 בימי שבת, ורביעי, למרות שאני לוקח בחשבון על מגמתיות ההפקה, שמן הסתם היא בוחרת מה להראות ולשדר , ואלו דברים לא לשדר.

 

כך לדוגמא נחשפתי לעובדה שהדייר אלעד צפניה מתנהג באלימות מילולית נגד דיירות הבית, ע"י שיחה ששודרה בין שתי דיירות הבית וציינו עובדה זו, שאנחנו צופי ערוץ 2 לא ידענו עליה, ומעולם לא ראינו עדות לכך, ויש עוד אין ספור דוגמאות מהסוג הזה, שיש ויאמרו שזה חלק מהמגמתיות של ההפקה, ע"מ לקדם או לא דייר זה או אחר.

 

השבוע התקיימה ההדחה האחרונה, הדחה שהוציאה את הדמות הכי מרכזית ומענינת ויש שיאמרו השנוייה במחלוקת, הדיירת פרידה הכט. אולי בגלל שיש הרבה נקודות דמיון ביננו, לא יודע ובטח עכשיו מן הסתם הוספתי עוד מספר שונאים לרשימתי המתארכת, חחחחחחחחח.

 

בימים האחרונים בין שיטוטיי ברשת, וביקור בבלוג שזכה בבול וכתב על הדחה זו, גיליתי ששוב אני נמצא בעמדת מיעוט, כי לדעתי ולטעמי אותה פרידה הכט היתה הדיירת בבית האח הגדול,  בניגוד לשלל האמירות הלא מחמיאות בלשון המעטה שכתבו על אותה פרידה.

 

כן פרידה היא אדם שלא ניתן להתעלם ממנו, יש לה נוכחות ולא בגלל גודלה כי בטח זו הקונוטציה הראשונה שעולה לכל המלעיזים, אפשר לאהוב אותה או לשנוא אותה, אין ביניים אין אמצע.

 

מהסיבה שבניגוד לשאר הדיירים בבית, היא היתה אמיתית לטוב ולרע, על מעלותיה ועל מגרעותייה, ללא צביעות וללא משוא פנים, אמרה את שעל ליבה גם אם הדברים לא ערבו לאוזנו של השומע, רודפת צדק ולא יכולה להתעלם כאשר נעשה עוול לאדם זה או אחר, גם במחיר אישי שתעלה לה בהופעה קבועה ברשימות ההדחה.

 

מי שזוכר את המסיבה הראשונה שנעשתה בבית, יום ההולדת של דנה בה היא נאלצה לבחור רק חלק מהדיירים שהשתתפו בחגיגתה (אגב בחירה שלא הפתיעה אותי כלל וכלל), היחידה שלא היתה מסוגלת להנות וחשבה על אותם אלה שלא משתתפים היתה אותה פרידה, זו שלקחה תחת חסותה את כל אלה שלא ממש נחשבים, המופנמים יותר, המתקשים יותר.

אז כן לעיתים היא עושה זאת בגסות, מרימה את הקול, נלחמת כלביאה השומרת על גוריה, מכאן ולכנות אותה בשלל הכינויים שהודבקו לה המרחק הוא רב.

 

אחד הבעיות הגדולות שיש לפרידה היא שהיא משמשת כמראה, ומה לעשות שהרבה אנשים לא ממש מתים על הבבואה הנשקפת אליהם מאותה מראה, ואם אותה מראה גם מדברת ואומרת את האמת בפנים לצופה בה, אז הפגיעה היא כפולה ומכופלת.

 

לגבי העולים לגמר, אין לי מה לומר אכזבה טוטלית !!!

 

עמיר, לא הכרנו אותו, אסטרטג מעולה, שיחק אותה ועבד על כולם בפנים, עמיר שראינו ועמיר האמיתי אין קשר בינהם ושום קו דמיון, הוריד צללית כדי לא למשוך אש, ולמעשה הפך להיות דמות שולית ולא מענינת.

 

סיוון, ההפתעה הכי גדולה, והאכזבה הכי גדולה, לא הורגשה, לא עשתה דבר מלבד למרר בבכי רוב שהותה בבית, חסרת עמוד שדרה,לא מענינת , ובדר"כ הסתתרה מאחורי גבם של שאר הדיירים.

 

ג'קי, התחיל בגדול וככה אכזב בגדול בשלהי העונה, לא חכם, חסר עמוד שדרה, לא פעם נראה כמריונטה, ידע לנצל את המצלמות לקידומו, ולזכותו יאמר שהוסיף צבע למרות שהצבע דהה בשבועות האחרונים עד שהפך לחיוור.

 

נופר, נצלנית, רכבה כל הדרך לגמר על גבו של ג'קי, וברגע האמת התגלתה במלוא כיעורה כאשר התנהלה בזחיחות מגעילה בשבוע האחרון אחרי שנודע לה שהיא אינה מועמדת להדחה, מניפולטיבית, גסה, ובעיקר צעקנית , היו נסיונות למהלכים אסטרטגים המעבר ממחנה פרידה למחנה דנה, מה שהתגלה כטעות איומה מצידה, למרות שזה לא מנע ממנה את ההגעה לגמר.

 

ליהיא, ההפתעה, ההיתי בטוח שאחרי מקרה ביטול האירוסין בשידור חי, לא יסלח לה והיא תעוף מוקדם, אבל התגלתה כמניפולטיבית ותככנית לא קטנה שמרבית המלחמות בבית היו תולדה של ליחשושיה על מי אמר מה ולמי ומתי.

 

בסה"כ דמויות לא מענינות לא מרתקות ומבחינתי לא ראויות.

 

יחי הבינוניות.

 

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר