מס' צפיות - 134
דירוג ממוצע -
ננו-טכנולוגיה בשירות הלוחמה בחיידקים
מובא על ידי אריק קליין ננוטכנולוגיה או בקיצור ננוטק הוא שם כולל לתחום המחקר והטכנולוגיות העוסקים במערכות שגודלן האופייני הוא בין ננומטרים בודדים לעשרות ננומטרים‏‏ ‏‏מחקרים וטכנולוגיות אלו משתייכים למגוון שטחי המדעים וההנדסה החל ממחקרים בפיזיקה והנדסת חשמל כגון התקנים מוליכים למחצה, דרך מחקרים ופיתוחים הקשורים לביולוגיה מולקולרית ולרפואה כגון ריצוף מהיר של DNA או שיטות מחקר וניטור חדשות של תהליכים
מאת: אריק קליין 15/11/10 (13:15)

 

מובא על ידי אריק קליין ננוטכנולוגיה או בקיצור ננוטק הוא שם כולל לתחום המחקר והטכנולוגיות העוסקים במערכות שגודלן האופייני הוא בין ננומטרים בודדים לעשרות ננומטרים‏‏ ‏‏מחקרים וטכנולוגיות אלו משתייכים למגוון שטחי המדעים וההנדסה החל ממחקרים בפיזיקה והנדסת חשמל כגון התקנים מוליכים למחצה, דרך מחקרים ופיתוחים הקשורים לביולוגיה מולקולרית ולרפואה כגון ריצוף מהיר של DNA או שיטות מחקר וניטור חדשות של תהליכים ביולוגים ועד מחקרים הקשורים לכימיה כגון הנדסה של חומרים חדשים בעלי תכונות רצויות כגון חוזק. במרכזו של פרוייקט חדש הקורם בימים אלה עור וגידים בבריטניה ייעשה שימוש בטכנולוגיה חדשה, המבוססת רובה ככולה על חלקיקי נאנו.

הטכנולוגיה מיועדת למנוע את העברתם הפוטנציאלית של זיהומים במהלך טיפול באמצעות עירוי ו\או קטטר המתבצע תוך כדי אשפוז בבית החולים. מנהל הפרוייקט, ג'יימס דייויס, ממחלקת הננו-טכנולוגיה מאוניברסיטת אולסטר הבריטית, אמר כי במהלך השנתיים הקרובות יתמקד הצוות בפיתוחו של צינור העברה וגישה ניסיוני אשר יכיל חלקיקי תחמוצת נאנו – אשר יוטמעו בצינור וישמש בתור צינור עירוי ו\או בתור קטטר. אותם החלקיקים יהיו מסוגלים להפוך את החמצן בגופו של החולה לתחמוצת על שתוכל לסייע בהשמדתם של חיידקים בקטריאליים. מקורו של הרעיון הוא בתהליכים כימיים במסגרתם טוהרו מרכיבים של פסולת אורגנית ממי-שופכין. "התהליך מעולם לא נוסה בגוף חי, ישנן לא מעט סוגיות טכניות המעורבות בניסיון למזער את הטכנולוגיה לטובת שימוש באורגניזם חי" אמר דייויס.

[עוד בנושא ננו טכנולוגיה וגאדג'טים - אריק קליין] לרוב, כאשר מצליחים חיידקים לחדור אל תוך צינור עירוי ו\או קטטר, מתחיל החולה לפתח תסמינים זיהומיים ומייד מתחיל לצרוך אנטיביוטיקה שמטרתה לעצור את הנגיף, אך מחקרים רבים שנעשו בתחום, הוכיחו כי הבקטריות הזיהומיות מצליחות להגן על עצמן מפני ההשפעה האנטיביוטית ולמעשה להמשיך את פעילותם המזיקה. התהליך הזה מאלץ את הרופאים להוציא את הצינור בטרם עת.

בהקשר זה אומר ג'יימס דייויס כי אחד היתרונות הנעוצים בשימוש בחלקיקים ננו-טכנולוגיים טמון בכך שאינם מפריעים לתהליך האנטי-בקטריאלי ולכן ניתן לעשות בהם שימוש רציף מבלי להכביד על החולה. במחקר, שממומן בחלקו האחד על ידי הממשל הבריטי ובחלקו האחר על ידי תאגיד אירי, משתתפים בנוסף לאוניברסיטת אולסטר, גם חוקרים מאוניברסיטת נוטינגהאם טרנט, סוריי ואוקספורד. אריק קליין הוא מבעליה ומייסדיה של חברת SafeSky העוסקת בבניית מערכות מתוחכמות לצורכי פתרונות בתחום הרפואה, האנרגיה, התפלת מים ותקשורת

הכותב הוא אריק קליין, Arik Klein מהנדס תוכנה נשיא ומייסד חברת Safesky

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות לכתבה זו התקבלה תגובה אחת לקריאת כל התגובות ברצף
1.
תחזור שיהיה לך משהו מוחשי... ל"ת
ג'וני 15.11.10 (16:04)