מס' צפיות - 84
דירוג ממוצע -
תוספות שיער- על הדימוי העצמי שיורד יחד עם השיער הנושר
כל אדם הוא ייחודי, אינדיבידואל בפני עצמו, נדוש ככל שזה נשמע, ככה נכון. אנו יורשים מהורינו גנים המשפיעים על המראה, הבריאות והתכונות שלנו, אבל האני שלנו עצמאי ונפרד מהם. אנו חיים בסביבה חברתית-תרבותית שמשפיעה על הלך מחשבתנו, ועם זאת מגבשים מחשבות ודעות משלנו. לא משנה כמה נהיה דומים גנטית, חברתית, או מבחינת המורשת התרבותית להורינו ולסביבתנו, כל אחד מאיתנו הוא חד-פעמי.
מאת: יוסי לימור 20/10/10 (14:18)

כל אדם הוא ייחודי, אינדיבידואל בפני עצמו, נדוש ככל שזה נשמע, ככה נכון.
אנו יורשים מהורינו גנים המשפיעים על המראה, הבריאות והתכונות שלנו, אבל האני שלנו עצמאי ונפרד מהם. אנו חיים בסביבה חברתית-תרבותית שמשפיעה על הלך מחשבתנו, ועם זאת מגבשים מחשבות ודעות משלנו. לא משנה כמה נהיה דומים גנטית, חברתית, או מבחינת המורשת התרבותית להורינו ולסביבתנו, כל אחד מאיתנו הוא חד-פעמי.


אחת  מההשלכות החשובות בהשפעותיה על האינדיבידואליות שלנו, היא הדרך בה אנו רואים את עצמנו - הדימוי העצמי שלנו.

דימוי עצמי מורכב למעשה מהתפיסה שלנו את עצמנו ומהאופן בו אנו מקווים ושואפים להיתפס על ידי אנשים אחרים.

הדרך בה אנו רואים את עצמנו ומקווים להציג את עצמנו לאחרים, מושפעת במידה רבה ממה שאנו רואים מול המראה. לשיער משקל אדיר הן באני מול עצמי והן באני שאנו מציגים בפני אחרים.

הדימוי העצמי נושר יחד עם השיער

נשירת שיער יכולה להפריע באופן משמעותי לדימוי העצמי שלנו.
לבעיית נשירת שיער קיימים מספר פתרונות -
ראשית ניתן להתייעץ עם רופא מומחה ולבדוק אפשרויות של שיקום השיער הקיים, או ניתוח השתלת שיער. ניתן אף להשתמש בפתרונות שאינם כירורגיים, כגון תוספות שיער ופיאות.

טרם התייעצות עם רופא מומחה כדאי אולי לבחון עם עצמכם  ואת ההתייחסות שלכם האמיתית לנושא.
חשוב להיות מודעים לכך, שהבעיה הבסיסית היא לא נשירת שיער, אלא ההשלכות של נשירת שיער על הדימוי העצמי, שהרי אם היינו לבד בעולם, לא סביר להניח שהיה מפריע לנו להסתובב עם קרחות. חשוב לבחון עם עצמכם מה תרצו שיקרה כתוצאה משיקום השיער? האם מדובר ברצון לשחזר אני שאתם מכירים וזוכרים? האם התמונה החדשה תייצג אתכם באופן מספק בפני אחרים?

מה תרצו להשיג משיקום או שחזור השיער?


* כדי להגיע להבנה אמיתית, עליכם לשאול את עצמכם האם קרחת או שיער דליל הם המפריעים לכם, או שמא מפריעות לכם ההשפעות השליליות על הדימוי העצמי כמו למשל, אובדן אטרקטיביות, מראה מבוגר, אובדן בטחון עצמי וכיוצא בזאת.

* לאחר שתענו לעצמכם בכנות, הצעד הבא הוא להחליט מהי הגישה או השיטה הטובה ביותר להגשמת מטרה זו. לשם כך, חשוב להבין מהי התוצאה הצפויה בכל שיטה, מהו זמן המחויבות לתהליך, תיאום ציפיות וכמובן, העלות הכלכלית .

* כדאי אף לרדת לעומקם של מונחים מהתחום כגון "ראש מלא שיער", מראה טבעי", "להיראות צעיר יותר", "שיער עם נפח" ולא להסתפק בכותרות של נותני השירות השונים.

* חשוב ליצור התאמה בין המראה הרצוי לכם (הדימוי העצמי הנחשק!) ובין הפתרונות המוצעים בשוק.

* יש לבדוק כי השיטה שאתם בוחרים, עונה על ההחלטות שקיבלתם.

הכותב הוא אור לשיער - מכון תוספות השיער הגדול בישראל. http://www.tosafot-sear.com/

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר