מס' צפיות - 87
דירוג ממוצע -
מומחה לכיכורגיה פלסטית נותן טיפים על בחירת מנתח פלסטי
לעבור ניתוח פלסטי זו החלטה לא פשוטה ואפילו מורכבת, אך לבחור מנתח פלסטי זו החלטה כמעט גורלית. היום בעידן בו השוק רווי בניתוחים פלסטיים בשל הביקוש הגבוה אליהם, האפשרויות רבות , כולל אילו הפחות טובות מבחינת ניסיונם של הרופאים המנתחים. נשים רבות מתפתות להתפשר על איכות הניתוח לטובת המחיר הזול, אך חשוב להבין ולהפנים את החשיבות לניתוח איכותי הן מבחינה התוצאה והן מבחינת סיבוכים אפשריים במהלך הניתוח.
מאת: אבישי וינברגר 19/08/10 (10:00)

לעבור ניתוח פלסטי זו החלטה לא פשוטה ואפילו מורכבת, אך לבחור מנתח פלסטי זו החלטה כמעט גורלית. היום בעידן בו השוק רווי בניתוחים פלסטיים  בשל הביקוש הגבוה אליהם, האפשרויות רבות , כולל אילו הפחות טובות מבחינת ניסיונם של הרופאים המנתחים. נשים רבות מתפתות להתפשר על איכות הניתוח לטובת המחיר הזול, אך חשוב להבין ולהפנים את החשיבות לניתוח איכותי הן מבחינה התוצאה והן מבחינת סיבוכים אפשריים במהלך הניתוח.

סיבוכים אפשריים בניתוח דורשים מיומנות של רופא מנתח וותיק, שיוכל להתמודד עימם בצורה הטובה ביותר, לרבות אילו שהם עניין של חיים מול מוות. כמו כן, תוצאותיו של הניתוח, באם אינן לשביעות רצון המטופל/ת , אינן הפיכות תמיד באופן כזה שניתוח חוזר יביא לתוצאה המושלמת. לכן חשובה בחירת המנתח לא פחות מההחלטה עצמה לבצע את הניתוח.

אז מה עושים? כיצד בודקים את מומחיות הרופא? מה קורה במקרה שיש צורך בניתוח חוזר? ואפשר לוותר על פגישת הייעוץ? אני מכיר היטב את ההתחבטויות השאלות הללו, למרות שאני נמצא בצד שממול הלקוח. לפניכם אם כן, שמונה טיפים שיסייעו לכם בבחירת המנתח הפלסטי הטוב ביותר עבורכם.


1. מומחיות הרופא - איך בודקים אותה? מומחה בכירורגיה פלסטית הנו בעל תעודת מומחה בתחום זה ממשרד הבריאות הישראלי. חשוב להבחין בין רופא העוסק באסתטיקה, לבין מנתח פלסטי שגם מנתח וגם בעלי כישורים לעסוק באסתטיקה על  סוגיה. גם בין המנתחים הפלסטיים - רצוי שזה יהיה מנתח  פלסטי עם ניסיון בתחום האסתטיקה והכירורגית הטיפולית.

2. חשוב לוודא חברות באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית אסתטית ומשחזרת - חברות באיגוד ניתנת אך ורק לרופאים מומחים בעלי תעודה.

3. לא לוותר על פגישת יעוץ - בפגישת הייעוץ ניתן לקבל מידע מלא על הניתוח המתוכנן. מומלץ ללכת לפגישת ייעוץ ולהעלות בפני המנתח את כל השאלות והחלומות הקשורים לניתוח. חשוב לעמוד על כך ששיחת הייעוץ תתקיים עם הרופא המנתח, ולא תהיה מול צד שלישי מטעם הרופא.

4. יש להצטייד במידע רלוונטי על הניתוח - חומרי וסוג ההרדמה, מס' חתכים, זמן החלמה, גודל הצלקת, סיבוכים וסיכונים אפשריים, תופעות לוואי וכו'.

5. רצוי לבדוק את  מקום הניתוח - יש לוודא שהניתוח מתבצע במרכז רפואי מאושר ומצויד.

6. לבדוק את זמינות המנתח - חשוב שהמנתח יהיה זמין גם לאחר הניתוח למקרה של סיבוכים אפשריים.

7. לסגור פינות - חשוב לקבוע מראש מי נושא בעלות ניתוחים חוזרים, דחופים או מתוכננים.

8. להימנע מהפתעות מיותרות - לבדוק היטב  כי המנתח אכן יהיה זה שינתח ולא מתלמד או שכיר צעיר שהוא פחות מנוסה.

הכותב הוא מומחה לכירורגיה פלסטית ורפואה קוסמטית

הכותב הוא ד"ר אבישי וינברגר מומחה לכירורגיה פלסטית

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר