מס' צפיות - 145
דירוג ממוצע -
לא רק לנשים - על ניתוח פלסטי לגברים
יותר ויותר גברים מתעניינים בשנים האחרונות באפשרויות להצערת מראה פניהם. הגבר המודרני הוא גבר מטופח, המתעניין באופנה ושאינו נרתע מטיפול שיאפשר לו להצעיר את מראהו. בנוסף למודעות, הופעה חיצונית מעניקה לגבר ביטחון עצמי בין אם בעמידה מול קהל או כיתרון בהשגת משרה. מצב משפחתי דוגמת גירושים מאוחרים או אישה צעירה עשויים גם הם להוות מצד הגבר ברצונו להצעיר את מראה פניו. בעוד בעבר היו אילו בעיקר מפורסמים ושחק
מאת: אבישי וינברגר 12/08/10 (14:53)

יותר ויותר גברים מתעניינים בשנים האחרונות באפשרויות להצערת מראה פניהם. הגבר המודרני הוא גבר מטופח, המתעניין באופנה ושאינו נרתע מטיפול שיאפשר לו להצעיר את מראהו. בנוסף למודעות, הופעה חיצונית מעניקה לגבר ביטחון עצמי בין אם בעמידה מול קהל או כיתרון בהשגת משרה. מצב משפחתי דוגמת גירושים מאוחרים או אישה צעירה עשויים  גם הם להוות מצד הגבר ברצונו להצעיר את מראה פניו. בעוד בעבר היו אילו בעיקר מפורסמים ושחקני קולנוע שנהגו לעשות ניתוחים פלסטיים, היום , התופעה מקובלת בקרב ציבור הגברים כולו, אם כי עדיין לא כפי המקובל בקרב נשים.

רוב הגברים מעוניינים בסילוק העור העודף מתחת לסנטר שנקרא פימה. דלדול של העור בגיל מתקדם, התרופפות הרקמות והתווספות שומן באיזור שמתחת ללסת גורמים ליצירת סנטר כפול. הצוואר מזדקן כאשר שריר 'הפלטיסמה' מתרופף בחלק הקדמי של הצוואר ומושך אחריו את העור ליצירת קפלים.

ניתוח סילוק הפימה

מענה מושלם למי שרוצה להיראות צעיר יותר מכפי גילו וזאת מבלי למתוח את כל עור הפנים. הניתוח פותר נקודתית את בעיית הסנטר הכפול שמוסיף שנים רבות למראה הפנים ומשווה להן מראה נפול ועייף. פרוצדורה זו קלה ופשוטה והיא משאירה צלקת קטנה מהקו התת סנטרי עד לאזור התפוח - הגרוגרת.  הניתוח מתבצע בהרדמה מקומית, לא תמיד יש צורך בטשטוש, מסלקים את כל מה שמפריע, מסלקים את העור העודף ונשארים עם צלקת קטנה וסקסית. ההתאוששות מהניתוח מהירה והתוצאות ניכרות תוך זמן קצר. בתום מספר ימים יכול המטופל לחזור לפעילות מלאה ולתפקד באופן רגיל.

ניתוח הרמת עפעפיים

עוד ניתוח שהפך לנפוץ מאד בקרב גברים הוא ניתוח הרמת עפעפיים. שרירי העפעפיים הם הראשונים לצנוח בפנים. הניתוח מותח את העפעפיים ומקנה להם מראה צעיר ורענן יותר. הניתוח יכול להיעשות בעפעף העליון, בתחתון או בשניהם יחד - כל זאת בהתאם למצב המנותח. במקרים מסויימים מבוצע ניתוח הרמת עפעפיים בכדי לטפל בהשפעה של צניחת עפעפיים על הראייה. במקרים רבים יש לבצע ניתוח הרמת עפעפיים יחד עם ניתוח להרמת הגבות.

הניתוח מבוצע בהרדמה מקומית ואורך כשעה. במהלך הניתוח מבצעים חתך עדין בקפל של העפעף העליון ומסירים עור עודף מהעפעף, מעצבים את השומן שמתחת, ומחזקים את שריר העפעף במידת הצורך. לפעמים ניתן לשלב חיזוק או הרמה של הגבות על ידי שימוש באותו חתך בקפל העפעף או חתכים גבוהים יותר מעל הגבה או בקו השיער. מקץ כשבוע מוסרים התפרים וניתן לחזור בהדרגה לפעילות שגרתית.

ניתוח השתלת אשך

לא מעט גברים סובלים ממחסור אשך, דבר הפוגע להם בתיפקוד המיני ומפריע להם אסתטית. ההליך פשוט מזה של השתלת שד מלאכותי ובמהלכו מושתל אשך מלאכותי שעשוי מסיליקון קשיח. עד לאחרונה, גברים שפנו להשתלת אשך מלאכותי הם כאלה שסבלו ממחסור מולד  של אשך, ניוון בשק האשכים, כאלה שעברו כריתת אשך בעקבות גילוי מחלה כמו סרטן האשכים או כאלה שעברו טראומה של פציעה, בעקבותיה נכרת להם אשך אחד. זאת בעוד בתקופה האחרונה הניתוח הפך לטרנד חדש. גברים בריאים לגמרי עם שני אשכים מעוניינים בהשתלה של אשך נוסף כקישוט אסתטי שיהווה עבורם מושא לקנאה ואות בולט ומוחץ לגבריותם.

הכותב הוא מומחה לרפואה הקוסמטית ולכירורגיה הפלסטית.

הכותב הוא ד"ר אבישי וינברגר מומחה לכירורגיה פלסטית

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר