מס' צפיות - 232
דירוג ממוצע -
מצמוצים - פרסומת פלצנית
מאת: אברי שחם 31/05/10 (20:08)

אני אוהב לעיין במודעות פרסומת. לדעתי גם הפרסומת היא אומנות וכשהיא מבוצעת בטוב טעם, עם קורטוב של הומור, היא שווה כמה דקות של עיון, כמו כל תוכן אחר בעיתון, או בכתב עת. אינני סבור שאני מושפע מתוכנן של הפרסומות שאני קורא, אך לך תדע, אולי זה משפיע על תת-המודע שלי וכשאכנס לחנות לקנות משהו, בלי שארגיש בכך, אמצא את עצמי לפני מדפי המוצר שלפרסומיו נחשפתי.

באחד מימי השבוע האחרון עוררה את ענייני פרסומת לשולחן אוכל יפה וגדול, עם רגלי מתכת, שגם המחיר הופיע בה. זה מקרה נדיר. בדרך כלל, מסתפקים בהצגת המוצר, מציבים לידה דמות אנושית - אישה יפה מועדפת - ושם החנות. אם תחשוק דווקא בפריט זה, הכנס לחנות וכבר תתבשר על המחיר. מהי סיסמת חנויות היוקרה בהוליווד? "אם אתה צריך לשאול על המחיר, זה לא עבורך!"

כאמור, בפרסומת ההיא של השולחן, הבליטו את תג המחיר, 16,000 ומשהו שקלים ותהיתי, מדוע? האם בימינו זה נחשב למחיר מבצע? האם זאת מציאה כל כך גדולה? אינני יודע ואין זה מענייני, מה מצבכם הכלכלי, אך אני לא הייתי מוציא סכום כזה על שולחן אוכל. בדקתי מודעות אחרות, מחירי השולחנות מתחילים בד"כ מ-3,000 שקלים. בזאפ, בקטגוריה היקרה ביותר, מצאתי 14 פינות אוכל במחירים החל מ-5,150 ועד 11,350 שקלים. באחד האתרים ראיתי אפילו פרסום לשולחן ל-16 איש, המאחסן בתוכו גם כסאות, ב-19,000 שקל, אבל איש לא הכריז עליו כמציאה. עם זאת, ברוב פרסומות הריהוט לא מופיע מחיר וצריך לכתוב לחברה המפרסמת, כדי לקבל אותו.

לפרסם שולחן אוכל במחיר העולה על 16,000 שקלים, כאשר בכנסת דנים על הצעת חוק להעלאת שכר המינימום מ-3,850 ל-4,600 שקלים (שבנק ישראל מתנגד לה) והשכר הממוצע במשק עומד על 8397 שקלים, הוא פלצנות ראוותנית מרגיזה. לדעתי לפחות.

 (מחירו הנקוב של השולחן בראש רשימתי הוא 4152 ש"ח, לא כולל דמי הובלה). 

הכותב הוא ישראלי נשוי, שלושה ילדים, שישה נכדים. עוסק בעריכה וכתיבה טכנית לפרנסתו ובכתיבה יוצרת ותרגום בעברית, אנגלית והונגרית וגלישה באינטרנט להנאתו. גר בת"א וגאה להימנות על חברי מרץ.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה התקבלו 2 תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
1.
נא למיין נושאים ומדורים בבקשה
zvidoc 02.06.10 (10:54)
2.
מדורים
אברי 03.06.10 (09:04)