מס' צפיות - 195
דירוג ממוצע -
מתוך הספר חושבים קריירה
יום שישי חורפי אחה"צ. סוף-סוף אני יושב נינוח עם עצמי במרפסת. כן, מתפנה קצת אל עצמי. מכין לי כוס תה מפנק עם נענע ופותח את מוסף סוף-השבוע של העיתון. מגיע אוטומטית ישירות למדור האסטרולוגיה ומנסה להיווכח אם אולי השבוע יש איזושהי מילה על תעסוקה וקריירה במזל המזורגג שלי. טוב, אני רואה שמסתמן מפגש חשוב בימים שני ושלישי, מי יודע? יום שני זה היום שלי בלשכה, (לשכת התעסוקה, כמובן) אולי ביום שלישי אשב מול מ
מאת: מאיר ספאני 12/03/10 (14:16)

יום שישי חורפי אחה"צ. סוף-סוף אני יושב נינוח עם עצמי במרפסת. כן, מתפנה קצת אל עצמי. מכין לי כוס תה מפנק עם נענע ופותח את מוסף סוף-השבוע של העיתון. מגיע אוטומטית ישירות למדור האסטרולוגיה ומנסה להיווכח אם אולי השבוע יש איזושהי מילה על תעסוקה וקריירה במזל המזורגג שלי.

טוב, אני רואה שמסתמן מפגש חשוב בימים שני ושלישי, מי יודע? יום שני זה היום שלי בלשכה, (לשכת התעסוקה, כמובן) אולי ביום שלישי אשב מול מראיין בפגישה?

לאחר ניתוח מעמיק של השבוע הבא, אני גולש באי שביעות רצון למדור 'דרושים' בעיתון.

אולי כאן אמצא היגיון, הרי ממדורי הדרושים צריכה לבוא הישועה, אחרת היכן, לכל הרוחות, על אנשים לחפש עבודה?

שוב פעם 'אינטל' מפרסמים, גם 'אמדוקס' 'שפכו' כסף על מודעות דרושים, מודעות? הם מפרסמים עמודים שלמים של לוחות 'דרושים' בכל העיתונים. מה הם חושבים לעצמם, שלוחות מודעות הם שלטי חוצות?

כמה פעמים שלחתי אליהם קורות חיים ו... שום דבר לא קרה. לפי מודעות ה'דרושים' שלהם המתפרסמות בסיטונות ניתן לחשוב שחברות אלו מתכננות לגייס לפחות חצי מדינה, ואני, אני האדם הבודד, עדיין מחכה ומייחל מהן להיענות כלשהי.

כמובן שלא שכחנו את 'מיקרוסופט' ואת גודש חברות ההשמה. האם הם לא שמעו כלל על משברים בשוק התעסוקה? לעתים מתחזק בי הרושם שמודעות הדרושים בעיתונים נועדו למעסיקים לא בהכרח על מנת לחפש עובדים, אלא כדי להראות לעולם שהם עדיין בעניינים. כשאני חושב ויורד לפרטים, אני מגיע למסקנה כי למעשה מודעת דרושים היא פרסומת די טובה לחברה עצמה. זה מוכיח ללא ספק, קבל עם ועדה, שאכן זוהי חברה גדולה ומתרחבת ויש לה הרבה פרויקטים חדשים... (האם לא כדאי לקנות מניות שלה ביום ראשון בבוקר...?) ככה אולי יותר קל להם (לבעלי החברות), לפנות למשקיעים ולגייס כספים.

מה פתאום אני חושב מחשבות כאלו? זה לא הקטע. עכשיו, אני חוזר להיות מעשי ופונה למודעות הדרושים ומסמן בעט את המודעות המתאימות לי... וממשיך לשלוח קורות חיים.

לא עוזר דבר. שוב עולה וצפה במוחי מחשבה חדשה, בעצם תוקפת אותי הרגשה של דה-ז'ה-וּו.

בוודאי שתהיה לי הרגשה שכזו, למה שלא תהיה? מה אני מופתע, הרי בחודשיים וחצי האחרונים, אני מסמן כל סוף שבוע את מודעות הדרושים הרלוונטיות וגולש באינטרנט לכל אתרי הדרושים הנחשבים, ושולח את קורות החיים שלי לכל המעסיקים המתאימים. אז מה, לעזאזל, בכל זאת  לא בסדר?

ובכן, בספר זה נלמד איך להשתחרר במהרה מהטירוף הזה של רדיפה אחר עבודה. לא סתם אמרו חכמינו ז"ל: "יגעת ומצאת - תאמין!"

גם אני אומר לכם: תאמינו! בעזרת ספר זה נשדרג את עצמנו. נאמין בעצמנו ונשנה דפוסי חשיבה והתנהגות. לבסוף, לאחר אימון לא  קשה, גם נמצא בנקל את המשרה המיוחלת.

עוד דבר קטן. מי מאתנו לא שמע את הקלישאה: "חייל שלא היה במחבוש - לא עשה צבא!"?

חלק מאתנו אכן חלוקים לגבי נכונות הדברים. אך ללא כל ספק, כאדם שהיה בתקופה מסוימת ללא עבודה, אני אומר לכם: "אדם שלא חווה אבטלה - אינו יודע דבר וחצי דבר על עבודה".

אני מתכוון לכך כי רק מי שחווה את ה'אין' הוא זה היודע להעריך את ה'יש'. במצב של חוסר עבודה אנו מתחילים להבין  ולהעריך באמת את כל התוכן והזמן שגודש את הווייתנו שעה שאנו עובדים.

פתאום, בבת אחת, יש לנו המון זמן פנוי שאין אנו יודעים כיצד הכי טוב לנצל אותו.

מה שבעיקר יש בידינו זה הרבה 'אין':

•¨          אין לנו רכב חברה.

•¨          אין לנו כרטיס ביקור.

•¨          אין לנו טלפון מהעבודה, וגם לא שיחה מלקוח או מהמזכירה.

•¨          אין לנו את ה-outlook שבו אנו מקבלים את כל הדוא"ל מהחברים.

•¨          אין לנו מעמד מוגדר, וכששואלים אותנו 'מה אתה עושה?' לעתים קרובות אנו מתבלבלים ולא כל כך יודעים מה להשיב.

והעיקר, הביטחון הכלכלי שלנו מתערער. למעשה, הוא נמוג לחלוטין. פתאום אנו מתחילים לומר בבית ש... אין לי... אין לנו... פשוט, אין!

אסכם את הפתיחה בעובדה כי ממשברים יוצאים רק יותר מחוזקים. מכיוון שאנו כבר נמצאים בתחתית, נוכל להרשות לעצמנו עוד רגע להרהורים עצמיים ובכך להגיע למסקנה כי מכאן והלאה ניתן רק להתקדם ולשפר עמדות.

כשתעצום עיניים, תחוש את עצמך שקוע בתחתית בור עמוק ואתה מנסה לטפס בכל כוחותיך כלפי מעלה, לעבר האור.

למעשה, החכמה הגדולה היא לדעת לברך גם על המצב הקיים ולומר לעצמנו: 'איזה מזל  שזכינו לטעום גם ממצבים לא כל כך נוחים. למעשה, אם אף פעם לא ניפול, לעולם לא נהנה מתחושת הניצחון וגם לא נהנה מהשגרה הטובה באמת. השגרה בה אנו כה שקועים בעבודה שלעתים מעיקה ולעתים משעממת, אך בגדול - היא אותנו מפרנסת.

חשוב לי להדגיש כי לא כל מי שקורא את הספר מוצא בהכרח עבודה או משדרג את מקום עבודתו, אולם מחפש עבודה הלוקח על עצמו מספר נושאים לשיפור ולהתקדמות ומתאמן בכך,  גם אם אלה הם אותם נושאים שהוא כבר מכיר ויודע, ופשוט מתאמן על הדברים שבהם הוא חלש ונזקק לחיזוקים - כי אז, סיכוייו למצוא עבודה הם גדולים לאין ערוך.

איך אני יודע...?

כי, פשוט, גם אני הייתי שם מספר חודשים...

ועכשיו? עכשיו אני כאן בשבילכם. כדי שאתם תמצאו ותשיגו את המשרה הבאה שלכם...

אז, קדימה...

בואו ונתחיל לעבוד - כי גם חיפוש עבודה הוא למעשה סוג מסוים של עבודה...

 

ב ה צ ל ח ה

מתוך הספר חושבים קריירה

 

לקריאה נוספת כנס עכשיו לאתר הספר: http://www.thinkingcareer.info/

 

הכותב הוא בכבוד רב, מאיר ספאני

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות לכתבה זו התקבלה תגובה אחת לקריאת כל התגובות ברצף
1.
מוזמן לעיין
מיכל 12.03.10 (19:02)