מס' צפיות - 226
דירוג ממוצע -
רוחניות להמונים
הסבר פשוט ל"רעיון הרוחני" המידע כאן מופנה גם לאנשים שמיסטיקה לא מעניינת אותם.
מאת: תמר איל 03/03/10 (13:21)

מושגים עם השורש "רוח" הושחתו ובדור הנוכחי, ולא ניתן להשתמש בהם מבלי להיות מקוטלג לקבוצה של "רחפנים" "סטלנים" או "חרדים". ההומאופטיה, גם היא, מבססת את אחיזתה בעולם על ההבנה שעולם רוחני מתקיים במקביל לעולם החומר.
מטרת המאמר: לאפשר, באמצעות תפיסת העולם של ההומאופטיה, גישה והבנה ברורה יותר של הרעיון הרוחני גם למי שאינו שייך לאחת מקבוצות הייחוס הללו. המידע כאן מופנה גם לאנשים שמיסטיקה לא מעניינת אותם.

עולמות מקבילים
ההומאופט לוקח כהנחת יסוד את קיומה של המציאות בכמה רבדים מקבילים.
בכדי להסביר את הרעיון הזה ניצור חלוקה דמיונית לשניים - רוח וחומר -.

•·     בחלק הרוחני קיים המידע

•·     בעולם החומר מתגשמת המהות הרוחנית הלכה למעשה.

כאשר רוח וחומר נפגשים נוצרת מציאות. כאשר ניתן לראות, לשמוע, להריח או לחוש בדבר סימן שרעיון מסוים התגשם וקבל צורה, ריח וצליל. ירידה של רעיון רוחני, לעולם הפיזי זו התגשמות (מהמילה גשם) או מימוש הפיכתו של רעיון לממש. למרות שהשפה וההיגיון בכל עולם שונים ותחליט, החיבור בין השניים יוצר קסם.

האחדות - מציאות רוחנית
בעולם שמעבר לחומר מתקיימת המציאות המוכרת לנו באופן שונה, באחדות.
האחדות היא קיום בו אין לחוקי החומר, לכמות לזמן או למקום אחיזה, אילו בעלי משמעות רק בחלק הפיזי, המוחשי של העולם. את החומר ניתן למדוד ולעולם הרוח ניתן להגיע באמצעות המחשבה בלבד.

דוגמא מוחשית לרעיון מופשט
בנקודה מרכזית זו ניתן להעמיק כאשר מסתכלים על הטבע. לדוגמא: הכלניות בעולם,כולן זהות באופן המופע וההתנהגות. מהן אנו לומדים כי ישנה שותפות בין הצמחים מאותו הסוג, הם נזקקים לתנאי מחיה זהים ופורחים כאשר אילו מתקיימים. כתוצאה מהמידע הקיים במהותה של הבריאה, לא נראה כלנית שתפרח בקיץ ומנקודת מבט חומרית נראה כי: אדמה עשירה בסידן מעודדת פריחת כלניות.
למעשה, כל דבר שאנו רואים נולד קודם כל בצורת רעיון.

ההבנה שסדר קיים אצל הכלנית בפרט ובעולם בכלל מאפשר לבדוק את מהותו והשפעתו של המידע הנ"ל. הומאופט עושה שימוש במידע הקיים בטבע, בכדי לבדוק את השפעתם של הכוחות הרוחניים של הכלנית על הסדר היסודי שקיים אצל האדם. מתוך הבנה יסודית שאצל האדם הבריא מצוי המידע של הבריאה בשלמות.

הנקודה המרכזית עליה מבוססת ההומאופטיה
מאחורי כל הופעה במציאות הגלויה ישנו רעיון מסוים והיא המציאות הנסתרת "הרוחנית" של אותו הרעיון. את החלק הרוחני לא ניתן למדוד ואליו ניתן להגיע בעזרת המחשבה בלבד . הביטוי הפיזיולוגי (גוף, צבע, צורה, משקל, צליל וכו'..) הוא התוצר של הרעיון והוא זה שמאפשר מימושו. המידע הקיים בחלק הרוחני קובע את האופן בו יתגלה בחומר.
שני העולמות: הנגלה לעיין וזה שהמידע מוצפן בו, מתקיימים באופן מקביל אחד לשני.
המידע זורם מעולם הרוח ומתגשם בחומר.

הפרחים, המינראלים, בעלי החיים וכל דבר שאנו יכולים לדמיין מתקיים גם בעולם שמעבר לחומר. כל דבר שניתן לחוש בו באמצעות החושים, קיים כתוצאה מקיומו של מידע , מהות רוחנית, המאפשרת זאת. 
גם לנו בני האדם יש חלק רוחני המצוי בקשר יסודי עם המהות הפיזית שלנו, כל זמן שאנו חיים.

תפיסת עולם הוליסטית
להסתכל על האדם השלם - זה האופן בו תופסת הרפואה ההוליסטית = holistic medicine  , את החיים. ההומאופט מתייחס לכל הקשיים מהם האדם סובל כיחידה אחת. אנו מבינים כי תחת אותה קורת גג מתקיימים סימפטומים ברמות שונות פיזי, מנטאלי או נפשי למרות שהמופעים לכאורה נראים כאילו אין בינם שום קשר, אנו יודעים שמקורם בנקודה מרכזית אחת בה הופר האיזון.

ההומאופטיה מאפשרת גישה לעולם שמעבר לחומר באמצעות פוטנצים הומאופטים המכילים מידע שמקורו מהטבע.

 

ההומאופטים מטפלים בבני אדם, בבעלי חיים וצמחים מתוך שיתוף פעולה עם כוחות החיים המאפשרים לנו להבין איזה מידע חסר לכל מצב של סבל לפי האפיונים שלו בחלק הפיזי ובחלק הנפשי כיחידה אחת. הניסיון מוכיח שהמידע הנכון ניתן לאדם חולה, מתחיל תהליך שיקום הבריאות וכתוצאה ממנו נעלמים הסימפטומים והבריאות מתגלה.

רעיונות אילו, אני יודעת, אינם פשוטים להבנה.
יצא לי החודש לשוחח עם ילד נבון והוא סיכם את השיחה "אם אני קונה את הפילוסופיה הזו הכול הופך להיות הרבה יותר קל... החיים פשוטים יותר.... לא צריך להלחם בשום דבר. " "לפי הדרך הזו לא ניתן לשנות דבר במלחמה נגד - ומצד שני כל דבר שקורה לי בחיים בא לטובתי... מעניין"

בהחלט - לכל אדם יש שתי אפשרויות: להסכים או להתנגד לנקודת המוצא המוצגת במאמר זה. למרות  שהסכמה או אי הסכמה עם הרעיון אינה משנה דבר. תהליכים אינם נקבעים באופן דמוקרטי והרוב לא קובע את האופן בו העולם נוהג.

 

אשמח לענות על שאלות ולהבהיר נקודות בלתי מובנות

למתעניינים בנושא קישור להרצאה מרתקת הסיבה והתוצאות | יוסף רוס

תמר איל - הומאופטית מוסמכת
מתמחה במתן מענה פרטני לשיפור איכות החיים.
052-2944766
tamar.hom@gmail.com

למידע נוסף - להרגיש טוב יותר - לחצו כאן -

 

הכותבת היא תמר איל | הומאופטית מוסמכת
מתמחה במתן מענה פרטני לשיפור איכות החיים
מלווה: הורים, ילדים, נוער, מבוגרים ונשים בהריון

052-2944766
tamar.hom@gmail.com

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר