מס' צפיות - 214
דירוג ממוצע -
לבנות מערכת יחסים עם המשקל
מאת: דלית אביטל 15/10/09 (12:57)

ברגע שאנחנו מחליטים לרזות כדאי שננהל עם עצמנו דיאלוג מעניין לגבי מהות המטרה שלנו: לרדת במשקל, או לנהל מערכת יחסים עם המשקל?

 

ההבדל בן המטרות:

 

    * לרדת במשקל אומר בעצם לעשות דיאטה. שמישהו יבוא ויגיד לי מה לאכול, מתי וכמה. העיקר שאוריד את הקילוגרמים העודפים שלי כמה שיותר מהר.

    * לשנות את מערכת היחסים שלנו עם המשקל אומר להתחיל להתעניין במה שאנו עושים, במה שאנו רוצים, בסיבות שאנו אוכלים.

 

הגישה - ביקורת עצמית מול חמלה ואהבה

 

    * "אני רוצה לרדת במשקל": מובילה לשבילי השיפוט והביקורת העצמיים. אנחנו מבקרים את עצמנו על העמידה בתפריט, על הזיוף, על איך שאנו נראים, על חוסר הרצון והיכולת שלנו להתמיד והרשימה ארוכה כאורך הגלות.

    * "אני רוצה לשנות את מערכת היחסים שלי עם המשקל": מובילה אותנו למקום של התעניינות, חמלה ואהבה כלפי עצמנו. האם אני רעבה עכשיו כשאני עומדת מול המקרר? אם לא מה אני מרגישה כעת? מה אני באמת רוצה? האם אני רוצה לשתות? האם אני רוצה להזיז את הגוף שלי? האם אני מרגישה עצובה, בודדה, כעוסה ואני רוצה לסמם את הרגש הזה ע"י האוכל?  האם אני באמת אוהבת את מה שאני אוכלת? נהנית ממנו?

 

הפרקטיקה - דיאטה מול מודעות עצמית

 

    * "אני רוצה לרדת במשקל": הדיאטה שבעזרתה אנו רוצים לרדת במשקל, הופכת אותנו לאנשים קטנים, כאלה שלא באמת יודעים מה טוב להם, כאלה שצריכים לומר להם מה לעשות.

    * "אני רוצה לשנות את מערכת היחסים שלי עם המשקל": מובילה אותנו למודעות עצמית. להבין את הסיבות שבעטיין אנו אוכלים וברגע שהבנו את הסיבה, אנו יכולים גם לעשות משהו כנגד ולשנות את מערכת היחסים עם האוכל. אז גם נרד במשקל!!

 

ההרגשה - רע מול טוב

 

    * "אני רוצה לרדת במשקל": אנו "ילדים רעים", "לא בסדר". - כי תמיד בסופו של תהליך נחרוג מהדיאטה, מהתפריט, מהדרך ואז נשפוט עצמנו ונצא לא בסדר

    * "אני רוצה לשנות את מערכת היחסים שלי עם המשקל": אנו תמיד בסדר, מרגישים טוב עם עצמנו. כי תוך כדי הדיאלוג אנו מבינים את הסיבות הגורמות לנו לאכול יותר וגם לפעול ולהגיב אחרת

 

התהליך - ירידה במשקל מהירה אך זמנית מול ירידה במשקל איטית אך קבועה

 

    * "אני רוצה לרדת במשקל": נרד מהר במשקל - אך 95% מאלה שיורדים יחזרו שוב למשקל טרם הדיאטה ואף יותר

    * "אני רוצה לשנות את מערכת היחסים שלי עם המשקל": נרד לאט במשקל, אך כל מי שיבחר בדרך הזו, יישאר לצמיתות במשקל החדש

 

אז עכשיו, לאחר שהבנתם את ההבדלים, איזו דרך אתם מעדיפים לבחור?  

 

מעניין? התחברתם? רוצים לדעת עוד? היכנסו לבלוג שלי: הרזיה ללא דיאטה - דלית אביטל

הכותבת היא מנחת סדנאות תחת הכותרת "תכנית החיים הקלים" - השיטה החדשה להרזיה ללא דיאטה. זה אפשרי בהחלט! ירידה במשקל דרך מודעות היא חלק מהעשייה שלי כתוצאה מהורדה של כ 15 ק\"ג עודפים ללא דיאטה.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר